Skocz do zawartości

Recenzja Focal Elear


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To wydaję się być naturalnym wyborem.

Gdzieś wyczytałem, że kabel fabryczny to 98% posrebrzana miedź beztlenowa, ale 4 metrowy kabel, który jest cięższy od słuchawek to jakieś nieporozumienie i w dodatku bez XLR.

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebro od JD rewelacyjnie z Elear zagrało - nic się nie rozjaśniło, a jeno dociążyło, przestrzeń poprawiło - ten kabel jest konieczny, bo naprawdę dodaje tym słuchawkom jeszcze kopa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dzisiaj ponad 100 stron na headhifi odnośnie Elear i w sumie jestem dość mocno zdziwiony z jakim sorzętem głowie Amerykanie parują te słuchawki. Ponad połowa użytkowników słucha ich na Chord Mojo. Z jednej strony to dość dziwne bo to łączenie ciepłego brzmienia z bardzo ciepłym, a z drugiej strony z chęcią bym posłuchał takiego zestawienia.

Wogóle mam wrażenie, że oni znają tylko dwa źródła: Mojo i Shitt Audio w różnej odmianie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Wogóle mam wrażenie, że oni znają tylko dwa źródła: Mojo i Shitt Audio w różnej odmianie.

Schiit, bo tanie i amerykańskie, a Mojo, bo najlepiej reklamowany sprzęt na head-fi w historii :D. A z tym basem to pewnie ta dziura w górnej średnicy i zwieszona góra to potęguje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nsk napisał:

Schiit, bo tanie i amerykańskie, a Mojo, bo najlepiej reklamowany sprzęt na head-fi w historii :D. A z tym basem to pewnie ta dziura w górnej średnicy i zwieszona góra to potęguje.

Ale oni właśnie lubią takie granie. HD650/6XX to ich najlepsze słuchawki ever i wszystkie do nich porównują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

Ale oni właśnie lubią takie granie. HD650/6XX to ich najlepsze słuchawki ever i wszystkie do nich porównują.

I najdziwniejsze jest to, że do tych nieszczęsnych Senków kupują tory po kilka k$ :D

 

A tak a propos, to fajnie, że na forum coś się w końcu dzieje, bo ostatnio to było takie dziadowanie, że nie chciało się nawet wchodzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na gorąco o Elearach:

 

Super, bardzo mi się podobały. Dla mnie to taki miks Nighthawków/HD600 ale na wyższym poziomie i bez ich wad. Tektoniczny bas, schodzi bardzo nisko jak na otwarte, przyjemna, lekko wygaszona góra, średnica - bałem się, że będzie bardziej odsunięta, ale nie ma tragedii. Poza tym szybkość, atak - robi wrażenie. Nie męczą, angażują, można słuchać godzinami. Ja wolałem je z moim Questyle bo wypycha ich średnicę (lub można powiedzieć - wyrównuje), co przy muzyce, którą słucham jest dla mnie dosyć istotne, choć Aune daje im bonus w postaci szerszej sceny, która jest dosyć kameralna, zwłaszcza na boki, za to jest fajna wgłąb i na wysokość (skojarzenie z R70x). Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobiły. Mógłbym je mieć. A w cenie, w której dorwał je Palpatine to już w ogóle zazdro. :)

 

Aha, z Mojo jest dobrze ale nie tak dobrze jak ze stacjonarek, zaskakująco fajnie grały z AK300, z Ifi jest tak sobie, bo on ma średnicę w stylu Elearów.

 

PS. Heki oczywiście lepsze, ale cena nie fajna. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie robiliśmy porównania z Finalami. Ja skupiłem się na Elearach i Denonach, z różnych sprzętów.

 

Detaliczność w sensie bezwzględnym to pewnie S IV mają najwyższą, z tego powodu, że mają podbitą górę przez armaturę, niestety na czym cierpią inne rzeczy. Dla mnie sama detaliczność nie ma jednak większego znaczenia, braków na Elearach czy D7200 nie słyszałem, z tym, że trzeba się bardziej wsłuchać, zwłaszcza w Elearach przy ich przygaszonej górze i ciut odsuniętej średnicy. To tak jak z NH, wszystko tam jest, tylko nie jest eksponowane. Scenicznie dla mnie chyba lepiej wypadają D7200 i to jest moje jedyne zastrzeżenie wobec Focali, przy tak otwartej konstrukcji gdzie widać membranę przetwornika na wylot (!) one wręcz krzyczą z wyglądu "DUŻA SCENA!" a po ubraniu zdziwienie. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Elearach jest podobnie. Gdyby Focal chciał rozciągnąć scenę to ucierpiałby na tym TEN ich bas. A nie łatwo zrobić taki bas w otwartych słuchawkach. Poza tym są piękne :wub: i całkiem wygodne mimo ich sporej wagi.

Kabel 4m to jest ponury dowcip.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności