Skocz do zawartości

Adapter Bluetooth do podłączenia słuchawek


dariusd

  

  1. 1. Który adapter Bluetooth lepiej kupi??

    • Samsung Level Link
      0
    • Avantree Clipper
      0
    • inny - jaki?
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym poradzić się, który przenośny adapter Bluetooth (z wbudowanym akumulatorem i przypinany na klips do ubrania) do słuchawek będzie lepszym zakupem w chwili obecnej:

Samsung Level Link, dostępny w komplecie ze słuchawkami za ok. 150zł

czy

Avantree Clipper, również ze słuchawkami, za 35zł mniej ???

 

Z tego co wyczytałem w Internecie (aż tak dobrze nie znam się na takim sprzęcie) znaczenie mają tutaj m.in.:

wersja Bluetooth (Samsung - Bluetooth 3.0, Avantree - Bluetooth 4.0),

obsługa aptX (zarówno Samsung jak i Avantree ją mają, Samsung - low latency, Avantree - chyba bez low latency)

i AAC (Samsung - tak, Avantree - nie znalazłem nigdzie takiej informacji).

Poza tym Avantree potrafi pracować bez ładowania trochę dłużej (ok. 30min) na wbudowanym akumulatorze niż Samsung.

 

A może polecicie jakiś inny tego typu sprzęt również warty rozważenia?

 

Zależy mi oczywiście na jak najlepszej jakości przesyłanego dźwięku (domyślam się, że koniec końców wiele zależy od słuchawek, ale w tym przypadku chodzi aby adapter nie zniekształcał/psuł przesyłanego dźwięku), niewielkich wymiarach, wadze i wbudowanemu akumulatorowi min. na 5-6 godzin słuchania muzyki.

Edytowane przez dariusd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Sony SBH najlepiej SBH52, ale już nie produkowany, można jeszcze gdzieś znaleźć na portalach aukcyjnych. Sam używam i żałuję że Sony zrezygnowało z tak udanego modelu. Możesz podłączyć 2 urządzenia np. telefon i odtwarzacz lub 2 telefony i z poziomu słuchawki wybierasz z którego chcesz słuchać muzyki, dzownić. Odbierasz maile i smsy; jak sobie życzysz to przeczyta czysto po polsku ich treść :) Jest jeszcze SBH 20 bez wyświetlacza i SBH 54 ale podobnież gorszy - sam SBH 54 nie słuchałem. A Avantree mają low latancy

Acha jest jeszcze SBH 50 radio nie ma rds jeśli to ci nie przeszkadza to można znaleśźć za ok 150 pln

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Sony SBH najlepiej SBH52, ale już nie produkowany, można jeszcze gdzieś znaleźć na portalach aukcyjnych.

Wyczytałem na innym forum, że podany przez Ciebie zestaw oferuje kiepską jakość dźwięku (muzyki), a na tym mi głównie zależy, dlatego odpada. Poza tym jest praktycznie niedostępny - znalazłem 1 ofertę na popularnym portalu aukcyjnym i to w dużo większej cenie niż podane przeze mnie modele.

 

 

A Avantree mają low latancy

Na stronie producenta (Avantree) przy wymienionym przeze mnie modelu (Clipper) nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Znalazłem natomiast, że w modelu wyżej (Clipper Pro) jest aptX low latency, ale model ten nie jest dostępny na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut ciszej niż z dziurki a jakość zależy od źródła. Jak źródło dobre to i jakość dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności