Skocz do zawartości

Gramofon z odtwarzaczem płyt CD - który najlepszy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Z racji zbliżających się świąt moje szare komórki zaczęły powoli realizować zadanie znalezienia prezentów dla rodziny i znajomych. Tak się złożyło, że ma ukochana rodzicielka, główna urzędniczka naszego domu, zaakceptowała pomysł gramofonu dla ojca-artysty, stawiając jedynie trzy warunki: ma to odtwarzać płyty CD, przetwarzać fale radiowe na dźwięk (pełnić funkcję radia) oraz.. ma ładnie wyglądać na komódce.

 

Pod względem estetycznym, przypasowała jej taka dziecinka:

 

gramofon-hyundai-rtcc-513rip-coffe_6635_

 

No i tu pojawiają się pytania do Was, koledzy:

 

1) Który producent gramofonów to wyższa półka, która środkowa, a nad którym w ogóle się nie pochylać?

 

2) Czy w tych czasach występują istotne różnice w jakości dźwięku pomiędzy różnymi gramofonami?

 

3) Macie już jakiś upatrzony model? Cena gra tu drugorzędną rolę. Urządzenie ma wyglądać podobnie do tego ze zdjęcia (dla matki), oferując jednocześnie jak najlepszą jakość dźwięku (jazz, muzyka klasyczna - ojciec).

 

Licząc na odpowiedź,

Bonifacjaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, 2x3W :woot:

Biere tego mocarza co jest do wszystkiego, a więc do niczego ...

 

Z takim spamem to prędzej na pudelka czy gdzieś, ale nie na specjalistyczne Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem o głośnikach, faktycznie. Oczywiście w planach jest podłączenie do urządzenia głośników zewnętrznych. Posiadamy "jakieś" (nigdy nie byłem nimi zainteresowany), mocy odpowiedniej, by zadowolić imprezujących na działce nastolatków (piętrowy domek + otoczenie), zakończone klasycznie dwoma kabelkami pod wierzę stereo, bez wtyczki, jednak jako, że ich wiek przekracza 20 lat, temat głośników pozostawiam do dalszych rozważań. Na te święta ma być gramofon i o niego pytam.

 

Zdublowany temat zgłosiłem moderatorowi jak tylko go zauważyłem. @paratykus - nie wiem w jakim celu używasz pudelka i czego się tam dowiadujesz. Ja w celu uzyskania informacji o gramofonie wszedłem na forum mp3store, przekonany, że dobrze trafiłem.

 

Pozdrawiam grono Użytkowników.

Edytowane przez Bonifacjaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwu wypadkach: tak. Mamy możliwość podłączenia osobnych głośników itd, jednak w dniu sprezentowania trafi ona na komódkę, gdzie pełniła raczej rolę radia i te dwa, 3W głośniczki powinny jej wystarczyć.

 

Cały problem w tym, że gramofon musi mieć też w sobie przynajmniej radio + odtwarzacz CD - tak zadecydowała fundatorka. Jestem zdania, że producenci zazwyczaj stawiają albo na wygląd, albo na jakość - skoro wygląd w tych modelach to plus, jakość zapewne jest na minus...

 

Jak to jest? Który producent jest akceptowalny? Na samym media expert dostępni są następujący wytwórcy:

 

 

Któryś z nich pojawia się poza działem "dla mas" i może być odpowiednim kierunkiem dla nieświadomych swej pasji audiofili, umożliwiając np. jego rozbudowę?

Edytowane przez Bonifacjaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniany gramofon kupi ale czy drewniany CD? Kolumny drewniane tez kupi. Radio w połowie drewniane.

No ale to za proste by było

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-micro-seiki-mr-111-super-stan-okazja-CID99-IDgaFI5.html#a972af2f48

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-vivanco-4700-CID99-IDhkktX.html#d5a45aebf7

drewnianego CD nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na top hifi (sklep), tam są teraz promocje i jest takie combo Teac'a, podejrzewam, że będzie to grało lepiej od Hyundai i innych badziewi z przyczepionym znaczkiem starej marki, która albo już, albo nigdy nie miała nic wspólnego z audio.

 

Należy tylko pamiętać, że na tym czymś trzeba odtwarzać te winyle, a długiego żywota im nie wróżę na takich szlifierkach. No chyba, że płyty z PRL w kondycji agonalnej, to takim wszystko już jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ciekawe forum - jak dzieci, byle podgryźć, byle zjeść pytającego. Szlus, bo pycha przysłania Wam treść moich postów. Ponawiam pytanie i zamiast linku, zamieszczam zdjęcie ostatniego z "gramofonów":

 

(...)

 

Jak to jest? Który producent jest akceptowalny? Na samym media expert dostępni są następujący wytwórcy:

 

 

Któryś z nich pojawia się poza działem "dla mas" i może być odpowiednim kierunkiem dla nieświadomych swej pasji audiofili, umożliwiając np. jego rozbudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonifacjaty

wystarczy poczytać tematy ze zrozumieniem a , już na samym początku paratykus napisał co to jest wartę a ty z uporem maniaka dalej swoje. Ile można tłumaczyć? Jak ktoś czyta ze zrozumieniem to nie pisze poźniej gupot i nie wraca do tego samego.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytał w ogóle opinie tego "gramofonu", niektóre fajne są:

"To moje drugie podejście do tego sprzętu, i niestety, drugie nieudane... W ciągu 3 miesięcy oba egzemplarze zawiodły. Co ciekawe, w sklepie, w którym go nabyłem, była opcja oddania sprzętu do naprawy. Zostałem poinformowany, że w tym przypadku należy się zwrot gotówki... Czyli producent nawet nie próbował naprawiać sprzętu, więc chyba coś jest na rzeczy. Szkoda, bo przez pierwsze tygodnie cieszyłem się "wszystkim w jednym", w dodatku pięknym wyglądem. Za pierwszym razem szybciutko magnetofon przestał działac, a za drugim - padło wszystko. Naprawdę żałuję. Dałem producentowi "drugą szansę na zrobienie pierwszego wrażenie", ale się rozczarowałem :( Trzeciego podejścia chyba nie będzie..."

http://www.opineo.pl/opinie-426877-hyundai-rtcc-513rip.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego, kupuj Pan co Pan chcesz boś Waść prawdopodobnie przyszedł potwierdzić słuszność poszukiwań w kwestii takiego "kombajnu".

 

Dotykałem tylko dwóch: Hyundaia, nazwy drugiego to nawet nie pamiętam.

Swoją opinię przedstawiłem w pierwszym poście.

 

Jeśli coś to pomoże - w Hyundaiu igła tańczyła po płycie jak pijana Ludmiła po lodowej tafli.

Zgroza bylo patrzeć.

Poza tym ludzie ze światka gramofonowego mierzyli nacisk igły na płytę w tych wynalazkach i wychodziło im ok. 5 g !

Tak wiec tego... powodzenia:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności