Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Beyerdynamic DT 990 vs Sennheiser HD 598


aDz1k

Pytanie

Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym się ze wszystkimi przywitać. A teraz do sedna - poszukuję słuchawek przeznaczonych głównie do grania na PC, czasem podłączanych do iPhone'a lub PS Vity. Po przekopaniu różnych, polskich i zagranicznych, stron zdecydowałem się na wybór pomiędzy Sennheiser HD 598 oraz Beyerdynamic DT 990 250 ohm. Źródłem będzie karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z, czasem iPhone lub PS Vita (raczej rzadko)

 

Do czego będą używane: głównie granie na komputerze (w większości strzelanki FPS multiplayer), czasem obejrzę jakiś film lub posłucham muzyki (głównie rap)

 

Czego od nich oczekuję: po pierwsze i najważniejsze - szerokiej, dobrze ukazanej sceny i precyzyjnego pozycjonowania dźwięku. Po drugie - żeby grały efektownie i sprawdzały się w wyżej wymienionych zastosowaniach. Po trzecie - żeby żadne pasmo nie zalewało pozostałych, a przez to nie czyniło dźwięku bardzo nienaturalnym.

 

Wybrałem te dwa modele i prosiłbym o nie proponowanie mi innych (bo mózg mi wybuchnie jak coś jeszcze dołożycie :D) Liczę na pomoc osób bardziej doświadczonych w tej kwestii, najlepiej takich, które miały do czynienia z obiema parami słuchawek. Wiem, że najlepiej byłoby pójść i samemu posłuchać, ale to będę mógł zrobić tylko na muzyce, nie zaś na grach, które są moim głównym cele.

 

TL;DR Słuchawki głównie do gier, do wyboru z dwóch w/w, będę grały pod SB Z. Które wybrać? :-)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wybrałbym z tych dwóch bezapelacyjnie DT990...

Ale warto pomyśleć o wersji DT990 Edition 32ohm, jak mają być też słuchawki podpinane pod

przenośny sprzęt.

A bardzo różni się pod kątem dźwięku/pozycjonowania od 250 ohm? Tak jak pisałem, mobilnie będzie używana sporadycznie, głównie zależy mi właśnie na sprzęcie grającym stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak będzie używane sporadycznie, to można do urządzeń przenośnych z czasem pomyśleć o czymś w rodzaju grającego pendrive'a jak AudioQuest DragonFly Black, czy coś w ten deseń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nikt nie każe się spieszyć. Poza tym jeszcze jedna, konstrukcyjna zajawka. DT990 są pół-otwarte, więc mniej z nich dźwięku będzie wyciekać na zewnątrz, niż w otwartych HD598. Może to mieć znaczenie, więc wspominam ;)

 

Poza tym z tego co udało mi się znaleźć, to czyściej i bardziej naturalnie brzmią 250-Ohmowe, od 32-Ohmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Wybrałbym z tych dwóch bezapelacyjnie DT990...

Ale warto pomyśleć o wersji DT990 Edition 32ohm, jak mają być też słuchawki podpinane pod

przenośny sprzęt.

A bardzo różni się pod kątem dźwięku/pozycjonowania od 250 ohm? Tak jak pisałem, mobilnie będzie używana sporadycznie, głównie zależy mi właśnie na sprzęcie grającym stacjonarnie.

 

Aha, jak sporadycznie używane na przenośnym to...

Wybrałbym DT990 pro albo lepiej DT990E 250ohmh.

Wersje Edition/Premium bardziej napowietrzone i scenowe od DT990pro...

Z dobrym wzmacniaczem można z nimi zostać na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nikt nie każe się spieszyć. Poza tym jeszcze jedna, konstrukcyjna zajawka. DT990 są pół-otwarte, więc mniej z nich dźwięku będzie wyciekać na zewnątrz, niż w otwartych HD598. Może to mieć znaczenie, więc wspominam ;)

 

Poza tym z tego co udało mi się znaleźć, to czyściej i bardziej naturalnie brzmią 250-Ohmowe, od 32-Ohmowych.

Z tego, co czytałem, 990 są otwarte, a 880 półotwarte, ale mogę się mylić :)

 

 

 

Wybrałbym z tych dwóch bezapelacyjnie DT990...

Ale warto pomyśleć o wersji DT990 Edition 32ohm, jak mają być też słuchawki podpinane pod

przenośny sprzęt.

A bardzo różni się pod kątem dźwięku/pozycjonowania od 250 ohm? Tak jak pisałem, mobilnie będzie używana sporadycznie, głównie zależy mi właśnie na sprzęcie grającym stacjonarnie.

 

Aha, jak sporadycznie używane na przenośnym to...

Wybrałbym DT990 pro albo lepiej DT990E 250ohmh.

Wersje Edition/Premium bardziej napowietrzone i scenowe od DT990pro...

Z dobrym wzmacniaczem można z nimi zostać na lata.

 

Właśnie w ten dokładnie model celowałem. A co do wzmacniacza, póki co (myślę, że przez dłuższy czas) będę jechał na wzmacniaczu wbudowanym w kartę Sound Blaster Z. Myślisz, że ładnie pociągnie te słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tak na przyszłość - jaki wzmacniacz byście polecali do 990? Chodzi mi o taki, który będę mógł podpiąć do SB Z, żebym mógł korzystać z funkcji karty i tylko z dodatkowego wzmacniacza,


A zapytam jeszcze jak wymienione przez mnie słuchawki wypadają w porównaniu z Audio-Technika 700x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli do gier to zdecydowanie 598 za doskonałą separację oraz scenę. Nie bez powodu są to jedne z najbardziej polecanych słuchawek dla graczy, które miażdżą wszystkie tzw. dedykowane gamingowe headsety. Przyznam jednak, że tych beyerów nie miałem okazji testować.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja grałem do tej pory na Takstarach TS-671. Mega scena i średnica. Lecz grałem w Wiedźmina i gry, w których nie trzeba lokalizować po dźwięku.

I stwierdzam, że dt990 pro są dużo bardziej przejrzyste, czystrze. Prościej się w nich gra w strzelanki. I przyjemniej chyba.
Ale za to do Wiedźmina wybrałbym chyba Ts-671 :)

Aha, przesłuchiwałem tytułowe słuchawki jedne po drugich, tyle że dt990 Pro 250. Sam nie wiedziałem, które są lepsze. Kupiłem Beyery ale nie wiem czy drugi raz bym je kupił, a nie jakieś Sennki lub w ogóle coś innego. Beyery są świetne, fakt, tylko trzeba im lekko złagodzić górę. Albo niech się wygrzeją. No ale potrafią zaryć mą mordą o ziemię i ciągle zaskakują :D

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności