Skocz do zawartości

DAP na Androidzie z funkcją USB DAC


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie używam AQ Dragonfly'a Reda zarówno stacjonarnie (PC) , jak i mobilnie (telefon). Sygnatura dźwięku oraz jego jakość w miarę mi odpowiadają (chociaż po wygrzaniu, z Monkami +, jest ciut za jasno).

 

Zastanawiam się jednak nad kupnem DAPa, który spełniałby obie funkcje (stacjonarne i mobilne słuchanie), gdyż Dragonfly jest dla mnie niewygodny, gdy używam go z telefonem, chociażby przez fakt zużywania baterii i brak możliwości jednoczesnego jej ładowania. Poza tym obsługa telefonu np. "na mieście", z dyndającą ważką, jest średnio komfortowa.

 

Przeszperałem chyba całe forum i wytypowałem dwóch kandydatów: FiiO X7 (mam szansę dorwać go za ok. 2100 zł ze standardowym modułem, albo za 2300 zł, z którymś z pozostałych) oraz Cayin I5 (do sprowadzenia z Chin za ok. 1700 zł + ewentualny VAT). Brałem jeszcze pod uwagę wyjątkowo zachwalane Pioneer XDP-100R (można sprowadzić z Japonii w podobnej cenie co Cayina i5 z Chin) i Onkyo DP-X1 (do sprowadzenia za ok. 2300-2400 zł + ewentualne opłaty celne), bo gdzieś natrafiłem na informację, że ma się w nich pojawić funkcjonalność USB DAC. Okazuje się jednak, że jest to raczej kwestia hardware'u i nici z tego.

 

 

Słuchawki:

 

Jeśli chodzi o słuchawki, to jestem amatorem pchełek. Na razie używam Monków +, które bardziej mi przypasowały niż Tomahawki. W drodze są już TY HI-Z HP-650 (neutralna sygnatura, 650 ohm, ale podobno są łatwiejsze do wysterowania od swoich "mniejszych" 400 i 320 -ohmowych sióstr). Dodatkowo czekam na doki od Urbanfun, których będę okazjonalnie używał. Raczej nie planuję przygód z nausznikami.

 

Sygnatura dźwięku:

 

Preferuję dynamiczne granie, z dobrą rozdzielczością, dobrze podkreślonym, ale nie nachalnym basem. Nie lubię góry, która drapie. Może być trochę niezamulającego ciepełka (więcej niż w Dragonfly'u), które dobrze współgra z gatunkiem, którego głównie słucham, czyli rapem.

 

Funkcjonalność:

 

- Przede wszystkim obsługa streamingów i możliwość zasysania plików z chmury (a więc Android).

 

- Funkcja zewnętrznego DACa dla Windowsa (i jeśli to możliwe, również dla Androida, bo fajnie byłoby go podłączyć do tableta). Zarówno FiiO, jak i Cayin, mają funkcję DACa dla Windowsa. Jeśli chodzi o Androida, to ponoć Cayin z jednymi urządzeniami działa, a z innymi nie. W kwestii FiiO, nie udało mi się uzyskać na ten temat informacji.

 

- Przyzwoity czas pracy na baterii. Myślę, że 9-10h dla grajków na Androidzie takim właśnie jest. Zdaje się, że FiiO i Cayin oscylują w tych granicach.

 

- Fajnie, gdyby dało się przesyłać pliki z muzyką z kompa przez Bluetooth, ale zarówno w przypadku FiiO, jak i Cayina, jest to chyba niemożliwe.

 

 

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc, jeśli komuś będzie się chciało to wszystko przeczytać ;)

 

Edytowane przez Muniek1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności