Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw 2.0/5.0 do amplituner Denon AVR 1509


superbart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Od jakiegoś czasu męczy mnie kwestia dźwięku wydobywajacego się z mojego kina domowego - Denon AVR 1509 + Jamo 5.1 takie jak tutaj : https://www.olx.pl/i2/oferta/glosniki-jamo-kino-domowe-buk-system-5-1-seria-e3-super-dzwiek-CID99-IDaCmpF.html. Mianowicie dźwięk jest jakby z kocem i prawie zupełnie bez góry. Myślałem,że amplitunery tak po prostu grają ale dzisiaj posłuchałem u kuzynki Denon x1200 + Taga TAV 506 V2 no i jest znacznie lepiej niż u mnie. Teraz się zastanawiam czy to mój amplituner tak gra czy ten zestaw 5.1, który posiadam? Wiem, że amplituner to zawsze jest kompromis jeśli chodzi o dźwięk ale żeby on nie był aż tak zamulony. Ktoś miał okazję słuchać tego zestawu Tagi? Czy po prostu ten amplituner gra takim dźwiękiem i żadne głośniki tego nie zmienią? Kody pasują mi że względu na rozmiar - max 17 cm szerokości i przedni bass reflex. Cena też ok bo 1000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tych Taga i zmieniłem koncepcję ( jak to u mnie często bywa ). Miałem też okazję obejrzeć je sobie w MM i ciekawe jest, że głośniki surround oraz centralny posiadają bass reflex z tyłu i uchwyty do przykręcenia do ściany :). No i tak jak fronty są w miarę wizualnie to surr i centralny nie sprawiają już takiego wrażenia - małe takie jakieś. Chyba raczej pójdę w stronę wymiany samych frontów na np. Monitor Audio BX5 i zobaczę jak to będzie grało w trybie stereo z moim amplitunerem. W sumie chyba teamt można już zamknąć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności