Skocz do zawartości

GUSTARD X20, A20; Soul Note SD300 - ktos slyszal?


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

caly czas mysle zeby cos nowego nabyc, cos potestowac. Cos co by wyparlo audio-gd nfb28 w koncu.

I ostatnio przypadkiem natrafilem na tego gustarda (tak wiem - to jest sam dac)... w necie pare ogolnych info ze niby ciekawy, ze niby calkiem dobra implememntacja kosci.

Czy ktos mial okazje slyszec albo przeczytac cos wiecej ciekawego?

 

Z pytan funkcjonalnych - wiecie czy wyjscia xlr sa regulowane?

 

http://www.ebay.pl/itm/GUSTARD-X12-SABRE-384kHz-DSD-DAC-DIGIT-ANALOG-CONV-USB-DA-WANDLER-HIGHEND-TOP-/222165127392?hash=item33ba12d0e0:g:aYwAAOSwbYZXbbbN

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmachu scenicznego, organicznosci i klasy wlasnie nie gorszej niz nfb28.

 

Chce rozdzielic toty po pokojach - lampizator pojdzie pewnie z Soniciem i Virtussem w jedno miejsce a nfb28 (lub wlasnie jego nastepca) z monitorkami w drugie miejsce...

 

PS. caly czas masz gustarda u12? porownywales go moze z hiface evo albo ifi ilink ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobała sekcja daca w MASTER-11 - tylko drogie bydle i za duże aby trzymać dla samego przetwornika.

Na tych samych kościach PCM-1704UK robiony jest DAC-19 - mniejszy i tańszy, ale 4hifi wypożycza za kaucją i sądzę, że warto sprawdzić, bo mógłby Ci podpasować.

 

Ja Gustarda nie mam. To @touok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem wlasnie nad masterem-11 . Tylko faktycznie duzy.

Tez mnie kusi poczekac na nowego nfb-27H...

moze faktycznie do 4hifi trzeba sie zwrocic :)

 

@touok - a moze chcialbys pozyczyc gustarda ? :D

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tego sie obawiam - zwlaszcza ze pocziwego nfb28 mam od rewizji 2014. I jak tego chcialem zmienic to po prostu wzialem rev2015 ;) Bo sluchalem sluchalem i zawsze wychodzil obronna reka.

o jakim nowym gustard mowisz? dac czy sam konwerter (bo w sumie wlepilismy ten watek mimochodem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wypada porownanie X20U i A20H... tutaj sam DAC w tej samej cenie co to kombo...

szkoda ze nie ma dystro w PL bo ciezko 4k w ciemno zalozyc :/ choc nie powiem kusi :D

 

moze udalo Ci sie wyczytac i pamietasz czy maja wyjscia xlr / rca regulwoane czy stale ? pytam o oba x20 i a20 ?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba mają wyjścia regulowane. X20 ma regulację wbudowaną w kość sabre, a A20 ma drabinkę rezystorową przełączaną przekaźnikami.

Rozwiązanie stosowane w X20 jest lekko krytykowane. Podobno jednak degraduje dźwięk. Dyskretna drabinka rezystorowa zastosowana w A20 jest chyba najlepszym sposobem regulacji poziomu wyjściowego sygnału. Audio GD również ją stosuje.

W linkach które Ci podałem są wypowiedzi kilku osób, które już mają X20. Może jest ktoś z Wrocławia. Poszukaj. A20 to chyba jeszcze nikt nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odswieze temat... moze ktos slyszal a20 albo x20 gustarda?

Bo sie nad nim mocno zastanawiam. Podoba mi sie i ciekaw jestem czy to klasa nfb28 czy jednak wyzej...

Moze ktos znalazl jakas sensowna recke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie warte zachodu. Twój NFB to fajny DAC i Gustard na pewno nie będzie klasowo lepszy. Niestety Gustarda nie słyszałem ale bardzo dużo czytałem o nim. Myślę, że jak chcesz się pchać w coś co wniesie powiem świeżości w system to może ten Gustard na nowym Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie:)

Ale w ciemno wyzsza stawka bardziej odstrasza:/

Co do gustarda to mysle tyljo o a20h i wlasnie no wym x20 pro.

Stare x20 w stosunki do a20h wg opisow na roznych forach to nie moja szkola i tez nic lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności