Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przesiadka z CAL! na M220 PRO (welur) - pytanie


Brain

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zamierzam przesiasc sie z moich CAL! (otwarte,modowane,rekablowane,welurowe pady wokoluszne) na M220 PRO z padami welurowymi, napedzane beda AiM sc8000 i pytanie czy odczuje jakis krok do przodu w strone hi-fi, oczywiscie nie oczekuje cudow ale czy warto zmieniac zeby poczuc chociaz troche klase wyzej od dzwieku ktore oferuja CAL'e ?(oczywiscie te po zabiegach to inne granie ale mam na mysli ogolne pojecie "jakosci")

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M220 nie znam, ale k240 znam dość dobrze.

Do modowanych CAL dla mnie niebo a ziemia. Ale już właściciel CAL taki jednoznaczny nie był. CAL przede wszystkim są bardzo dociążone, więc jeśli to w nich cenisz, to będą trudne chwile z m220 na początku. Ale różnice na górze i w górnej średnicy rzucą Ci się na ucho od razu (różnice in plus oczywiście).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obie pary, M220 są raczej równe, podczas gdy CAL przesuwają środek ciężkości w stronę basu, dźwięk mają bardziej zbity.

M220 na welurach od DT990 są bardzo jasne, bas cieniutki, scena duża. Na welurach od DT770 jest więcej basu, i nie tak dużo góry, a scena jest niewiele mniejsza.

CAL grają bardziej na twarz, M220 z lekkiego oddalenia. Więcej energii przekazują CAL, M220 dają bardziej przestrzenny przekaz. Klasowo nie degradowałbym jednych względem drugich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem grania na modłę CAL. Dlatego ich nie cenię. Zresztą chyba wyraźnie napisałem że ich odbiór silnie zależy od preferencji. :)

Daj spokój przecież każdy ma jakieś swoje zdanie. Dobrze jest:) Konsensus jest taki, że BRAIN może mieć skrajnie inne odczucia. W każdym razie dostaje opinie z dwóch różnych obozów, norma pożądana. W tym hobby nigdy nie ma wspólnego frontu:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby w audio ująć wypowiedź tak, by nikogo nie urazić , nie zrazić do siebie, nie wywołać docinków, polaryzacji, ekstrapolacji i obstrukcji , trzeba się nieźle nagimnastykować przy formułowaniu wypowiedzi :) .

 

Jakby to powiedzieć.....

 

Może tak:

 

Dziwnym zbiegiem okoliczności znajdujesz w filharmonii. Doceniasz wysmakowanie dźwięków, separację instrumentów, czystość przekazu, dużą. Naprawdę Ci się podoba.

 

Ale po godzinie pytasz sąsiada: kiedy wejdą gitary i perkusja?

 

Albo coś w stylu: wiemy że teatr telewizji jest super, ale i tak wszyscy oglądamy "rolnik się żeni". :P

 

 

Imo : wielkiego skoku klasowego nie odczujesz, jedynie zmienisz charakter brzmienia,na sposób, jak to koledzy opisali.

 

Osobiście uważam , że m220 pro stoją w odwzorowaniu dźwięku wyżej od CAL!, ale te ,modowane, rekablowane nie mają się czego wstydzić jeśli chodzi o dawkę rozrywki jaką prezentują.

 

Oczywiście , można mieć jedne i drugie jak kolega @Jawor dowodzi, i lubić obie pary:)

Edytowane przez rezystor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie jestem fanem grania na modłę CAL. Dlatego ich nie cenię. Zresztą chyba wyraźnie napisałem że ich odbiór silnie zależy od preferencji. :)

Daj spokój przecież każdy ma jakieś swoje zdanie. Dobrze jest:) Konsensus jest taki, że BRAIN może mieć skrajnie inne odczucia. W każdym razie dostaje opinie z dwóch różnych obozów, norma pożądana. W tym hobby nigdy nie ma wspólnego frontu:)

 

Dwa posty wyżej właśnie o tym pisałem.

Zwolennicy CAL nie słyszą przewagi moich K551, a dla mnie ona jest wyraźna. Za to słyszą przewagę R70x nad CAL, ale tutaj ATH są bliżej ich preferencji. Dla mnie nie jest to jednoznaczne, bo ja jednak preferuję jaśniejsze brzmienie i np. zawyżam wartość SL HD668B, bo iskrzą na górze, podobnie z beyerami dt990 pro i dt880.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności