Skocz do zawartości

Od zera do... wzmacniacza. Czyli co muszę wiedzieć żeby zbudować pier


spay8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio nadszedł mnie pomysł na zbudowanie wzmacniacza, gdyż diy bardzo mnie fascynuje. Dotychczas robilem tylko jakieś recablingi. Postanowiłem że prędzej czy później to zrobię. Lecz jestem laikiem zarówno w temacie elektroniki, jak i audio. Mógłby ktoś obeznany w temacie podać jakieś linki do artykuło , książek czy kursów? Chcę posiąść wiedzę, dzięki której będę nie tylko bezmyślnie składał jakiś projekt ale też rozumiał to co robię. Czy kursy np. z Forbota mi na to pozwolą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo - zacznij od CMOYa.

https://tangentsoft.net/audio/cmoy/

 

Zrób go raz, drugi, trzeci, do momentu, w którym będziesz w stanie go złożyć krok po kroku w wyobraźni z zamkniętymi oczami.

Później zachcesz coś więcej niż CMOY z baterii, zaczniesz sam szukać informacji w internecie, grunt to dobra znajomość "obsługi" google oraz znajomość języka angielskiego.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo - zacznij od CMOYa.

https://tangentsoft.net/audio/cmoy/

 

Zrób go raz, drugi, trzeci, do momentu, w którym będziesz w stanie go złożyć krok po kroku w wyobraźni z zamkniętymi oczami.

Później zachcesz coś więcej niż CMOY z baterii, zaczniesz sam szukać informacji w internecie, grunt to dobra znajomość "obsługi" google oraz znajomość języka angielskiego.

Dzięki. Zacznę jak najprędzej. Skąd zamawiać części?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek proponowałbym lokalny sklep a jeżeli nie masz takowego w pobliżu to allegro, oczywiście nie rzucając się od razu na jakieś "audiofilskie" szaleństwa, bo i tak większość z nich jest podróbami ;) - to oczywiście w ramach treningów i zaoszczędzenia kosztów, bo chyba lepiej wysadzić w powietrze na dzień dobry 10 kondensatorów po 50gr/szt niż 2 po 30pln/sztuka ;) to tylko taka dygresja, oczywiście nie jest powiedziane, że uszkodzisz cokolwiek ;)

a jak już "zatrybisz temat" to tme, farnell, mouser :)

edit: oczywiście można też dać ogłoszenie w dziale kupię w naszym komisie, czasem znajdzie się ktoś komu jakieś części zalegają w szufladzie :)

Edytowane przez Robsonek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek proponowałbym lokalny sklep a jeżeli nie masz takowego w pobliżu to allegro, oczywiście nie rzucając się od razu na jakieś "audiofilskie" szaleństwa, bo i tak większość z nich jest podróbami ;) - to oczywiście w ramach treningów i zaoszczędzenia kosztów, bo chyba lepiej wysadzić w powietrze na dzień dobry 10 kondensatorów po 50gr/szt niż 2 po 30pln/sztuka ;) to tylko taka dygresja, oczywiście nie jest powiedziane, że uszkodzisz cokolwiek ;)

a jak już "zatrybisz temat" to tme, farnell, mouser :)

edit: oczywiście można też dać ogłoszenie w dziale kupię w naszym komisie, czasem znajdzie się ktoś komu jakieś części zalegają w szufladzie :)

Ok. To najpierw dam ogłoszenie i ewentualnie z alledrogo. Dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności