Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Na żywo się odniosę do xduoo x3 i dx90 i o i do A15 mojej lepszej połowy bo akurat te w domu mam. Na tyle, na ile porównanie oparte o własne preferencje będzie miarodajne. Z pamięci to do większej liczby dap-ów ale z pamięcią różnie bywa ;)

 

edit: literówki

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja Brunnerius i jak ten audioheaven z6 będzie coś z tego:)?

 

;) spokojnie, niech się Z6 wygrzeje nim stanie w szranki, bo to albo audiovoodoo albo faktycznie jego brzmienie się z czasem zmienia, bo "układa" się nad wyraz po mojej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brunnerius na czym słuchasz Z6?

na Ostry KC08T, Vsonic GR07BE, Monki, Monki+, CandyMonki, AKG K550 MkII, Momentum On Ear, i najprzyjemniej mi gra z

 

AKG>Ostry>>Momentumy>Monki(all)>GR07BE

 

edit:

idę spać, jutro coś skrobnę pod wieczór

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że w weekend sobie nie posłucham - gamonie z inpostu nie dowiozły, ale pojechałem do oddziału i sobie odebrałem, o.

 

co do brzmienia, wszystko w recenzji prawda - rewelacyjne granie, przyjemnie ciepłe

synergia z AKG, RHA - wysoka

bardzo solidna bryła, wykonanie pierwszorzędne - pięknie się prezentuje

dobrze że można słuchać i ładować jednocześnie (np. na X3 z RB się nie da)

 

Co mi przeszkadza:

 

Jednak firmware w paru miejscach niedomaga, trzymam kciuki za rockboxa (albo dobre update'y), wtedy nie będę miał pytań. Teraz np. nie sortuje utworów w ramach albumu po numerach z tagów, tylko alfabetycznie. Co ciekawe, jest tak tylko jeśli wchodzimy normalnie przez listę wykonawców - przy wejściu z listy wszystkich albumów sortowanie już jest poprawne, no ale nie będę raczej scrollował listy wszystkich albumów na karcie... tym bardziej, że na scrollu jest stała prędkość.

 

Po odpaleniu utworu z listy, żeby znaleźć się na ekranie odtwarzania, trzeba samemu się przeklikać - czyli wrócić kilka poziomów wyżej do głównego menu, potem wejść w odpowiednią sekcję. A niestety tylko w tym widoku da się przewijać wewnątrz utworu.

 

Przewijanie ma stałą prędkość, niezbyt dużą (jakieś 10x), więc raczej słabo.

 

Lista akcesoriów w zestawie: kabelek usb. (koniec listy). Przynajmniej ładny, w oplocie. Ale etui jakieś chociaż to by się przydało, bardzo bym nie chciał tak pięknego klocka porysować.

Ucina kawałek pierwszej sekundy przy odpalaniu utworu.

W sumie wolałbym fizyczne guziki zamiast dotykowych - czasem np. nie trafiam w ten który chcę. Ale da się przeżyć.

(koniec narzekania)

 

M220 pędzi, aż wióry lecą - chyba zacznę się zastanawiać, po co mi stacjonarka... synergia jest okrutna

 

Pytanie do Bigmarasa - będzie się dało dokupić etui?

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej szczegółów niż w X3, mniej cyfrowo, cieplej, bardziej naturalnie i z lepszą holografią (wielkość sceny podobna). Zdecydowanie więcej mocy.

 

Po odpaleniu utworu z listy, żeby znaleźć się na ekranie odtwarzania, trzeba samemu się przeklikać - czyli wrócić kilka poziomów wyżej do głównego menu, potem wejść w odpowiednią sekcję. A niestety tylko w tym widoku da się przewijać wewnątrz utworu.

 

Też zauważyłem ten problem, który okazał się mniej poważny niż się wydawało. Tu wychodzi brak instrukcji - przy odpalaniu pliku przytrzymaj chwilę play i z automatu Cię przeniesie do ekranu odtwarzania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Bigmarasa - będzie się dało dokupić etui?

 

Będzie etui w nastepnym rzucie. Niestety małe niezrozumienie wyszło z producentem w tej kwesti. W skrócie - to co dla mnie wydawało się oczywiste, dla producenta nie za bardzo. Postaram się jakoś rozwiązać ten problem z obecnymi właścicielami grajków ale dopiero jak będę miał w rękach. Uprzedzam jednak z góry, że to TPU

 

Wygląda tak:

 

DI992eol.jpg

 

KjtSUmXl.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, póki jest dobrze zrobione i się nie rozwala to materiał mniej już mnie interesuje, a nawet lepiej jeśli nie jest skórzane.

 

Trochę więcej szczegółów niż w X3, mniej cyfrowo, cieplej, bardziej naturalnie i z lepszą holografią (wielkość sceny podobna). Zdecydowanie więcej mocy.

Też zauważyłem ten problem, który okazał się mniej poważny niż się wydawało. Tu wychodzi brak instrukcji - przy odpalaniu pliku przytrzymaj chwilę play i z automatu Cię przeniesie do ekranu odtwarzania.

 

No to fajnie, zawsze jeden problem z głowy - u mnie wychodzi podejście "co, bez instrukcji nie dam rady?" (zawsze przy chińskich grajkach lubię sprawdzać czy dam radę wszystko ogarnąć samemu, jak widać nie do końca)

 

Za to właśnie słyszę pewien problem w trybie DAC USB - jakieś trzaski, zakłócenia? w trakcie odtwarzania, piski przy odpalaniu/stopowaniu utworów.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności