Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja: DAP Cayin i5 na kości AKM4490 z Wi-Fi i Bluetooth


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jako DAP Cayin również mile mnie zaskoczył. Przypomniał mi nieco brzmieniem Pioneera XDP-100R, choć jest od Pioneera bardziej obiektywny w projekcji dźwięku, bardziej neutralny. Mamy tutaj dźwięk, podobnie jak w funkcji samego D/A konwertera, dobrze poukładany, bez szklistości, suchości i innych bolączek mobilnych odtwarzaczy. W zasadzie za ułamek ceny bliżej Cayinowi w jakości i designie do urządzeń AK niż tańszych DAPów z Azji.

 

http://eardrummer.pl/2016/11/20/recenzja-przenosny-dap-cayin-i5-na-kosci-akm4490-z-wi-fi-i-bluetooth/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przypomniał mi nieco brzmieniem Pioneera XDP-100R, choć jest od Pioneera bardziej obiektywny w projekcji dźwięku, bardziej neutralny."

 

Miałem zupełnie odwrotne spostrzeżenia. To Pioneer gra bardziej neutralnie i jest wg mnie bardziej uniwersalny. Co za tym idzie obiektywnie lepszy, pomijając preferencje. Ten "lekki punch" i gładkość średnicy, o których piszesz to dla mnie wady. No i jeszcze scena, w każdym kierunku lepsza jest w Pionku :)

 

Kolejna sprawa to soft, jest spora różnica w płynności i awaryjności na korzyść Pionka. Na koniec cena, ale tą sprawdźcie sobie sami :)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to Cayin ma bardziej nasycony dźwięk niż XDP100... Ale nie powiedziałbym, że podkolorowany - oba wydawały mi się z grubsza neutralne, tylko bardzo odmienna prezentacja.

 

Cayin ma na pewno więcej mocy i lepiej spisuje się ze słuchawkami, którym trzeba dodać trochę najniższego basu i ogarnąć górę. Scenicznie bardziej podobał mi się Pioneer.

Nie zgodziłbym się, że tak łatwo znaleźć synergię z Cayinem....

 

Oba DAPy miały świetną synergię z Flare Audio R2A - ale Cayin wygrałby w tym starciu. To połączenie pozamiatało w przypadku i5 :) - coś niesamowitego stało się ze sceną - zazwyczaj skromny scenicznie Cayin zagrał tak niesamowicie przestrzennie i holograficznie, że nie mogłem wyjść ze zdumienie ile da się wycisnąć z tych cudownych doków :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to Cayin ma bardziej nasycony dźwięk niż XDP100... Ale nie powiedziałbym, że podkolorowany - oba wydawały mi się z grubsza neutralne, tylko bardzo odmienna prezentacja.

 

Cayin ma na pewno więcej mocy i lepiej spisuje się ze słuchawkami, którym trzeba dodać trochę najniższego basu i ogarnąć górę. Scenicznie bardziej podobał mi się Pioneer.

Nie zgodziłbym się, że tak łatwo znaleźć synergię z Cayinem....

 

Oba DAPy miały świetną synergię z Flare Audio R2A - ale Cayin wygrałby w tym starciu. To połączenie pozamiatało w przypadku i5 :) - coś niesamowitego stało się ze sceną - zazwyczaj skromny scenicznie Cayin zagrał tak niesamowicie przestrzennie i holograficznie, że nie mogłem wyjść ze zdumienie ile da się wycisnąć z tych cudownych doków :)

A jak postrzegasz QP1R na tle obu tych DAP'ów? Chodzi mi o moc i możliwości wysterowania słuchawek, brzmienie, synergię ze słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności