Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sennheiser - wybór słuchawek


zilog

Pytanie

Witam.

 

Nadszedł czas na zakup nowych słuchawek. Chciałbym coś z modeli podanych poniżej:

 

- Sennheiser HD 558

- Sennheiser HD 569

- Sennheiser HD 579

- Sennheiser HD 598

- Sennheiser HD 599

 

 

Muzyka jaką słucham:

 

Jestem uniwersalnym słuchaczem i posłucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho lecz głównie przez moje uszy przelatuje house ,trance, chill&ambient, new age.

 

 

Czego oczekuję od słuchawek:

 

Bardzo cenię sobie niskie tony, chciałbym by miały możliwość niskiego zejścia, by były miękkie.

 

 

Na czym słucham:

 

- iPod nano 7g

- Samsung Galaxy S7

- zintegrowana karta na płycie głównej MSI Z97M Gaming (Realtek ALC-1150)

 

 

Tak więc proszę o porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o 558, ten model ma barwę szczerą niemal do bólu, nic nie jest koloryzowane. Tony niskie... są miękkie, ale nie schodzą tak nisko, jakby można było. Niestety obnażają to, co bardzo często dzieje się w dzisiejszej muzyce: słaba dynamika powoduje, że dźwięk czasem wydaje się płaski. Za to w nagraniach w starej szkole masteringu jest bardzo fajnie, bo żadne pasmo nie przysłania innego, dzieje się i jest czysto - wszystko na swoim miejscu. Nie wiem czy integra będzie tu dobrym pomysłem, ale na Samsung Galaxy S7 słuchałem, brzmi ładnie. Ten model zdecydowanie nie jest dla osób lubiących basowe rąbanki, a raczej dla tych, którzy cenią sobie neutralny dźwięk i umieją docenić środek pasma. Pozostałe modele mają takie same albo bardzo podobne konstrukcje membran, różnią się najbardziej barwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok dzięki za odp. Można powiedzieć, że Sennheisery nie rozpieszczają pod względem basu. A co powiecie o słuchawkach Focal Spirit One S ?? Dość mało o nich piszą ale podobno lubią zagrać dobrym basem. Do tego mniejsza impedancja jest na plus i przenośne urządzenie lepiej napędzą słuchaweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To słuchawki zamknięte, więc to trochę zmienia. Przez samą konstrukcję dźwięk może wydawać się bardziej zwarty. Focale mają odpowiedź impulsową bardziej w stronę niskich częstotliwości, czyli teoretycznie powinny mieć ciemniejsze brzmienie. Żeby mieć pewność na 100 % najlepiej posłuchać samemu. Nawet, jeśli ktoś porównywał, to odpowie w stylu: "te są jaśniejsze od drugich, ale za to drugie mają większą przestrzeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Ostatecznie wybrałem Sennheiser HD598 Cs czyli nową wersję zamkniętą tych słuchawek.

 

No i jestem zadowolony :) Za mną dopiero kilka godzin odsłuchu ale już teraz słychać dobrą scenę, wysoką górę i niski bas który nie zakłóca innych pasm, nie jest to łupanina tylko bas z kulturą który wie kiedy i w jakiej ilości się odezwać dając pełne zadowolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności