Skocz do zawartości

Jaki tor wybrać dla Q701


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam obecnie taki tor

black pearl jakiejś starszej rewizji + fiio D03k i oczywiście AKG Q701 co zrobić by synergia była lepsza a do tego wyeliminować słaby punkt zestawu bo obecnie D03k trochę ogranicza

 

myślałem również nad prostym wyjściem kupno Aune X1s ale szkoda mi trochę BP sprzedawać bo jest w tym potencjał :>

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, żeby poprawić dźwięk trzeba wywalić to Fiio. Od siebie dodam że kable potrafią fajnie doszlifować całość, więc naprawdę dobry interkonekt się przyda.

Pytanie czy dysponujesz PC? Polecałbym AIM SC808 i ewentualnie wymienić op ampy. Jakiś czas temu budowałem znajomemu tor (tyle że pod niezłe kolumny 2.0) i SC808 poszedł jako DAC gdyż coś wyraźnie lepszego kosztuje znacznie więcej i wyszło bardzo przyjemnie. Z resztą, na forum już sporo napisano o tej karcie :).

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam laptop więc AIM odpada w sumie obawiał bym się tej karty przez zanikanie w systemie

czy jest jakiś dac który by dobrze zgrywał się z dosyć jasnymi AKG resztę by wtedy uzupełnił black pearl

naturalnie coś lepszego od D03k jeżeli nic nie znajdę to chyba zaryzykuje z X1s hmm

 

znalazłem ciepło grającego SMSL M3 ktoś wie czy nie będzie szumiało na czułych AKG ? w teście było pisane o wyraźnych szumach na dokach nw jak to jest w nausznymi

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam obecnie taki tor

black pearl jakiejś starszej rewizji + fiio D03k i oczywiście AKG Q701 co zrobić by synergia była lepsza a do tego wyeliminować słaby punkt zestawu bo obecnie D03k trochę ogranicza

 

myślałem również nad prostym wyjściem kupno Aune X1s ale szkoda mi trochę BP sprzedawać bo jest w tym potencjał :>

pozdrawiam

 

Gdybyś zdefiniował to pojęcie oczekiwanej synergii to by pomogło we wskazaniu kierunku zmian. Czego oczekujesz po brzmieniu, co Ci się w nim nie podoba, co chciałbyś zmienić?

 

Najwyraźniej tego brakowało, gdyż posucha w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Fiio to ciepły przekaz. X1s już takie gładkie nie jest. Mi się z wszystkimi siedemsetkami AKG podoba bardzo to Aune, ale to bardzo detaliczne granie, chude nieco.

Można pomyśleć o dragonfly do Twojej perełki. Małe, jak trzeba to samo zagra z tymi słuchawkami, a jak zechcesz z kopem, to wspinaczkowe Perłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomocne posty raczej odpuszczę SMSL

co sądzicie o cambridge audio dac magic 100 jako sporo lepsze wyjście względem mojego Fiio ?

@rezystor

tu masz rację w brzmieniu chcę osiągnąć ciut więcej basu ogólnie nieco cieplejszy przekaz wysokie tony w podobnej ilości jak obecie ew minimalnie mniej i lepiej jakościowo

scena również więsza więcej czarnego tła możliwie lepsza separacja instrumentów dlatego nie chciał bym wymieniać patyka na kijek a coś dosyć lepszego

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A w swoim modelu masz odblokowane bass ports?"

Jeszcze tego nie robiłem pierw chciałem nieco zainwestować w lepszy DAC i wtedy zobaczyć czy barwa będzie dosyć muzykalna

 

"poszukaj używanego HIFace daca, niepozorny ale gra pięknie "

czytałem również testy gdy kolega z naszego forum testował kilkanaście takich małych urządzeń to M2TECH wygrał w jego opini

ale czy to nadaje się do podpięcia wzmacniacza by nie kurzył się na darmo hmm

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kabelkiem to idzie pod wzmacniacz ?

w podobnej cenie jest jeszcze polecany pod AKG Nuforce icon jak uda mi się uskładać odpowiedni budżet chcę to przeznaczyć bardziej z głową by nie żałować w góry dziękuje za propozycje

mini jack->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem na stronce stereo i kolorowo lecz nie widziałem tam opisu jak sobie radzi z zakłóceniami

w komentarzach pod testem recenzent napisał że M2Tech jest znacznie lepszy niż wyżej wspominany przeze mnie Dac magic różni ich 300zł

i tak myślę czy aż tak świetny ten DAC pomijając takie rozmiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też ryzyko antysynergii z Black Pearl. Nie pamiętam do jakiego wzmacniacza wpinałem Icona HDP, słuchawki to pewnie były Grado PS1000 wówczas, ale DACa odebrałem jako mocno średniego. Zagrał mniej ciekawie niż mój przerabiany SMSL SD-793, a poza tym ten NuForce jest nieprzerabialny - maksymalnie upakowana elektronika w obudowie oraz kodowane nazwy chipów.

Prędzej bym poszedł w HiFace DAC, bo przynajmniej na innym forum chwaliła go osoba, której gust znam i dostatecznie podzielam. Można też nabyć Weiliang DAC z kartą XMOS, tego na PCM1794 i AKM4118. Użytkownik może sobie sam op-ampy dobrać, a i grubsze przeróbki daje mu się zaaplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności