Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Focal Elear


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Ale jednak mało emocjonalna średnica ,a to przecież najważniejsze w słuchawkach(dla mnie) , góra przyciemniona...hmmm, to ja wolę bliski wokal, ciepły oraz pełną górę w HD800s...he,he...:P

 

 

Emocje mogą być lepsze z realizmu przekazu średnicy, a nie z podkolorowania, tak jak słusznie @Compton zauważył. 

Kolorowanie dźwięku to nie jedyna droga do emocji. Wcale nie trzeba nic przybliżać, ani oddalać. Wystarczy odpowiedni poziom realizmu. To potrafi ująć za serce jeszcze bardziej. 

Zresztą niebawem, jest szansa, że będziesz miał możliwość sam się o tym przekonać. Wtedy zrozumiesz o czym mowa :)

Realizm przekazu, ale taki na naprawdę najwyższym poziomie, tego żadne "kolorki" nie przeskoczą. Ale do tego trzeba faktycznie pewnie i dojrzeć samemu, drogą ewolucji. 

Zresztą dobry przykład "dojrzewania" do określonego przekazu pokazał @Compton w swoich kilku ostatnich wpisach. To dość klasyczny przykład. 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Palpatine napisał:

Tak jak pisałem, im dłużej się ich słucha tym większe wrażenie robią. Tutaj nie ma jakiegoś wow factor na starcie (no może oprócz basu) ale po kilku godzinach człowiek dochodzi do wniosku, że wszystko jest na miejscu, bardzo klasowe granie i nic nie przeszkadza w odbiorze słuchawek.

Jak @Soundman1200 pisał o topowej holografii z T1/II to ja twierdzę uparcie, że Eleary to jednak spory stopień wyżej.

Średnica w Eterach jest fantastyczna, dynamika również, choć w tej kwesti to Eleary się zbliżają.

Ktoś mnie pytał jak to możliwe, że słuchawki z taką podstawą basową mogą być neutralne...no ja wciąż nie potrafię tego opisać, ale tak po prostu jest.

 

Widzisz, a u mnie było dokładnie na odwrót, było to wow, a później już się osłuchały.

Chociaż Soundman nie słyszał Elearów, to jednak zgadzam się z nim, że holografia w T1 v2 jest lepsza :) Jest dużo bardziej pogłosowa, rozmigotana. W Elearach jest naturalna, bezpośrednia, ale dużo bliższa. To kwestia preferencji i zapewne gatunku muzycznego. 

Co do basu i tej neutralności. Eleary grają mocno całym pasmem, dlatego ich dźwięk oraz styl gry jest ekspansywny, dynamiczny, a jednocześnie słychać, że mają zapas i sporą rezerwę. Dlatego mogą być odebrane jako mocno basowe, ale bliżej im do neutralności, czy raczej naturalności. Już to kiedyś pisałem, w porównaniu do Focali, Beyery obiera się, jakby ich dźwięk był "zrobiony". 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Widzisz, a u mnie było dokładnie na odwrót, było to wow, a później już się osłuchały.

Chociaż Soundman nie słyszał Elearów, to jednak zgadzam się z nim, że holografia w T1 v2 jest lepsza :) Jest dużo bardziej pogłosowa, rozmigotana. W Elearach jest naturalna, bezpośrednia, ale dużo bliższa. To kwestia preferencji i zapewne gatunku muzycznego.

WoW było dzięki basowi i dynamice? Ja też na to zwróciłem uwagę, ale one na początku wydają się tak neutralne czy właśnie naturalne, że nie ma jakiegoś opadu szczęki. Mi one spodobały się od razu, ale zacząłem je doceniać tak naprawdę dopiero po kilku dniach ciągłego słuchania.

O tej holografii piszesz z pamięci? Bo ja miałem T1/II i Eleary w tym samym czasie i poproszony o porównanie własnie tej wartości nie miałem wątpliwości, i to właśnie głównie poprzez czystość przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Palpatine napisał:

WoW było dzięki basowi i dynamice? 

O tej holografii piszesz z pamięci? Bo ja miałem T1/II i Eleary w tym samym czasie i poproszony o porównanie własnie tej wartości nie miałem wątpliwości, i to właśnie głównie poprzez czystość przekazu.

 

Wow to właśnie ta naturalność i potęga całego brzmienia. Mam TH900 i przy nich bas w Elearach, nie robi aż takiego wrażenia swoją potęgą. Eleary miałem blisko rok, T1v2 słuchałem z Focalami 2 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie podkolorowanych sluchawek bo graja mi na dluzsza mete wszystko na jedno kopyto wiec mnie nudza. Taka troche tania rozrywka.

 

Sluchawki neutralne oddaja sens i emocje danego nagrania, owszem nie zawsze podoba nam sie to co slyszymy bo ktos dal ciala przy nagrywaniu/masteringu ale moim zdaniem takie staxy czy etymotici ktore potrafia byc zarowno mile i cieple jak i zimne, nazbyt analityczne czy wrecz jazgotliwe na plytach tego samego wykonawcy w zaleznosci od wytworni i producenta to jest "to".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Wow to właśnie ta naturalność i potęga całego brzmienia. Mam TH900 i przy nich bas w Elearach, nie robi aż takiego wrażenia swoją potęgą. Eleary miałem blisko rok, T1v2 słuchałem z Focalami 2 miesiące. 

Może to od Ciebie kupiłem Eleary na allegro? Też poprzedni właściciel miał je równo rok.

Co do potęgi brzmienia to trzeba wziąść pod uwagę, że to słuchawki otwarte :)

I ciężko porównywać pewne aspekty z np. T1/II które są pół zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopę temat. Te słuchawki znam tylko z opisów. Jestem użytkownikiem CMA400i w towarzystwie HD650. Chciałbym uzyskać więcej w niskich rejestrach basu i bardziej rozdzielczą górę. Tylko pytanie czy jednocześnie stracę bezpośrednią i ciepłą średnicę HD650, do której przez naście lat już bardzo przywykłem?

W HD650 w niektórych utworach instrumenty mi się nieco zlewają ze sobą.

Jest oferta na allegro (2700). Czy to dobry kierunek upgradu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobry kierunek apgrejdu.

W mojej ocenie Eleary z 400i to dobry, ciepły duet.

W porównaniu do HD650 z pewnością stracisz tak bliski przekaz średnicy, ale wynika to po prostu z kreacji większej przestrzeni.

Selektywność też zdecydowanie in plus dla Elearów.

Dołu będzie więcej, dużo więcej. Będzie też zdecydowanie większy. A jeśli chodzi o wysokie tony to i tu poprawa będzie znaczna. Tyle tylko, że Eleary mają tę górę dosyć żywiołową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności