Skocz do zawartości

Xuelin ihifi 770


Gourney

Rekomendowane odpowiedzi

X1II brzmieniowo to jest strzał w dziesiątkę dla mnie, ale nadal brakuje gapless. Jak naprawią - to zostaje.
Jak nie naprawią, to szukam alternatywy wśród chińszczyzny, na którą Rockboxa idzie zainstalować. Tylko mus przynajmniej te 10-15 h zagrać, i tak obniżam wymagania stopniowo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może porównanie z Xduoo X3? Bo tak użytkowo i cenowo to dla mnie "chiński ideał" - 2 karty microSD + Rockbox

Sygnatura X1II mi super pasuje - bez cyfrowego nalotu, takie delikatnie ocieplone granie, w miarę równe z wykopem na dole, tak "analogowo" się czuję, przyjemnie, ale dynamicznie. Jakby któryś chińczyk mi zaofeorwał takie granie i Rockboxa to byłbym w niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś bodaj tanie granie, zrobisz i chińskie granie, z tym że niekoniecznie tanie ;) .

 

 

EDIT: Tymczasem minęły trzy godziny grania (głośność -22), bateria ma 75% jeszcze.

 

EDIT2: Test zakończony - player wytrzymał 11h 51m więc w stosunku do stocka jest znaczny progres.

 

EDIT3: Jest dual boot - polega on na tym, że stockowy fw jest wywoływany ilekroć podepniemy się do prądu (gniazdko, komp). Można też przy włączaniu przytrzymać dowolny klawisz zaraz po ich podświetleniu - wymaga trochę wprawy, ale działa.

 

EDIT4: Jest jeden drobny mankament rb (nie przeszkadza w użytkowaniu i sam się usuwa) - mianowicie przy włączaniu playera na rb ekran jest rozjaśniony niemożebnie i wygląda to źle, czasem (tzn. przy podłączaniu/odłączaniu go źródła prądu) na ekranie pojawiają się mazy(?). Wszystko to znika jak wygaśnie ekran i ponownie go wywołamy, pomaga też uśpienie i wybudzenie.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem od Gourneya grajka na testy, za co mu ślicznie dziękuję. Parę pierwszych spostrzeżeń.

Wykonanie i obsługa:

  1. Grajek wykonany fajnie, ładny jest, tylko strasznie się palcuje front niestety.
  2. Dotykowe klawisze - układ z deka nielogiczny, choć idzie się przyzwyczaić. Dobrze reagują na dotyk.
  3. Rockbox zapewnia bezbolesną przesiadkę, aczkolwiek nieco egzotycznie są funkcje klawiszy rozłożone, trzeba się nauczyć, że powrót do ekranu odtwarzania, blokada i wyłącznik to ten sam przycisk :)

Brzmienie - na razie więcej słuchałem tylko lewego wyjścia słuchawkowego:
Na razie się osłu****ę jeszcze, ale w porównaniu do iPoda Video jest ocieplony trochę. Dół jest bardziej miękki, nie rozlazły, ale nie taki sztywny i sprężysty jak w iPodze, dobrze wyważony. Średnica poprawna - póki co nie analizowałem jeszcze dokładnie. Góra mniej "cyfrowa" niż iPod, ale wydaje się mieć mniej przestrzeni, talerze ładnie wybrzmiewają, choć w iPodzie lepiej to "rozciągnięte" jest chyba, troszkę więcej różnorodności słychać.
Scena na pewno węższa niż Video, ale nie jest to klaustrofobia.

ihifi 770 na pewno jest bardziej muzykalny, ciapkę mniej szczegółowy od iPoda. Porównując z pamięci do X1II to tamten miał potężny wygar w niższych rejestrach, nie było to basotłuctwo, ale mruczało niczym jaguar czasem :)

Aktualizacja 25 stycznia:
Posłuchałem chwilę wyjścia prawego. Przede wszystkim kapkę głośniejsze - inna moc wyjściowa? Brzmienie chyba troszeczkę "z-v-kowane", minimalnie bardziej na efekciarskość nastawione - mocniej zaakcentowany bas i góra. Jeszcze się z elektroniką osłucham, bo wydaje się być fajnym rozwiązaniem do takiej muzyki. Aczkolwiek różnice między wyjściami nie są takie ogromne - różnicę słychać, ale to nadal ten sam grajek :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pora na mały update.

 

Player od jakiegoś czasu zaczął grać równiej niż na początku, jest bardziej elastyczny w doborze słuchawek - przyznaję, że nawet na triplach jest nieźle, choć słyszałem lepsze połączenia (o nich już było).

 

Nie wiem co taką zmianę spowodowało - albo instalacja rockboxa, albo musiał po prostu trochę pochodzić...jest jeszcze opcja, że to ja przywykłem ;) .

 

Zauważyłem, że na RB różnice między gniazdami słuchawkowymi się nieco zatarły, zdarzyło mi się parę razy podłączać słuchawki na szybko, nie patrząc specjalnie do której dziury i byłem później zdziwiony, że nie połapałem się w trakcie słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności