Skocz do zawartości

Recenzja OPPO PM-3


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytana chyba przedwczoraj (zanim to było modne), jak zwykle super recka ;)

Mi osobiście brakowało trochu wyższej średnicy, sceny i powietrza, więc długo nie zagościły (spaczenie po używaniu Tesli?), ale kawał dobrego, dopracowanego produktu, więc nie dziwię się popularnością =)

Mimo krótkiego odsłuchu, średniej wygody i małej sceny chyba jednak trochę bardziej podpasowały do moich preferencji SINE, ale obie pary nie dla mnie :F

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złość Lordowi ;).

 

 

 

OPPO to chińska marka, mająca swój debiut w materii słuchawkowej modelem PM2, później PM1 i PM3. Do dziś są to trzy jedyne modele figurujące w ich ofercie, zaraz obok smartfonów, odtwarzaczy Blu-Ray i innych. Zdawałoby się więc, że przysłowiowa bida z nyndzą, a jednak producent nie na rozpiętości swojej oferty tak sprawnie operuje, co na jej jakości. W szerokim tego słowa znaczeniu i nawet mimo pochodzenia z kraju, w którym słowo „jakość” potrafi przybierać postać bez „ć”. Czas więc zapoznać się z najtańszym, podstawowym modelem PM3 i tym samym zaliczyć kolejną premierę nowej marki na łamach AF.

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-oppo-pm3/

 

 

t8nBKYi.jpg

 

Serdeczne podziękowania dla pana Leszka Grzędy, dzięki któremu recenzja ta mogła dojść do skutku.

Miało być 'Ku czci Lorda Protektora Raydena" szanowny Jakubie AudioZłośniku....[EDIT : ja mówił Dyzma Nikodem - "NO !"

 

Dużo o PM-3 pisaliśmy w teście Maciuxa. Dodam więc tylko,że wielu posiadaczom Oppo sprawdzało się połączenie zbalansowane (np. z AK300), oraz srebrne kabelki (Smoczulskie...). Ja korzystam z kabla zbalansowanego Perula z jego tajnej miedzi i w sumie nie wracam do zwykłego.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AK300, ale nie wiem czy jest przy nim taki kabelek (no i nie mam już PM-3). Kable konfekcjonowane uznaję przede wszystkim od FAW/Audeos i sprawdzonych producentów (QED, ViaBlue). Następnym razem postaram się mieć coś pasującego na wyposażeniu.

 

 

PS. dedykacja poprawiona. Możesz już lajkować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja rewelka, chyba najlepsza jaką dotąd przeczytałem o tych słuchawkach! Minusem uznałeś izolację, ale to chyba jedne z najlepiej tłumiących słuchawek portable bez anc... z porównywalnych czy nieco lepszych w tej dziedzinie znam tylko Bangi H6 i może Listeny się załapią. PM-3 mam już prawie rok i muszę powiedzieć, że to jeden z najlepszych moich zakupów w tym roku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja, świetne słuchawki.

Wpisują się bardzo w moje osobiste preferencje.

Dom,spacery, zakupy w markecie - zawsze stają na wysokości zadania. Dlatego zostaną na lata.

 

Słucham w zestawieniu z dx90+B1(2016).

Bardzo lubię te zestawienie ;) Jedyny zestaw, który zrobił na mnie większe wrażenie z PM-3 to AK300 + AK380 AMP, ale to już jakoś 4-krotnie większy wydatek. Jak na razie dx90 z aune bronią się dzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja u mnie jednak większa była na T5p v2, a już w szczególności na... starych odremontowanych K270 Playback. Ale na pewno są to słuchawki warte polecenia i znajdą się niedługo razem z MSR7 w Polecanych. Nie widzę ani jednego powodu dla którego nie warto ich przynajmniej raz posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable Smocze i Perulskie to solidna robota. Słuchałem produktów od obu tych Majstrów DIY i serdecznie polecam. Może kiedyś zrobisz Jakubie małe porównanie ?

 

Niestety kabel do AK300 trzeba sobie zrobić lub dokupić DIY. Zbalansowany.

 

Wspomnieć można by także, że firma Oppo wypuściła kolorowe wersje Trójek. Niebieską, białą, czerwoną. Niestety pady są białe podobnie jak wewnętrzna część obszycia pałąka. Szkoda, powinny być w kolorze głównym (czyli np. całe niebieskie).

 

Ciekawe czy Oppo uzna , że w słuchawkach powiedziało już wszystko po 3 modelach ? Czy będzie coś nowego. Na przykład duży domowy model zamknięty. Przeróbka PM-2.

Screen_Shot_2015-12-15_at_1.51.49_pm_large.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka , bardzo przyjemnie się czytało, dzięki :)

Jak dla mnie słuchawki (chyba) ostateczne :) Trafiają w moja gusta idealnie, świetna synergia z moim teac P90 i kabelkiem od Jimmiego a do tego bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra rzeczowa recenzja. Jedyne, co fajnie by było dorzucić, to może zdanie o tym, jak sobie radzą z dziury smartfonowej bądź tańszych, konsumenckich grajków - kable w zestawie wskazują na zastosowanie również prosto pod telefon ;)

Dużo odnosisz się do Momentum M2, zdanie do MSR7. Jak ustawisz te 3 słuchawki względem stosunku jakości do ceny? Sennki i ATH to podobny pułap, mniej więcej 2-2.5 raza tańszy niż PM3, czy różnica w cenie wg Ciebie jest w pełni uzasadniona? Oppo faktycznie są kapitalnie wykonane, brzmienia niestety sam porónać okazji nie miałem, z wyżej wymienionych tylko Oppo miałem na głowie.

Mnie osobiście PM3 nie porwały, ale miałem raczej ciepławe, misiowe źródła. Z chęcią bym ich z chłodniejszym Video posłuchał.

@Lord Rayden ta biało-niebieska wersja jest przepiękna :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka , bardzo przyjemnie się czytało, dzięki :)

Jak dla mnie słuchawki (chyba) ostateczne :) Trafiają w moja gusta idealnie, świetna synergia z moim teac P90 i kabelkiem od Jimmiego a do tego bardzo wygodne.

Czy kabel solid core od "Dr00T Mastah" ;) o którym piszesz w Komentarzach to właśnie kabel do PM-3 ?

Bardzo dobra rzeczowa recenzja. Jedyne, co fajnie by było dorzucić, to może zdanie o tym, jak sobie radzą z dziury smartfonowej bądź tańszych, konsumenckich grajków - kable w zestawie wskazują na zastosowanie również prosto pod telefon ;)

 

Dużo odnosisz się do Momentum M2, zdanie do MSR7. Jak ustawisz te 3 słuchawki względem stosunku jakości do ceny? Sennki i ATH to podobny pułap, mniej więcej 2-2.5 raza tańszy niż PM3, czy różnica w cenie wg Ciebie jest w pełni uzasadniona? Oppo faktycznie są kapitalnie wykonane, brzmienia niestety sam porónać okazji nie miałem, z wyżej wymienionych tylko Oppo miałem na głowie.

 

@Lord Rayden ta biało-niebieska wersja jest przepiękna :)

@bachankas - nie wiem czy te kable to nie zabieg marketingowy ;) ze strony Oppo. Kolorowe wersje są fajne ale biel jednak zbyt poraża ;) . Owszem, całe białe OK.

Krótko sluchałem Momentum II (czy M2). I nie ujęły mnie wcale. A tak lubiłem wersję pierwszą, starą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając, jak istotne jest dla nich źródło, do tych samych wniosków dochodzę, chyba że jasne źródło w smartfonie.
No mnie pierwsze Momki własnie nie podeszły, za miękkie i zbyt potulne, miałem wrażenie że Death jest wykonywane przez Gumisie :P Jeszcze mnie MSR7 interesują jako następcę M50x kiedyś kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo PM-3 grają z większości dziurek smartfonów, tak na pół gwizdka. Nie jest źle ale tyłka nie urywa. Coś z tańszych grajków, DAPów - ja je podpinam do iPoda T4G i powiem szczerze, że ten duet daje radę. Jeszcze lepiej wypada połączenie PM-3+T4G+B1. Kolega Lord Rayden chyba potwierdzi, bo takowy zestaw posiadał. Ktoś wspomniał o połączeniu Oppo z ipodem Video. Video jest za słaby do tych słuchawek. Natomiast podłączony przez LOD do Aune B1 pokazuje co potrafi. Video gra raczej jasno, z dość wyraźną górą pasma, czyli dla PM-3, jak znalazł! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord

Tak, to miedziany w czarnym oplocie którego używam z Oppo PM3. Cieszy mnie kolor bo byłem przekonany że będzie inny a tu niezły surprise , pasuje mi kolorystycznie do słuchawek ;)

Edytowane przez Uzziel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie T4g z Aune B1 wysteruje PM3 bardzo fajnie. B1 ma skłonność do "poprawiania" źródła. A z Taczką tworzy zgrabną, niedużą kanapkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...DAPów - ja je podpinam do iPoda T4G i powiem szczerze, że ten duet daje radę... Ktoś wspomniał o połączeniu Oppo z ipodem Video. Video jest za słaby do tych słuchawek....

Czyli sama z siebie taczka więcej mocy na wyjściu ma od Video czy kwestia synergii raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable Smocze i Perulskie to solidna robota. Słuchałem produktów od obu tych Majstrów DIY i serdecznie polecam. Może kiedyś zrobisz Jakubie małe porównanie ?

 

Niestety nie zrobię.
Po pierwsze, nie testuję już DIY i nie zamierzam testować, chociażby z popartej doświadczeniem chęci uniknięcia późniejszych nieprzyjemności.
Po drugie, osoba pierwszego z wymienionych Twórców kilka razy publicznie zademonstrowała bardzo jednoznaczny stosunek do mojej osoby, także ostatnią rzeczą jak myślę będzie jakakolwiek współpraca między nami.
Po trzecie, chociażby przez sytuację dawno temu z wtykami Ranko, nie mógłbym się pod recenzją tych pierwszych wyrobów podpisać.
Na tym chciałbym zakończyć ten temat i nie wracać już do niego więcej, aby nie powiedzieć o kilka słów za dużo. Obawiam się też, że żadna rekomendacja takiego stanu rzeczy nie zmieni, przy całym szacunku.

 

Dużo odnosisz się do Momentum M2, zdanie do MSR7. Jak ustawisz te 3 słuchawki względem stosunku jakości do ceny? Sennki i ATH to podobny pułap, mniej więcej 2-2.5 raza tańszy niż PM3, czy różnica w cenie wg Ciebie jest w pełni uzasadniona? Oppo faktycznie są kapitalnie wykonane, brzmienia niestety sam porónać okazji nie miałem, z wyżej wymienionych tylko Oppo miałem na głowie.

 

Porównanie do M2 ma miejsce również dlatego, że obie pary są sobie bardzo bliskie charakterem tonalnym. ATH odwracają zaś proporcje średnicy i sopranu. Moim zdaniem każda z tych par ma swoje odzwierciedlenie w cenie. OPPO są faktycznie droższe, bo trudniejsze w produkcji niż gdyby były na przetwornikach dynamicznych. Mają też najbardziej wytrzymałą konstrukcję ze wszystkich trzech, największą wygodę i najbogatsze wyposażenie. Dla użytkownika liczącego każdy grosz na pierwszym miejscu chyba jednak stawiałbym MSR7. Tu współczynnik opłacalności jest ustawiony bardzo wysoko.

 

Dla mnie osobiście PM3 byłyby ideałem gdyby miały scenę i sopran z MSR7 przy zachowaniu swojej własnej średnicy i basu. Nawet pewne uproszczenia w precyzji bym przełknął. Nie wiem tylko czy przypadkiem nie byłoby tam przesytu w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musiałbym ich posłuchać :).

 

Aktualnie temat innych OPPO jest dyskretnie na wokandzie, ale jeśli do czegoś by doszło w ramach testów, to pewnie dopiero od stycznia. Najbardziej ciekawią mnie PM-2, głównie jako alternatywa dla Audeze LCD-2F, które osobiście bardzo lubię i szanuję za ich naturalność, nawet mimo gorszej ergonomii. PM-3 robią zaś na mnie dobre wrażenie głównie z faktu, że to wokółuszne zamknięte portable, w których po prostu ktoś mocno przemyślał dźwięk uzyskiwany na wyjściu i nie oszczędzał na materiałach. Słuchawki kupujesz i nie martwisz się, że za tydzień będzie szła reklamacja, bo pałąk, bo kabel, bo coś.

 

Do tego pod odtwarzacze takie jak opisywany w recenzji Opus #1 jak znalazł. A jeśli pod niego, to z automatu pod wersję LE, którą też mam gdzieś zakopaną w pudłach w kolejce do odsłuchu. Z AK300 sparuję już tylko MSRy, z czystej ciekawości jak sprawdzają się na tle T8ie MK2.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej to by było, jakby zrobili PM2 closed back. One są tej wielkości, źe spokojnie nadają się do zastosowań mobilnych.

Całkiem dobry pomysł. Ktoś o tym myślał chyba (zastosowania mobilne) bo w komplecie Dwójek jest krótki kabel (taki cieniutki) oraz długi do stacjonarek. Pewnie w jakiś sposób zmieniłyby się właściwości samych słuchawek (mniejsza scena, więcej basu ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności