Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Małe rozmiarem duże dźwiękiem. Głośniki 2.0 do 1500 zł


mp3hawryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam niedużych głośników ale potrafiących głośno zagrać i ładnie jakościowo.

- Głośniki będą stały na dużym biurku .

- Podłączone pod smsl t1 - 2rca

- Mają być mniejsze od solo6c np. Solo jak postawiłem na biurku to trochę niezbyt zgrabnie to wyglądało.

 

Na razie mam na oku Eris e5 i focal alpha 50 .

 

Co jeszcze proponujecie ?

Edytowane przez mp3hawryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kupić B-stocki z Thomanna to wyszłoby 1600zł, ale 802-ki raczej nie są mniejsze od Solo6c. Alphy 50 chyba są niewiele mniejsze (seria Alpha ma większe obudowy w stosunku do rozmiaru woofera w porównaniu do innych monitorów). Erisy E5 na pewno są mniejsze. Z resztą na stronach producentów są podane wymiary, możesz sobie porównać, a każdy model polecany w temacie o monitorach będzie dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye ratuje to , że są ładne w porównaniu do solo więc może i taki rozmiar by się ładnie prezentował u mnie na biurku albo po prostu wybiorę 502 :) Tylko boję się za słabej mocy.


Znalazłem takie zestawienie mocy Tannoy 502 :

Power Output 75 Watts LF/Mid Range 50 Watts HF 25 Watts

Jak to się odnosi do solo6c ? Solo obie kolumny mają moc 100 watts a tutaj a 502 75 watts dobrze rozumiem ?

Edytowane przez mp3hawryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, może ty dyskoteki chcesz urządzać. Zarówno monitory, jak i Solo6c są w stanie zagrać bardzo głośno, o wiele głośniej niż da się wytrzymać siedząc przy biurku. Nawet do słuchania z drugiego pokoju się nadają. Może ty jakiegoś sprzętu estradowego potrzebujesz? Jak zamówisz coś u Thomanna to możesz spokojnie zwrócić w wyznaczonym czasie i wziąć coś innego, to są właśnie te B-stocki tańsze o kilka procent.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra może i przesadzam troche z głośnością. Zapomiałem napisać , że lubię mocny przyjemny bass i dobrą scenę. Które z takich monitorków mogą spełniać te kryteria ? Widzę niezłym bestselerrem u thommana jest tez KRK RP6 RoKit G3.

Edytowane przez mp3hawryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRK się sprzedają, bo są owiane "sławą". Swego czasu żółtą membranę można było zobaczyć na każdym filmiku ze studia jakiegoś rapera czy producenta bitów. Stąd dużo osób do dzisiaj myśli, że są najlepsze. Ja spokojnie mogę polecić Alpha 50 pod względem brzmienia, głośności i basu, ale to już kwota prawie 2000zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - właśnie ostatnio u Popka widziałem :)

JBL LSR305 - dobra cena, niecałe 30 cm wysokości, dobre opinie widzę. Może ktoś je polecić tutaj ?

Thomann napisał mi , że zdecydowanie poleca głośniki JBL np 308 . Ciekawe dlaczego .

 

Bo dają lepsze zejście na dole, mają szerszy "sweet-spot", przez co nie musisz siedzieć jak na szpilkach by mieć maksimum wrażeń z odsłuchu, a poprzez bardziej wyrazistą w LSRach górę można na nich wygodniej pracować, szukając wad realizacyjno-nagraniowych. I pewnie mają wyższą marżę :lol:

Ich problemem jest bass-reflex z tyłu.

Taka konstrukcja wymaga ustawienia LSRów tak, by miały MINIMUM 50-100 cm przestrzeni z tyłu, czyli postawienie ich na biurku, przy ścianie to jak próba wpinania DT900 pro 600 Ohm w smarfona lub kupienie Lamborghini Aventador do jazdy wyłącznie po mieście (da się, ale ma to niewiele wspólnego z faktycznymi możliwościami sprzętu) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności