Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioHeaven Z6


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Mieć ciastko i zjeść ciastko. To jest chyba naczelna zasada aktualnie obserwowanego wyścigu zbrojeń w mobilnym (a pewnie i nie tylko) audio. Co chwilę wielkie odkrycia, co chwilę przełomy. Ale jak się popatrzy i posłucha, to się okazuje, że tylko w marketingu zachodzą wiekopomne zmiany. Dźwięk jest ten sam, muzyka ta sama, fizyka się nie zmienia, słońce nie wybucha. Generalnie świat kręci się cały czas wg. tych samych prawideł czy się to komuś podoba czy nie. I co jakiś czas (a ostatnio mam szczęście tylko na takie trafiać) pojawia się sprzęt, który po prostu jest, nie łamie konwenansów, nie powoduje zakrzywienia światła a dźwięk nadal porusza się tylko z prędkością dźwięku. Czy jednak takim sprzętem jest AudioHeaven Z6?

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2016/12/audioheaven-z6.html

 

IMG_20161208_083600.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu akurat trzeba dobrać słuchawki i muzykę (cholernie nie lubi nagrań z niską dynamiką). Jak się nie trafi, to brzmi słabiutko. A jak trafisz, to jest w stanie zagrać jakby kosztował 2-3 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi się przyfarciło, bo z moimi słuchawkami gra tak, że nie bardzo jest do czego się przyczepić. W żadnym wypadku bym nie powiedział, że jest za ciemno czy bez dynamiki. Fakt, że obie pary (K550 akurat pomijam, bo trochę odstają niestety) faktycznie grają chłodno, bardzo jasno i energicznie.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z6 to bardzo wybredny player. Mam ok 10 par słuchawek jedynie z jedną para złapał synergię, niestetnie z żadnymi IEMami nie zgrał się dobrze (nawet opisywanymi wcześniej triple.fi10). Jedynie z modowanymi Takstarami Pro80 gra bardzo dobrze.. chociaż dobrze to mało powiedziane. Dzwiek, dynamika scena... powala! Z niczym wcześniej tak wybitnie zamknięte Takstary nie zagrały! Ale co z tego, skoro mam je zrekablowane do dużego jacka i generalnie używam ich jako stacjonarne (na dodatek w pracy) więc wygoda portable na przejściówce i grubym kablu jest wątpliwa. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z6 słuchałem na Łódzkim "meetcie" z etami HF5, sceny zero, wszystko grało w środku głowy, nawet nie w głowie. Obsługa intuicyjna, wykonanie dobre, dźwięk ok. Z Focal Listen pojawiła się scena, ale było sucho, ostro (bas i góra) i jednak męcząco. Słuchawki były nie wygrzane.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest "winylowe" granie, brak dynamiki i przygaszenie? Huh, jakby dodać do tego, że jeszcze ciepło (bo niby tak gra) to można by określić jako typowo lampowe... ale nie można, tak samo jak winylowe - nie da rady.

Mam DSD Touch Yello zrobione z vinyla, mam też wersję na HD. Taka właśnie jest różnica między Z6 a choćby FIIO x1. I w zależności od percepcji i stanu umysłu wybieram jedno albo drugie nagranie, bo obydwa na raz nigdy mi się nie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada ten player w porównaniu do xDuoo X3 i FiiO X3 ?

Dla kogoś kto lubi analogowe, muzykalne i nienachalne, gęste granie, dla kogo najważniejsza jest BARWA i kto poświęci chwilę, żeby dobrać do grajka słuchawki (lub będzie miał szczęście), to Z6 zmiażdży wyżej wymienione. Pobije także (prawie?) każdy inny odtwarzacz.

 

Mi się udało złapać ekstra synergię z FLC8s i to jest coś pięknego jak to razem gra.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wypada ten player w porównaniu do xDuoo X3 i FiiO X3 ?

Dla kogoś kto lubi analogowe, muzykalne i nienachalne, gęste granie, dla kogo najważniejsza jest BARWA i kto poświęci chwilę, żeby dobrać do grajka słuchawki (lub będzie miał szczęście), to Z6 zmiażdży wyżej wymienione. Pobije także (prawie?) każdy inny odtwarzacz.

 

Mi się udało złapać ekstra synergię z FLC8s i to jest coś pięknego jak to razem gra.

 

Ja pierdzielę ... Gościu ... Aleś mnie zaszczepił tą synergią :woot:

A niech Cię !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wypada ten player w porównaniu do xDuoo X3 i FiiO X3 ?

Dla kogoś kto lubi analogowe, muzykalne i nienachalne, gęste granie, dla kogo najważniejsza jest BARWA i kto poświęci chwilę, żeby dobrać do grajka słuchawki (lub będzie miał szczęście), to Z6 zmiażdży wyżej wymienione. Pobije także (prawie?) każdy inny odtwarzacz.

 

Mi się udało złapać ekstra synergię z FLC8s i to jest coś pięknego jak to razem gra.

Sluchaleś Shozy Aliena?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastuję nawrót popularnej w naszej społeczności choroby o tajemniczych inicjałach A.N. :-D

Niby tak, ale zaraz po swoim wpisie przypomniałem sobie, że od 2 m-cy nie miałem FLC8 w uszach i adrenalinka natychmiast opadła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwiastuję nawrót popularnej w naszej społeczności choroby o tajemniczych inicjałach A.N. :-D

Niby tak, ale zaraz po swoim wpisie przypomniałem sobie, że od 2 m-cy nie miałem FLC8 w uszach i adrenalinka natychmiast opadła ;)
To tylko dlatego, że nie miałeś Z6!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zwiastuję nawrót popularnej w naszej społeczności choroby o tajemniczych inicjałach A.N. :-D

Niby tak, ale zaraz po swoim wpisie przypomniałem sobie, że od 2 m-cy nie miałem FLC8 w uszach i adrenalinka natychmiast opadła ;)
To tylko dlatego, że nie miałeś Z6!

 

Dzięki Szwagiero za wkrętkę :P

Ładnie to tak przed Świętami "szczuć" kolegę z Forum ? :D

Z tym, że wiesz ... Ja dosyć twardy zawodnik jestem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dobrą synergię Z6 i FLC8. Jak ktoś lubi mocne i ciepłe granie, to będzie jak znalazł.

 

Normalnie chyba Wam zrobię coś nienormalnego Koledzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wypada ten player w porównaniu do xDuoo X3 i FiiO X3 ?

Dla kogoś kto lubi analogowe, muzykalne i nienachalne, gęste granie, dla kogo najważniejsza jest BARWA i kto poświęci chwilę, żeby dobrać do grajka słuchawki (lub będzie miał szczęście), to Z6 zmiażdży wyżej wymienione. Pobije także (prawie?) każdy inny odtwarzacz.

 

Mi się udało złapać ekstra synergię z FLC8s i to jest coś pięknego jak to razem gra.

Sluchaleś Shozy Aliena?

 

Nawet posiadałem i to dwukrotnie. Shozy Alien jest taki do bólu poprawny, ale w takim pozytywnym znaczeniu. Jest przez to bardzo uniwersalny jeśli chodzi o sygnaturę. Wydaje mi się, że jak ktoś lubi ciemniejsze i muzykalne granie, to musi do niego dobrać takie słuchawki. Technicznie Shozy to bardzo wysoka a może wręcz najwyższa półka dapów. Niestety obsługa nie dla każdego, dla mnie jednak brak wyświetlacza to w grajku nieporozumienie, obniża mi funkcjonalność o jakieś 90%?

 

Natomiast z Aigo jest odwrotnie - sam grajek zapewnia już szereg wrażeń i gęsty, w pewnym sensie głęboki, masywny dźwięk. Takie czyste mięcho. O żadnej ostrości nie ma mowy. Scena niewielka, ale zaskakująco dobrze poukładana, fajna głębia. Dynamika umiarkowana, owszem, szczegółowość także. Pytanie tylko czego szukamy, czy im większa dynamika i szczegółowość tym lepiej. Dla mnie na przykład niekoniecznie, bo można się w tym zatracić i odejść od naturalności. W każdym razie Z6 jest tak poukładany i kulturalny i ma taką barwę, że po przejściu na Colorfly C10 (na FLC) miałem na niektórych nagraniach wrażenie jazgotu i ostrości. Tak, tego C10 znanego z muzykalności, ogłady i gładkiego dźwięku. Tego C10 który i tak tworzy z FLC tak dobrą synergię. Oczywiście C10 jest klasa player i z innymi słuchawkami brzmi często lepiej od Z6, jest bardziej uniwersalny a przy tym też ma piękną barwę. Na pewno jest technicznie lepszy od Z6.

 

Słuchając Z6 i FLC8s mam wrażenie, że siedzę w filharmonii, przełączając się na C10 przechodzę do studia i słyszę wszystko lepiej, wyraźniej, ale tego czaru jakby już nie ma. Jednakże wszystko zależy od synergii, bo C10 zdecydowanie lepiej radzi sobie z Nighthawkami i z Sennkami HD565, tworząc z nimi równie świetne połączenia, co Z6 z FLC8s (oczywiście każda parka gra mocno inaczej).

 

Będę wkrótce testował Flare R2S na tym grajku, a już mam cynk od awayeah, że to razem super gra. Ciekawe będzie porównanie z FLC. Także spróbuję Triple-Fi, skoro tak już jeden kolega się zachwycał ich graniem z Z6, jeśli będzie mi dane załapać się na te w zbiorówce, a jak nie to pewnie za kilkanaście dni zacznie nimi sypać w komisie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności