Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Headset do PS4


superbart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bratowa poprosiła mnie o poradę odnośnie headsetu do PS4.

Pierwsze co przyszło mi do głowy to HyperX Cloud i takie też jej doradziłem. Jednakże budżet to maks. 250 PLN i pytała czy jest może coś tańszego. Chciałem doradzić Superlux HMC631 ale są opinie co do problemów z jakością po dłuzszym czasie użytkowania.

Czy jest coś jeszcze wartego rozważenia, najlepiej z jackiem TRRS co by można do pada podłączyć ?

Bo jak przeglądam te wszytskie Razery, Siberie itp. to oczopląsu dostaje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale HyperX Cloud nie mieszczą się w budżecie? Właśnie z takiej (+/-) ceny je kojarzę. Rzut oka na ceneo. Chodzi o jakąś inną wersję?

 

http://www.x-kom.pl/p/190028-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-headset-czarne.html

 

http://www.oleole.pl/sluchawki-z-mikrofonem/kingston-hyperx-cloud-czarny.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core w podobnej cenie. Też je rozważałem, gdy mi padły Goldy. Ostatecznie wybrałem G4me One, co okazało się błędem. A dalej to już szybko poszło DAC/AMP później AKG, ModMic, kabelki i 1,5k pękło zanim się zorientowałem. Było brać HyperX.

 

Edit. Platinium będą teraz do wygrania w lidze Uncharted 4.

Edytowane przez Jet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, gra warta świeczki. Zwłaszcza przy multi typu R6, gdzie liczy się każdy odgłos. Niebo a ziemia w stosunku do dziurki w padzie czy Goldów. Generalnie droga bez powrotu. Tylko owe skomplikowanie kończy się dosłownym tonięciem w kablach, co jest ogromną wadą. Po ewentualnym dodaniu np. Nacon Revolution zrobi się z tego prawdziwy dramat.

Edytowane przez Jet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas przez USB jakość dźwięku faktycznie zaliczała skok, ale pozycjonowanie zaczynało się gubić. Niby na pierwszy rzut ucha nie słychać dużej różnicy, jednak gdy chcesz wyłapać z oddali kroki w ciszy, to wychodzi rozbieżność. Po optyku takich problemów nie zaobserwowałem. Obie opcje dostępne, więc jeżeli nadarzy się okazja chętnie sprawdzę Twoją propozycję. Muszę poczytać o tym sprzęcie. Czy będzie to krok do przodu w przypadku sceny oraz co z tą nieszczęsną opcją mic również przez USB (zawsze byłby to jakiś postęp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na marginesie: dotarł do mnie wspomniany Nacon Revolution i muszę powiedzieć, że jest to zupełnie inna półka w porównaniu do grania z dziurki DualShocka. Oczywiście wciąż nie ten sam poziom co przez DAC/AMP, ale np. K702 odżyły i można ich (w razie potrzeby) używać nawet po podłączeniu do pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się solidny. Można zmieniać wagę, przypisanie i czułość przycisków. Świetna jest też opcja zapamiętywania sekwencji wciśnięć. Pierwsze wrażenia są przyjemnie, choć przeskoczenie na układ z xklocka okazało się trochę trudniejsze niż sądziłem.

 

Zamówiłem na amazonie UK w środę, w czwartek rano dostałem paczkę. Obecnie intensywnie testuję, gdy zbiorę przemyślenia w recenzję, to podrzucę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pad zdechł dosłownie po kilku dniach, jeżeli z drugim będą jakiekolwiek problemy, to zdecyduję się na zwrot. Klawa zabawka, świetnie się sprawdza w walce, ale kontroler musi być wytrzymały.

Chciałem Cię w międzyczasie zapytać o HyperX Cloud (jeżeli jesteś w stanie odpowiedzieć). Kupiłem komplet z myślą zostawienia go u rodziny (tak żeby nie wozić ciągle swojego zestawu). Jednak, po wyjęciu z pudełka słuchawki są do niczego. Nie spodziewałem się jakiejś rewelacji w tej cenie, ale nawet Goldy wypadają dużo lepiej (kwota zbliżona). Tu w ogóle nie ma głębi, w kwestii pozycjonowania wszystko się zlewa. Poprawią się znacznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tutaj nie pomogę ponieważ to był prezent dla brata i on z nich korzysta. W związku z tym, że dla niego dobre były też słuchawki z zestawu od telefonu to raczej o głębi, separacji itp. to mi nie powie. Nie miałem okazji korzystać z Goldów ale przez chwilę miałem podłączone Cloud Core do mojego X7 i byłem pozytywnie zaskoczony dźwiękiem. Jednak tam akurat nie skupiałem się ( bo to chwila była ) na pozycjonowaniu. To są zamknięte słuchawki więc będą rysować mniejszą scenę niż otwarte ale czy gorszą niż takie Gold to już mam wątpliowści. Podpinasz je pod SMSL, Aune czy pada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, po prostu z jakiegoś powodu pomyślałem, że szukałeś dla bratowej, ale też posiadasz Core. Wszystko jasne. Podobnie mam znajomych używających tych słuchawek, ale konkretów wyciągnąć nie sposób.

Co do wrażeń, to generalnie np. po podpięciu pod telefon są umiarkowanie pozytywne. Jako „do wszystkiego do niczego” Cloudy są całkiem ok. Skupiając się tylko na grach, prosto z pudła, trudno ocenić je pozytywnie (pomijam efekty specjalne). Dla mnie niska separacja zdecydowanie im doskwiera (tu, z pamięci, widzę główną różnicę w stosunku do Goldów, które znowu nie są tak efektowne). Byłem ciekawy na jaką poprawę mogę liczyć z czasem, niestety dochodzą jeszcze problemy z napędzeniem z pada, właśnie dla takiego podłączenia je kupiłem, więc raczej ze mną nie zostaną.
A tak zazwyczaj to gram na SMSLu, w mojej opinii X1s przez swój zwarty charakter nie nadaje się do tego celu. Jeżeli Cię to interesuje, to tu opisałem moje zmagania z PS4.
Edytowane przez Jet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas grałem poprzez dac + amp w bf3 i bf4 ale stwierdziłem, że nic nie uratuje mojego marnego skilla i teraz jadę pchełki + mic na przejściówce prosto z pada. Gram już rzadko i dla czystej zabawy. O zmaganiach chętnie przeczytam przy czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odgrzebać temat, bo sam przez ostatnie parę tygodni szukałem czegoś, co przyzwoicie zagra (w odniesieniu do gier) z "dziurki" z pada. HyperX Cloud Stinger - cena obecnie to coś koło 249 zł, impedancja o połowę mniejsza (30 ohm) niż w Cloudach I i II więc i głośniej grają. Jak ktoś szuka budżetowego headsetu do PS4, który zagra przyzwoicie (bo nic nie zagra super podłączone do pada) to można brać. Tu recenzja dla zainteresowanych http://www.head-fi.org/products/hyperx-cloud-stinger-gaming-headset-for-pc-xbox-one-ps4-wii-u-hx-hscs-bk-na/reviews/17071

Jestem posiadaczem takowego headsetu od kilku dni i jest dobrze :) Mikrofon też ok - znajomi słyszą mnie wyraźnie, jak to stwierdzili - "jakbyś siedział obok".

Edytowane przez Lukos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stingery są bardziej skrojone pod konsolę i urządzenia mobilne - prosto je napędzić i mają suwak głośności na muszli, który działa w odróżnieniu od pilota na kablu w Cloudach II. Sam chciałem brać Cloudy ale niemożliwość ich poprawnego napędzenia, a co za tym idzie zbyt niska głośność mnie zniechęciły. A szkoda, bo również są sygnowane logiem PS4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oznaczeniami na pudełkach to nie jest najszczęśliwsza sprawa. Trochę jak tani chwyt pozwalający zarobić na nieświadomych użytkownikach. Kupując produkt pod PS4 automatycznie zakładasz, że otrzymujesz pełnowartościowy sprzęt, który po prostu podłączysz najprostszą metodą i będzie działać jak należy. Tymczasem podpinasz słuchawki do pada i jest wielkie WTF. Mniejsza o ułamek tego, co można z nich wyciągnąć. One się w ogóle nie nadają do dziurki w DualShocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności