Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Focal Listen


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

coś mi tu nie pasuje może nie będę jedyny :) (źródło Mojo)

 

Pewnie tak :) Mojo pasuje pod moje wyobrażenie synergii dla Listen, więc nie dziwię się :)

 

Ładne zdjęcia i ciekawy opis, gratki.

 

Dziękuję.

 

Edit: Na morele Listen za 574,01 zł :o To pomyłka?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze we wrześniu usłyszałem listeny na ak380, odebrałem je jako bardzo kompetentne brzmieniowo. Wiedziałem że przy cenie 1100 odniosą zasłużony sukces. Sam nie używam porable, ani typowo zamknietych (fostexy/denony trudno tak nazwać), ale kibicowałem użytkownikom takowych.

Teraz po odsłuchach na torze stacjonarnym widać braki w kick basie i wg mnie odchudzenie średnicy; jej część jest wycofana dokładnie na odwrót niż w hd600, które w tych miejscach mają ją wypchniętą; stąd zapewne to wrażenie mięsa w senkach i sterylności i klarowności w focalach. Góra to imo nadal mocna strona listenów i powód, dla którego nadal uważam je za bardzo dobre słuchawki nawet w cenie 1100pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojo talerze wcale nie gasną szybko, właśnie lepiej wybrzmiewają niż z FSP

bas nie jest liniowy, wyraźnie podbity niski przez co górny jest lekko schowany przez co nie ma "ataku"


 

 

Szkoda że Utopii albo Elearów tak nie zrobią ;)

te może się im mylą z ONE stąd cena

eleary już trudno wzrokowo pomylić z innymi

 

 

Też tak pomyślałem, że pomyłka z One.

 

Czyli nikt w tej cenie nie kupił?

 

przeciwnie, prawie wszyscy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to tylko kolejne potwierdzenie, że Listen to świetne portable do ocieplonych grajków. Pewnie dlatego z Xduoo X3 zagrały tak dynamicznie i ciekawie tonalnie.

 

Tory stacjonarne bardziej dążą do neutralności niż grajki IMO, stąd problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciux z moimi odczuciami się w większości nie zgadza, ale to pewnie ten brak synergii, o którym piszesz.

 

Szkoda, że przetestowane tylko z iBasso DX90 i AK, bo to są jednak słuchawki głównie mobilne.

 

U mnie głównie z FiiO X5 chociaż to teoretycznie przecież słabsze źródło od ww grają fajnie.

 

P.S. Znalazłem jednego babola w tekście: "sybilianty".

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja, bardzo trafne podsumowanie... SYNERGIA to podstawa!!!

 

U mnie świetnie sprawdzają się w połączeniu z QP1R, trochę gorzej z ZX2, ale nadal bardzo dobre połączenie.

 

Jakie słuchawki zamknięte portable/domowe zaproponowałbyś jako upgrade względem Focali (z zachowaniem podobnej sygnatury dźwiękowej, zwłaszcza niskich tonów, z lepszą i większą sceną, równie klarowną górą, ale bez syczenia/sybilizacji)?

 

Próbowałeś może przekładać nauszniki z FL do FSP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciux z moimi odczuciami się w większości nie zgadza, ale to pewnie ten brak synergii, o którym piszesz.

 

Szkoda, że przetestowane tylko z iBasso DX90 i AK, bo to są jednak słuchawki głównie mobilne.

 

U mnie głównie z FiiO X5 chociaż to teoretycznie przecież słabsze źródło od ww grają fajnie.

 

P.S. Znalazłem jednego babola w tekście: "sybilianty".

 

Dzięki za info!

 

Ciekawa recenzja, bardzo trafne podsumowanie... SYNERGIA to podstawa!!!

 

U mnie świetnie sprawdzają się w połączeniu z QP1R, trochę gorzej z ZX2, ale nadal bardzo dobre połączenie.

 

Jakie słuchawki zamknięte portable/domowe zaproponowałbyś jako upgrade względem Focali (z zachowaniem podobnej sygnatury dźwiękowej, zwłaszcza niskich tonów, z lepszą i większą sceną, równie klarowną górą, ale bez syczenia/sybilizacji)?

 

Próbowałeś może przekładać nauszniki z FL do FSP?

 

Nie próbowałem.

 

Ostrzejsze w wyższej średnicy i sopranie niż K551? :blink: I do tego jeszcze więcej subbasu? Dobrze, że ich nie kupiłem :)

 

K551 mam na stockowym kablu. Trudno mówić tutaj o jakimś wyjątkowo mocnym subbasie, same słuchawki też do basowych nie należą. Imo tez nie są żyletkami, a raczej neutralne, ale gładkie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekscie słów Pana z Salonu. Kupując z Morelków FL za 600 zł. Czyżby Pan ten sugerował że na te egzemplarze nie ma gwarancji ? Słuchawki są kupowane w normalnym sklepie przecież.

Po drugie - to już nie można pisać krytycznych recenzji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co chcieli już pewnie kupili po promocyjnej cenie w Morelach. Teraz zaczną krążyć wersje tańsze po rynku wtórnym i szczerze mówiąc nikomu nie będzie w myśl, aby kupować je za 1100zł :)

 

Nie wiem czy Morele to kanał nieoficjalny, ale skądś słuchawki musieli mieć :) Jeśli oficjalny sklep posiada nieoficjalny towar, to ja tu chyba czegoś nie rozumiem :D

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z zagranicy to ciekawe czy "omyłkowa" cena to hurt czy też cena "na podpuchę", na której Morelki też zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pan Mariusz przyjanuszował. Słaby z niego marketingowiec.

 

Zamówiłem je w sobotę z ciekawości. Dziś jednak napisałem w sprawie anulowania zamówienia. Po przeczytaniu wypowiedzi Mariusza Focala, jednak je kupię.

 

Swoją drogą, jeśli Focal ma je z nieautoryzywanego źródła, to kto je dla nich serwisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności