Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Impedancja słuchawek a wielkość słuchawek


Majster87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nurtuje mnie jedna kwestia. Być może moje pytanie jest banalne. Otóż posiadam telefon Xiaomi Mi5. Gra to jak na mój gust bardzo dobrze jednak brakuje mu nieco mocy. Słuchawki Sennheiser HD380Pro muszę na nim używać wraz z wzmacniaczem słuchawkowym ponieważ przy niektórych utworach brakuje mocy. Sennheisery posiadają impedancję 54 Ohm. Chciałem kupić sobie słuchawki do użytku zewnętrznego nadające się do biegania, na rower itp. Wybór padł na Koss Sporta Pro. jednak te słuchawki mają impedancję 60 Ohm. Czy to oznacza, że mimo to, że są mniejsze od Sennheiserów to będą grały jeszcze ciszej?

Edytowane przez Majster87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest charakterystyka impedancji w funkcji częstotliwości, jeżeli jest płaska jak stół, to można ich używać z byle czym. Jeżeli pojawiają się zafalowania zwłaszcza na basie, to niestety potrzebna jest wtedy większa moc żeby ruszyć przetwornikiem, takie same hece zdarzają się często z kolumnami, które teoretycznie 8 ohmowe potrafią mieć dołek nawet do 2-3ohmów, a później zdziwienie, że nie chce to ładnie grać, zaczyna się żonglowanie kablami i cuda wianki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Konstrukcja tych kossów determinuje to, że i tak słuchasz głośniej aniżeli potrzebujesz. Czynnikiem najważniejszym jest SPL - im większy, tym słuchawki głośniej zagrają. Do tego te lepiej izolujące nie muszą być "odkręcane" zbyt mocno, bo nie ma potrzeby zagłuszania otoczenia decybelami. :)

Dochodzi jeszcze jeden aspekt - możesz mieć "unijną" blokadę głośności na telefonie - ja miałem podobnie z Sansa Clip Sport: wszyscy twierdzili, że mocowo naprawdę jest porządna, a u mnie kupa. Okazało się, że reset ustawień urządzenia i przypisanie go do "reszty świata" zdjęło debilne ograniczenie głośności i grajek pędzi mi wszystko jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

android ma dziwne kodowanie ustawienia głośności więc nie da się tego aż tak łatwo porównać (%) a co do samych słuchawek to oprócz oczywistej impedencji dochodzi jeszcze 'wydajność' (- określana czymś na zasadzie głośności nominalnej) jak i oczywiście sama charakterystyka słuchawek odpowiadającą ich zachowaniu przy obniżonym poziomie mocy do nich pakowanym, jak i zarówno to jak bardzo dana para współpracuje i zyskuje na tej współpracy ze wzmacniaczami... nie zagłębiając się już w różnice pomiędzy impedencją konkretnego wzmacniacza/dac'a lub wzrostem dystorsji który czasem jest zauważalny przy wyższych głośnościach na tych urządzeniach jak i samego wykresu pompowanej mocy od impedencji podpiętego urządzenia (który też nie zawsze wygląda tak samo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.12.2016 o 08:41, Majster87 napisał:

Kupiłem Koss Porta Pro do Mi5 i niestety grają za cicho. Trzeba słuchać na 80-100% mocy a w niektórych utworach nawet 100% jest za cicho. Generalnie lipa..

Generalnie bardzo dziwne, mam od kilku lat Koss Porta Pro, to bardzo skuteczne słuchawki i raczej mam problemy ze zbyt głośnym graniem - zwłaszcza, gdy podłączam pod sAp-II.

Ciekawe, czy można wpiąć np. jakis rezystor, żeby KPP pod wzmakiem grały na akceptowalnym poziomie głośności? Albo np. zastosować bardzo długi przedłużacz do słuchawek (mam taki 5-metrowy) i w ten sposób zwiększyć opór? Reasumując, od momentu kupna SMSL sAp-II coraz częściej myślę o słuchawkach o wysokiej impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 14:26, Bednaar napisał:

Generalnie bardzo dziwne, mam od kilku lat Koss Porta Pro, to bardzo skuteczne słuchawki i raczej mam problemy ze zbyt głośnym graniem - zwłaszcza, gdy podłączam pod sAp-II.

Ciekawe, czy można wpiąć np. jakis rezystor, żeby KPP pod wzmakiem grały na akceptowalnym poziomie głośności? Albo np. zastosować bardzo długi przedłużacz do słuchawek (mam taki 5-metrowy) i w ten sposób zwiększyć opór? Reasumując, od momentu kupna SMSL sAp-II coraz częściej myślę o słuchawkach o wysokiej impedancji.

Mam do takich zadań iFi Audio Ear Buddy - i na dodatek niby chwalą się że poprawia to to dynamikę o 2db :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki, @espe0 - przy najbliższej okazji zakupię ten wynalazek :)

W sumie niektórych płyt wolę słuchać na KPP, niż K530 - szczególnie tych słabiej zrealizowanych, typu fusion z lat 70-tych.

Za to na AKG zdecydowanie wolę klimaty typu Klaus Schulze, Tangerine Dream albo spokojny jazz "ECM sound".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bednaar napisał:

Ogromne dzięki, @espe0 - przy najbliższej okazji zakupię ten wynalazek :)

W sumie niektórych płyt wolę słuchać na KPP, niż K530 - szczególnie tych słabiej zrealizowanych, typu fusion z lat 70-tych.

Za to na AKG zdecydowanie wolę klimaty typu Klaus Schulze, Tangerine Dream albo spokojny jazz "ECM sound".

Zdecydowanie polecam - ma on jeszcze jedną świetną funkcję oprócz poprawy kontroli głośności - ELIMINUJE szumy! KPP mają do starszych nagrań ogromną synergię - poniekąd w latach tej dobrej muzyki zrobili te słuchawki :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i dotarł ten iFi Audio Ear Buddy,  faktycznie mocno obniża moc na wyjściu słuchawkowym, generalnie dzięki temu Porty Pro już będa u mnie częściej używane :) Natomiast K530 grają z nim anemicznie - no ale nie dla nich kupiłem ten gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności