Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Stereo do salonu 30+ m2 do 3-4 tyś.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam zestawu stereo do salonu 30 m2 z otwartą kuchnią (dorzuciłem rysunek poglądowy). Zestaw ma służyć na co dzień do muzyki (spotify, radio, dysk siecowy, antyradio) oraz do podłączenia do tv. Dlatego szukam czegoś w miarę uniwersalnego.

Sporo szukałem i już byłem zdecydowany na ONKYO TX-8150 B + Pylon Pearl 25 (ok 3500zł). Słyszałem Pylony na żywo wraz z wzmacniaczem Rotel RA10 grały fajnie choć boje się że może trochę brakować niskich tonów przy filmach.

Dlatego też zastanawiam się nad opcją Marantz MCR511 + Dali Zensor 3 za (znalazłem zestaw za 2400zł) i jakiś subwoofer.

 

Poradzie w co lepiej się w takim przypadku wybrać 2.1 z monitorów czy stereo z podłogówek?

 

Z góry dzięki za pomoc!

plan parter.jpg

Edytowane przez Pelasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście pośrednie :

 

kupić porządny soundbar z odczepianymi, bezprzewodowymi satelitami.Baza sobie pozycjonuje miejsca gdzie je stawiasz i odpowiednio podaje dźwięk.

Do filmów jak znalazł, bardzo dobrze się spisuje, bo masz prawdziwy dźwięk 3D, a nie symulację.No i wolność bez kabli.

Z muzyką trochę gorzej, da się słuchać, ale to jednak nie kolumny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba stawiasz gdzie Ci wygodnie, bo ludzkie ucho nie pozycjonuje dokładnie niskich dźwięków tak jak przy wyższych częstotliwosciach. U mnie za źródło robił grajek Fiio X5,Dx80 po LO, ale z komórki, taba przez BT też można słuchać.

Zanim kupiłem kolumny to słuchałem też z laptopa przez BT w salonie. Wypinalem satelity i stawialem na stole koło laptopa. Tak jak mówiłem wcześniej , nie jest to jakość z kolumn, ale swobodnie da się słuchać, jakość lepsza niż z pierdziawek komouterowych. W tym wyższym modelu każda satelita robi też za pojedynczy, przenośny głośnik BT. Myślę że warto tego posłuchać gdzieś w salonie czy sklepie,bo możliwe, że w Twoim przypadku to się sprawdzi.

Też kwestia tego czy umiemy sami z sobą iść na kompromisy. U mnie uposledzony syn, przewrocilby kolumny stojące przy TV i byłoby po słuchania, a soundbara nie rusza, bo belka leży na stoliku telewizyjnym. Pogodzilem więc możliwości z potrzebami. U Ciebie przy braku "ustawności" może będzie to mniejsze zło, które Cię zadowoli.

 

Nie namawiam. Dałem propozycję jako pomysł, bo mało kto myśli w ten sposób. Ludzie kupują kolumny "bo tak" a potem się męczą, bo nie ma tego jak porządnie postawić żeby grało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki paratykus za pomoc! Postaram się gdzieś to na sklepie zobaczyć.

Najlepiej byłoby umówić się na jakąś demonstrację żebyś mógł zobaczyć jak to się fajnie w filmach sprawdza.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale trzeba mieć świadomość że w muzyce to jest daleko do tyłu za kolumnami ;) .

Oskar, tak jak mówiłem wcześniej : wszystko to umiejętność pójścia z samym sobą na kompromisy.

W tym przypadku - mieć fatalnie ustawione ( czyli nie mieć ustawionych ;) ) kolumny czy mieć świetny zestaw pod filmy na którym i muzyki też się posłucha.

 

Dlatego napisałem też, że "nie namawiam", ale sprawdzić sobie warto przy tak nie ustawnym pomieszczeniu jak u Kolegi.

 

Też w tym właśnie momencie idę sobie na kompromis bo lubię słuchać czytając i przeglądając net i moje podstawkowce mam tak z 10-15 cm przed uszami, a siedzę na środku między nimi.Wcale nie płaczę jakoś tylko sobie słucham.Trzy metry za mną jest ustawiony fotel, ale nie chce mi się brać laptopa na kolana, bo to mało wygodne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czym się rożni PHILIPS FIDELIO E6 od zaproponowanego PHILIPS FIDELIO B5? Rozwiązanie wyglądana na podobne inny wygląd, ktoś miał porównanie lub się orientuje?

O widzisz, zapomniałem o E6.

Różni się tym, że nie jest belką soundbarową, ale dwoma kolumnami stojącymi pionowo, co przy słuchaniu muzyki może się lepiej spisywać jeśli mamy możliwość dobrze je rozstawić.

Reszta podobna.Góra to zdejmowane satelity dostrajające się po zdjęciu, do całości.

No i jest wifi, bo w B5 chyba nie było.

 

edit : system trzeba podłączyć do routera kablem ethernet.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wychodzi podobnie a wyglądem dużo bardziej odpowiada, dodatkowo posiada spotify connect.

Zgadza się.Ja pisząc wcześniejsze posty, wiedziałem o E5 i E6, ale nazwa wyleciała mi z głowy więc nie wpisałem.

Ich kolumnowy charakter powinien lepiej spisać się przy odtwarzaniu muzyki w stereo (kiedy nie wypinamy satelitów).

Przy czym rasowy zestaw kolumn i wzmacniacz z pewnością zagrają muzykę lepiej, ale z Fidelio też da się "żyć".

Natomiast B5 i E6 zagrają do filmów w 5.1 ( no dobra, w 4.1 ;) ), porównywalnie jak zestawy kina domowego 5.1 w podobnej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak więc zakupiłem za radą paratykus Philips Fidelio E6 i jestem zadowolony z wyboru. W muzyce są w porządku, do radia i spotify, okazjonalnego głośniejszego słuchania czy imprezki są jak znalazł, natomiast w kinie naprawdę dają rade. Efekty przestrzenne po konfiguracji głośników są bez problemów słyszalne. Myślę że warte polecenia, chodź brak porównania do innych produktów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie. Jak najlepiej podpiąć głośniki do TV? Aktualnie mam podpięte głośniki do TV kablem optycznym. Powinienem zainwestować w kabel hdmi i podpiąć owe głośniki po wejście HDMI ARC w telewizorze?

Posiadam jeszcze Xboxa który jest spięty z tv kablem hdmi.
Zauważyłem że jak głośniki są podpięte kablem optycznym do TV to pracują równolegle z głośnikami z TV (tzn muszę wyciszyć telewizor by używać zestawu), ale też mogę go w ogóle nie włączać zestawu w przypadku tylko wykorzystywania głośników w TV.

Natomiast w przypadku hdmi, głośniki w telewizorze przestają działać i można tylko wykorzystywać głośniki zewnętrzne.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności