Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, przeczytałem opis tego urządzenia i straciłem jakikolwiek szacunek dla tej firmy.

 

"Sadly, PC gamers are denied of audio performance that does their gaming justice. None of the “high-end” sound cards feature advanced DAC chips. They all have high distortion IC based output stages and they all use very noisy Class-D power supplies. The most powerful soundcard outputs less than 100mWatt (0.1 Watt) into headphones. Such soundcards not only degrade the whole gaming experience but also affect the gamers ability to respond to situations crucial to the success of their campaign"

 

Zrobili zwyczajnego daca na usb którego można zamontować w obudowie komputera a opis jakby to by to był nowy mesjasz. Jak widać sami nie wierzą że to się może udać że muszą go oferować na platformie dla startapów. Słabe, bardzo słabe zagranie. Już nie mówiąc o 8ohmach na wyjściu i generalnie słabych pomiarach. Gdzie obsługa dźwięku wielokanałowego, gdzie dolby headphones, przecież to sprzęt dla gracza ma być.

 

Thd 0,02% a xonar stx II ma 0,001%

SNR 92db a xonar stx II ma 120db

 

Masakra.....

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

None of the “high-end” sound cards feature advanced DAC chips.

 

Co to za marketingowy bełkot, mój audiotrak prodigy, którego używałem z 7 lat temu miał DACa AKM i jak za swoją cenę była fantastyczną kartą z wymiennymi OPKami. 7 lat temu!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

Wow, przeczytałem opis tego urządzenia i straciłem jakikolwiek szacunek dla tej firmy.

 

"Sadly, PC gamers are denied of audio performance that does their gaming justice. None of the “high-end” sound cards feature advanced DAC chips. They all have high distortion IC based output stages and they all use very noisy Class-D power supplies. The most powerful soundcard outputs less than 100mWatt (0.1 Watt) into headphones. Such soundcards not only degrade the whole gaming experience but also affect the gamers ability to respond to situations crucial to the success of their campaign"

 

Zrobili zwyczajnego daca na usb którego można zamontować w obudowie komputera a opis jakby to by to był nowy mesjasz. Jak widać sami nie wierzą że to się może udać że muszą go oferować na platformie dla startapów. Słabe, bardzo słabe zagranie. Już nie mówiąc o 8ohmach na wyjściu i generalnie słabych pomiarach. Gdzie obsługa dźwięku wielokanałowego, gdzie dolby headphones, przecież to sprzęt dla gracza ma być.

 

Thd 0,02% a xonar stx II ma 0,001%

SNR 92db a xonar stx II ma 120db

 

Masakra.....

 

Akurat Play to strzał w dziesiątkę, bo najczęściej jeśli mamy już porządnego DACa, to nie ma on np wejścia mikrofonowego lub jest ono mizerne. Tutaj jest porządny dac / amp, wejście mic, możliwość wymiany opampów... a to wszystko można zamontować w kompie.

 

Odnośnie Indiegogo - nie widzę tu nic dziwnego, bo Burson jest jednak stosunkowo niewielką firmą. Poza tym sukces takiej akcji tylko potwierdził zainteresowanie ludzi takim produktem, a chyba o to chodzi?

 

Ile mówią parametry (inne Bursony też wypadały podobnie - podejrzewam, że wynikało to z użycia elementów dyskretnych), można zobaczyć choćby po CV2+. Taki Xonar niczym nie zabłyśnie, no chance :)

 

Dolby i inne tematy? Nikt poważniej grający nie korzysta z tego. Temat poruszany setki razy. 

 

6 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Co to za marketingowy bełkot, mój audiotrak prodigy, którego używałem z 7 lat temu miał DACa AKM i jak za swoją cenę była fantastyczną kartą z wymiennymi OPKami. 7 lat temu!!

 

Gracze to specyficzny rodzaj klienteli :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni oferują na indiegogo zakup tego sprzętu z audeze sine albo lcd2 - rzeczywiście bardzo gemingowe słuchawki sławne na całym świecie za komfort podczas wielogodzinnych maratonów ;) aha tyle że trzeba sobie osobno mikrofon dokupić, najlepiej na usb w końcu to do gejmingowego komputera w którym wejśc usb nie brakuje.... Wyglada na to że niestety gram niepoważnie bo ja często używam dolby virtual speaker w xonarze :(

 

Funkcjonalność jak i parametry tego urządzenia są bardzo niskie, nie ma nawet jednego wejscia optycznego jakbym chciał sobie oprócz pieca konsole podpiąć. Po co w ogóle obsługa DSD w sprzęcie dla gracza.... Wolałbym dolby atmos który zaczyna się pojawiać w grach i obsługę dźwięku wielokanałowego jeśli mam być szczery. Sound blaster x7 albo xonar stx moim zdaniem jest znaaaaacznie lepszym wyborem dla gracza.

 

Burson musi być chyba w słabej kondycji finansowej że musi takie cyrki odwalać, sklecili z tego co mieli pod ręką byle co i próbują opchnąć graczom bo przecież Ci to sie nie znają i łykną wszystko. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tekście dobre bajki powciskali, ale inne firmy nie są lepsze, też takie farmazony sprzedają. Chord z tym ich FPGA i inne daci nie grają itd. Taka forma reklamy niestety jest często spotykana i prawdopodobnie działa. Moim zdaniem to dobry ruch ze strony Bursona, bo na rynku kart praktycznie nic się nie dzieje. Crowdfunding dla takich małych firm to super sprawa, darmowa reklama (o ile podołają z wywiązaniem się). A co do pomiarów to te od Bursona są raczej bliżej prawdy, w Xonarze 120db to ma co najwyżej kostka w katalogu.

 

@Spawn dobrze, że audiofile są mądrzy i nie łykają :D. Czemu twierdzisz, że sklecili z tego co mieli? To jest raczej sprzęt do PC-ta, a nie DAC zewnętrzny więc podpięcie konsoli ich raczej nie obchodzi, a DSD jest obsługiwane przez Sabre więc czemu mieli tym faktem nie pochwalić się? Jakby właśnie sklecili to z byle czego to by Sabre nie wstawali tam, bo tani nie jest.

 

Burson raczej stwierdził, że samą jakością nie przekonają więc atakują rynek, gdzie można się przebić.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu firmy nie zyja z dotacji tylko ze sprzedazy swoich produktow. Dla audiofila zrobili CV2+ ,natomiast jest spora grupa potencjalnych klientow ,ktorzy potrzebuja dobrze grajacego combo do komputera wlasnie,ktory tchnie nowa jakosc w ich sredniej klasy sluchawki. Taki klient chce sobie posluchac muzyki w dobrej jakosci, pograc i nie zaplacic za to worka pieniedzy. I dla takiego klienta powstal wlasnie play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet do peceta i ma wyjscia rca na tylnej sciance, tak to ma sens. Ale ok ma byc w obudowie i dali zasilanie z molexa to czemu polaczenie jest przez usb a nie przez pcie? Gdzie nie popatrzysz to urzadzenie nie tylko nie ma sensu co ma pelno kretynskich rozwiazan.

 

Sabre dali bo juz pewnie kupili palete w hurcie po 20 dolcow sztuka i cos trzeba z nim zrobic.

19 minut temu, Noah napisał:

Tego typu firmy nie zyja z dotacji tylko ze sprzedazy swoich produktow. Dla audiofila zrobili CV2+ ,natomiast jest spora grupa potencjalnych klientow ,ktorzy potrzebuja dobrze grajacego combo do komputera wlasnie,ktory tchnie nowa jakosc w ich sredniej klasy sluchawki. Taki klient chce sobie posluchac muzyki w dobrej jakosci, pograc i nie zaplacic za to worka pieniedzy. I dla takiego klienta powstal wlasnie play. 

 

No i dla takich ludzi jest Aim sc808 za 400zl.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spawn napisał:

Sprzet do peceta i ma wyjscia rca na tylnej sciance, tak to ma sens. Ale ok ma byc w obudowie i dali zasilanie z molexa to czemu polaczenie jest przez usb a nie przez pcie? Gdzie nie popatrzysz to urzadzenie nie tylko nie ma sensu co ma pelno kretynskich rozwiazan.

 

Sabre dali bo juz pewnie kupili palete w hurcie po 20 dolcow sztuka i cos trzeba z nim zrobic.

 

No i dla takich ludzi jest Aim sc808 za 400zl.

 

Nie chce strzelac w ciemno ale uwazam, ze play to bedzie inna liga brzmieniowo niz taki Aim . Sabre na pokladzie i wymienne opki,w tym najnowsze V6. 

Nie chce tutaj robic za ich adwokata ,ale jak dla mnie im  wiekszy wybor takich sprzetow tym lepiej. Kazdy i tak kupi co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Noah napisał:

ma ktos doswiadczenie z wysylka od nich ? chodzi mi czy mozna sie standardowo spodziewac oplat celnych ? 

 

zamawiałem kilka razy i cła nie było, ale to chyba nie wysyła platforma, tylko producent...

 

 

 

a co do sprzętu... to najpierw posłucham, zanim się wypowiem, bo burson potrafi zrobić wzmacniacz... a tu można mieć najnowsze kostki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Spawn napisał:

Sprzet do peceta i ma wyjscia rca na tylnej sciance, tak to ma sens. Ale ok ma byc w obudowie i dali zasilanie z molexa to czemu polaczenie jest przez usb a nie przez pcie? Gdzie nie popatrzysz to urzadzenie nie tylko nie ma sensu co ma pelno kretynskich rozwiazan.

 

Sabre dali bo juz pewnie kupili palete w hurcie po 20 dolcow sztuka i cos trzeba z nim zrobic.

 

Przypominam, że montaż w obudowie jest opcjonalny i zastosowane złącza są chyba najrozsądniejszym wyjściem dla sprzętu mogącego pracować zarówno wewnątrz obudowy, jak i na biurku. Dla mnie wyjścia RCA i kable wiszące na froncie obudowy byłyby conajmniej irytujące, bo głośniki raczej będę wpięte na stałe. 

 

Podłączenie przez PCIe? To by dopiero była głupota i potencjalny problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Noah napisał:

 

Nie chce strzelac w ciemno ale uwazam, ze play to bedzie inna liga brzmieniowo niz taki Aim . Sabre na pokladzie i wymienne opki,w tym najnowsze V6. 

Nie chce tutaj robic za ich adwokata ,ale jak dla mnie im  wiekszy wybor takich sprzetow tym lepiej. Kazdy i tak kupi co mu pasuje.

 

A czy dla gracza wazne jest czy srednica jest wystarczajaco dopalona aby za to placic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem graczem, nawet bardziej niz audiofilem od jakichs 20 lat :D Mam w domu 8 konsol i gejmingowego peceta i mowie z perspektywy gracza. Niewiem do kogo burson kieruje ten sprzet ale zamozni gracze maja 5.1 i duzy telewizor/monitor albo sluchawki bezprzewodowe. Esportowcy graja na tym kto ich sponsoruje a dzieciaki chca sluchawki za 100-200zl

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ja gram przeszło od dwóch dekad, kiedyś nawet bardziej "pro" w Csa i nie potrafię grać na głośnikach. Tylko słuchawki i to bez żadnych filtrów czy innych wspomagaczy bo te zakłócają precyzję pozycjonowania. 

A Aima w konfrontacji z Play nie skreślałbym tak szybko. Nie jedną konfrontację wygrał, choćby z X1S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Serio? Ja gram przeszło od dwóch dekad, kiedyś nawet bardziej "pro" w Csa i nie potrafię grać na głośnikach. Tylko słuchawki i to bez żadnych filtrów czy innych wspomagaczy bo te zakłócają precyzję pozycjonowania. 

A Aima w konfrontacji z Play nie skreślałbym tak szybko. Nie jedną konfrontację wygrał, choćby z X1S. 

 

Ja w multi juz teraz tak pro nie gram ale kiedys tak, klany itd tyle ze nie cs a quake 1, 2, 3. Co do pozycjonowania no to chyba oczywiste ze 6 kanalowy dzwiek na 6 glosnikach (lepiej nawet 7.1 czy dolby atmos) jest lepszy niz stereo na sluchawkach tylko trzeba miec poprawnie ustawione i skonfigurowane glosniki (glosnosc i opoznienia tylnych kanalow do odleglosci w jakiej sie znajduja) no i trzeba miec gdzie je postawic bo z tym jest zazwyczaj najwiekszy problem.

 

Co do sluchawek i upiekszaczy wcale nie glupio sprawdza sie dolby virtual speaker ktory bierze sygnal 5.1 i jakimis sztuczkami udaje ten przestrzenny dzwiek na urzadzeniach 2.0. Mozna sobie ustawiac wielkosc pomieszczenia i rozmieszczenie wirtualnych glosnikow. Nie bede sie upieral ze to jest bardziej pro do grania ale do grania for fun czy filmow jest wcale niczego sobie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał:

bierze sygnal 5.1 i jakimis sztuczkami udaje ten przestrzenny dzwiek na urzadzeniach 2.0.

Dźwięk stereo (przestrzenny) to dźwięk stereo; obojętnie na ile głośników "rozpisany"; z tym że dwa źródła(głośniki) wystarczą w zupełności do jego wykreowania.

Wystarczą odpowiednie przesunięcia fazowe i dwa przednie głośniki sprawią, że usłyszysz dźwięk zza pleców.

@Spawn no kaaaaman.:)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik no kaman, nie mowimy tutaj o muzyce gdzie jest odpowiednio spreparowane nagranie tylko o grach czyli o dzwieku tworzonym na biezaco. Mozna tez silic sie na dzwiek binauralny ktory daje spektakularne efekty ale poki co jedyna gra jaka znam ktora sie o to postarala jest hellblade senuas sacrifice.

 

Tyle ze nawet w muzyce dzwiek wielokanalowy jest znacznie bardziej sugestywny niz stereo tyle ze musimy miec material nagrany i zmixowany w 5.1 a tego nie ma za wiele. Oczywiscie tez rosna koszy lawinowo bo glosnikow musi byc conajmniej 5, a amplituner aby dorownac integrze stereo jaksciowo tez musi byc nie lichy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności