Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

GUSTARD X20, A20; Soul Note SD300 - ktos slyszal?


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to już od jakieś czasu nie dopłacam do dźwięku 10 % lepszego. Wszystko w przedziale 5 - 7 tyś to kosmetyka, a jakieś straty są przy odsprzedaży. Musi mnie coś zwalić z nóg żeby to miało sens. A20H i X20 Pro na pewno warte odsłuchu ale nie ma jak. Trzeba ryzykować i zamawiać w ciemno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mi wychodzi jak porownywalem nfb28 czy headonica z innymi wzmakami. I co do wzmakow to obecnie sonic pearl 2 i wba virtuss na fajnych lampach nijak nie namawiaja na zmiane.

 

Ale wlasnie od dawna dacami sie nie bawilem :) lampizatora lubie... nfb sluzy mi tylko pod monitory ostatnio. Wiec tak pomuslalem ze moze jakis maly choc upgrade. cos co byloby odskocznia od lampizatora.

Tak wlasnie te gustardy przysly mi na mysl.

Niestety zwlaszcza x20pro opinii jak na lekarstwo :/

X20 widzialem na jednej stronie koles ocenil ze klasa agd 2x drozszych... stad jeszcze wieksza ciekawosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opinia z HeadFi ? :) Z mojego małego doświadczenia wynika, że lepiej od Mytka Brooklyna, gra Manhattan, a od tego całego towarzystwa Dave. Podałem taki przykład bo obcowałem z tymi klockami dłużą chwilę.


Hegel HD12, M-DAC OPPO HA1 grają bardzo dobrze ale przepaści tutaj nie ma. Dla mnie nie warto rozpatrywać zmian, chyba, że chodzi o ilość wyjść, wejść, pilot, kontrola wzmocnienia, wzmacniacz słuchawkowy. Ja z ciekawości czekam na OPPO Sonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba na najlepszeodtwarzacze.pl . Nie znam tego portalu przypadkowo spotkalem po szykaniu recek gustarda.

Chyba tak naposal o LKS i napisal ze x20u to podobna klasa.

Wiec nowy x20pro powinien byc ciekawszy.

Zgodze sie z Toba w pelni. Wychodzi u mnke audionervosa o racjonalnych argumentow nie mam. Zwlaszcza ze np. wlasnie funkcjonalnoscia agd niszczy wszysko co widzialem...

Takze moze lekarz mi potrzebny :)))

 

Wczoraj po opinii kolegi co porownywal nowy burson hype z viloectric v281 i z wba virtussem mniej mnie cisnie na bursona cv2 / cv2+... ponoc blado wypadl na tym tle.

A pierwszego znam i wynika z tego ze burson i z sonic pearl2 moze sobie nie poradzic. a drugiego tzn. Virtussa mam :)

Stad na dacu bardziej sie koncentruje.

 

A ktos sluchal tego:

https://www.gfmod.pl/pl/p/Calyx-DAC-24192/138

?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Violectric'a sam sobie ostrzę zęby, chociaż na odsłuch ale cena też swoje robi 8500 zł.

A na jakim źródle kolega porównywał wzmacniacze, bo jak internety piszą V281 i Virtruss lubią sobie posłodzić i co nieco ukryć, co akurat dla mnie jest zaletą, a Burson wykłada kawę na ławę.

Z Bursonem V2, poza integrą, słuchałem łącznie 6 DACów i charakter brzmienia był za każdym razem inny. Raz lepiej raz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zrodla to byly tam kombinacje cv2+ , questyle 600, adl stratos i jakis calyx z gfmod (ten ponoc pozamiatal) z tego co wiem...

 

Violectric tez nie do konca sie spodobal :)

Jak jestes viola zainteresowany to radze posluchac tez sonic pearl 2... serio.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba na najlepszeodtwarzacze.pl . Nie znam tego portalu przypadkowo spotkalem po szykaniu recek gustarda.

Chyba tak naposal o LKS i napisal ze x20u to podobna klasa.

Wiec nowy x20pro powinien byc ciekawszy.

Zgodze sie z Toba w pelni. Wychodzi u mnke audionervosa o racjonalnych argumentow nie mam. Zwlaszcza ze np. wlasnie funkcjonalnoscia agd niszczy wszysko co widzialem...

Takze moze lekarz mi potrzebny :)))

 

Wczoraj po opinii kolegi co porownywal nowy burson hype z viloectric v281 i z wba virtussem mniej mnie cisnie na bursona cv2 / cv2+... ponoc blado wypadl na tym tle.

A pierwszego znam i wynika z tego ze burson i z sonic pearl2 moze sobie nie poradzic. a drugiego tzn. Virtussa mam :)

Stad na dacu bardziej sie koncentruje.

 

A ktos sluchal tego:

https://www.gfmod.pl/pl/p/Calyx-DAC-24192/138

?

 

Znam ten stan :) Ja na razie bawię się w stereo i co chwilę meble wyrzucam, przestawiam. DAC będę chciał kupić ale dopiero jak już klocki będą w komplecie. Sprzedam raczej Cayina i kupię chyba La Voce DAC i gramofon, bo to najbardziej analogowe brzmienie z jakim miałem styczność do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie skreślał tak szybko tego nowego Gustarda. Jest na AKM, różnica w stosunku do Sabre jednak jest. I wzmacniacz robiony (powinienem napisać kopiowany) przez tych samych ludzi co H20, a H20 opinie ma b. dobrą. To może być bardzo ciekawy klocek.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jednak cena pozycjonuje to kombo a20h a wlasciwie jego swkce daca ponizej x20pro. To mnie zastanawia...

Bo jak jest regulowane pre to amp mi w sumie nie az tak potrzebny.

A20H ponoc lepsze od starego x20. Nowe x20pro ma malo komentarzy a porownan nie znalazlem :/

Ale ciepelko gladkosc lampowe wypelnienie to pewnie wlasnie akm a nie sabre. Pytanie gdzie wiekszy rozmach sceniczny bo ma to mocno zwracam uwage...

 

Checkitout... a jakbys tego soula porownal do oppo? Barwa scena... z AGD jakims moze porownywales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcowałem z nim dość krótko i to był niezły kompan dla LCD. Nie wiem dokładnie pod jakie słuchawki szukasz takiego urządzenia ale odradzam Ci all in one. To zawsze jest kompromis. Zalatywał detalicznością dla mnie i rozjaśniał LCD tyle ile mógł. Scena ? Ciężko ją poszerzyć w LCD-2 i tutaj OPPO wypadł lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam daca pod monitory i odskoczni od lampizatora co jakis czas. I na krotkie sluchania aby lampy nie wlaczac na 10 minut. Stad tez kombo jest dla mnie fajnym wyborem funckjonalnie.

Dt990 i he500 odnosnie sluchawek. Pierwsze najczesciej z virtussa drugie sonic pearl 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek Brooklyn :) Pod monitory najlepsze co miałem, a przez 5 lat szukałem rozwiązania do monitorów A7X i APS AEON. M-DAC, HEGEL HD12/25 też niezłe klocki i można sterować głośnością. Dziury w tych DACach to porażka, a jak w jest dobra, to pre kuleje albo DAC itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak hd25... barwa wlasnie w nowa serie hd12. Ciemnawo i cieplo? Jak ze scena?

Klasa wyzej niz hd12 i warte doplaty?

 

Tam sterowanie tylko z pilota?

Brooklyn troche poza budzetem ;)

Czytajac recki to pisza ze jednak hd25 taki... skandynawski. Z tej chlodniejszej analitycznej strony.

Bedzie chlodniejszy i mniej nasycony niz hd12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie chłodniejszy od HD12. W ogóle Hegel to specyficzne brzmienie. Surowy wygląd, surowe brzmienie. HD12 grał z dość sporym wykopem. Strasznie mi śmiecił i dlatego go sprzedałem. Sporadyczne trzaski (po XLR). HD25 jest warty zachodu gdyż można go nabyć w rozsądnych pieniądzach (krążą używki). U mnie żaden nie został, bo różnica między tymi przetwornikami w takim systemie jak Adam A7X i APS AEON to trochę przerost formy.

 

Zresztą te porównania mi strasznie w głowie namieszały. OPPO wygrał na tamtą chwilę ze wszystkim ale tak jak już wspominałem. Pre do bani, sterowanie super, AMP do LCD bardzo dobre. DAC ? HD12 zjadał go na śniadanie. Mytek ogólnie pozamiatał wszystko ale dziura w nim to jakieś nieporozumienie. Tak się skończyło u mnie all in one :) Żałuję, że nie poszedłem w wyższe AGD, a chciałem już w ciemno kupować WooAudio.

 

Wnioski ? Oddzielne dwa tory i koniec kropka. Wyjdzie drożej ale będzie spokój. Odsłuchaj Mytka mimo, że przekracza budżet. Może się dogadasz na dobrą cenę. Oni są na prawdę spoko i można negocjować szczególnie, że wprowadzają odświeżoną wersję Brooklyna i drugą wersję Manhattana. Ale zepnij dupsko i odkładaj jak się spodoba. Mytek Brooklyn + monitory + oddzielny AMP to już klasa będzie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porownania.

Poczytam o myteku...

Z tym ze to ma byc jako tor B i wlasnie do monitorow ktore w moim zastosowaniu nie potrsebuja jakiegos klasowego zrodla. Stad troche szkoda takoej kasy :)

No chyba ze mytek byl taki ******aszczy i magiczny ze by lampozatora wyparl ;)

 

Co do dodatkowego ampa to sonic i virtuss mi stykaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem tego Gustarda na AKM-ach - A20H. Pozbyłem się Oppo Ha-1. Dźwięk Sabre nie jest dla mnie, amoże raczej aplikacja Sabre zastosowana przez Oppo, bo może sama kostka jest spoko. Poza tym HA-1 miał beznadziejny pre. Jak przyjdzie chiński wynalazek to mogę opisać jak to gra jeśli ktoś jest ciekawy, głównie ze słuchawkami, ale potem dokupię jakieś aktywne monitorki. Po odsłuchu podobały mi się Focal Alpha 80 i Adam A7X.

Edytowane przez WojtL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Gustarda na AKM-ach - A20H. Pozbyłem się Oppo Ha-1. Dźwięk Sabre nie jest dla mnie, amoże raczej aplikacja Sabre zastosowana przez Oppo, bo może sama kostka jest spoko. Poza tym HA-1 miał beznadziejny pre. Jak przyjdzie chiński wynalazek to mogę opisać jak to gra jeśli ktoś jest ciekawy, głównie ze słuchawkami, ale potem dokupię jakieś aktywne monitorki. Po odsłuchu podobały mi się Focal Alpha 80 i Adam A7X.

Koniecznie napisz.
Jestes w stanie porownac A/B do oppo?
Sluchales moze sonica dac?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy. Ja w poniedziałek spędziłem z Sonicą 3 h. Fajne urządzenie jeśli chodzi o stream, wygląd. DAC jak to sabre nie dla mnie tak jak kolega wyżej napisał. Na forach piszą o nowej linii AGD, że zupełnie inne granie. Nasz dystrybutor na razie testuje i nie wypożycza.

 

Mam też wrażenie, że Gustard czy LKS ładuje te kostki od tak, bo nowe i zmienia je jak lampy. Wyszło pro i LKS, Gustard mają takie wersje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chcheckitout napisał:

Też jestem ciekawy. Ja w poniedziałek spędziłem z Sonicą 3 h. Fajne urządzenie jeśli chodzi o stream, wygląd. DAC jak to sabre nie dla mnie tak jak kolega wyżej napisał. Na forach piszą o nowej linii AGD, że zupełnie inne granie. Nasz dystrybutor na razie testuje i nie wypożycza.

 

Mam też wrażenie, że Gustard czy LKS ładuje te kostki od tak, bo nowe i zmienia je jak lampy. Wyszło pro i LKS, Gustard mają takie wersje :) 

Chińczycy chyba chcą być pierwsi w aplikowaniu nowych kostek AKM - Gustard (AKM4497EQ) i ESS (Sabre9038) - AudioGD. Tylko te pierwsze zazwyczaj nie są najlepsze więc zobaczymy jak to będzie z tym sprzętem. Natomiast Asahi Kasei Corp. jest bardziej skore do pomocy w opisie aplikacji swoich kostek i może dlatego gra to zazwyczaj bardziej muzykalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą być pierwsi ale ładują je od tak. Wiadomo nie od dziś, że ta sama kostka sabre gra zupełnie inaczej w różnych DACach. Np OPPO HA1 vs Brooklyn - różnica dość znaczna w brzmieniu. Ostatnimi czasy przesłuchałem trochę Daców i chyba Chord wygrywa dźwiękowo. 

 

Chińczyk wsadzi pro i nawet nie sprawdzi jak gra :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności