Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki czytnik wybrać?


majka420

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście polecam w znośnej cenie "kindle paperwhite 3" podświetlenie robi robotę no i jednak kindle to klasa sama w sobie, zamawiałem swego czasu z Niemiec jak była promocja na amazonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epapier nie jest kolorowy. polecam stronę swiatczytnikow.pl . Znajdziesz tam omówienie modeli Kindle i innych czytników. W zasadzie Autor poleca zakupy w Amazonie, w naszym przypadku, Niemcy "mówią" po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie żaden czytnik z e-papierem nie męczy oczu więcej niż klasyczna książka. Podświetlenie zastępuje po prostu domową lampkę. Jesli ma być po taniości to raczej Kindle 8, bez podświetlenia. Jak masz kasę to Kindle Paperwhite III. Testy obu masz na Świecie Czytników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii formalnej - kolorowy e-ink istnieje i to od lat, ale długo nie można było sobie poradzić z róznymi problemami, wykluczającymi zastosowanie go w produkcji masowej (mozna sobie na ten temat znaleźć informacje w necie). Z tego co słyszałem/czytałem w tym roku jakas chińska firma przymierzała się do wypuszczenia czytnika z kolorowym e-inkiem, ale sprawa jakoś przycichła i nie wiem co dalej z tego wyniknie. Pewnie jeszcze poczekamy parę lat - trzeba przecież nasycić rynek sprzętami z czarno-białymi ekranami a dopiero później wprowadzać tryumfalnie nowość: kolorowy e-ink! Kśengofość rulez... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytniki z kolorowymi ekranami e-ink powstały już parę lat temu - JetBook Color i PocketBook Color. Ale technologicznie niedoskonałe z ok. 4000 kolorów i stosunkowo drogie nie przyjęły się.

E Ink opracował już nowy kolorowy ekran wyświetlający 32000 kolorów w jakości kolorowego druku, ale o gorszej rozdzielczości niż czarno-biały e-ink, nie wszedł jeszcze do czytników.

Prędzej być może wejdzie do czytników nowa technologia, nad którą pracuje firma Liquavista, zakupiona przez Amazon. Ale chyba nieprędko.

Taki ekran nie powinien przede wszystkim świecić własnym światłem. Jak papier elektroniczny, nie męczyć wzroku, mieć dobrą rozdzielczość. Do czytania książki, tekstu wystarczy dobry czarno-biały e-ink, który jest już dopracowany i tańszy w produkcji. Kolorowy właściwie potrzebny do kolorowych czasopism, czy pdf, które lepiej przegląda się na tabletach.

Tu jest dobra aktualna chyba strona świata czytników, do której warto zajrzeć, szukając czytnika:

http://swiatczytnikow.pl/o-co-chodzi/jaki-czytnik-wybrac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz, ten Trekstor Pyrus nie ta jakość co Kindle, ale podstawową funkcję spełni. Można to na pewno nazwać e-czytnikiem, ekran jest chociaż innej firmy, nie E-ink, tylko digital ink, wadą są np. przebicia atramentu z poprzednich stron, tzw. ghosting.

 

Sporo o nim jest w necie: http://swiatczytnikow.pl/trekstor-pyrus-recenzja-czytelnika/

http://swiatczytnikow.pl/trekstor-pyrus-uzupelnienie-recenzji-po-3-miesiacach/

 

Kiedyś był w wyprzedaży Empiku za 99 zł i za tyle to byłoby OK, ale jak można dołożyć to lepiej najtańszy Kindle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z kolei Pocketbooki, a z innych marek Kobo i Tolino.

W zasadzie najpierw trzeba by określić preferencje i budżet, potem możemy coś konkretnego wybrać.

Podstawa - z podświetleniem ( droższe) czy mogą być bez, z dobrą obsługą pdf lub taką sobie, z wejściem na kartę microsd lub bez tego warunku itd.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inkBooka Classic, takiego http://www.ceneo.pl/40572786

Chciałem tani czytnik, bo sam nie widziałem czy się przekonam. Teraz już wiem, że to jedna z lepszych rzeczy jakie wymyślono.

Sam inkBook jest ok, ale oprogramowanie Kindla bije go na głowę z tego co widzę na filmach na yt. Inkbook ma lepszą rozdzielczość i nowszy e-papier od najtańszego Kindle Touch 8, ale jakieś szybsze "kartkowanie" w inBooku nie istnieje. Do tego najnowsze oprogramowanie zmieniło możliwości odświeżania i jest gorzej niż było.

Dlatego obecnie polecam kupno kindle touch 7 za 200zł albo za 400zł PW3, ceny z allegro. Sam przymierzam się do zmiany na PW3.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kindla paperwhite 3 w wersji good. Czytnik jest nieużywany, przynajmniej ja śladów nie widzę. Mam go trzeci miesiąc i działa ok. Płaciłem jak jeszcze wychodziło na złote około 360 zł. Polecam kindla zwłaszcza z podświetleniem. Jeżeli brać to z Amazona - jest 12 miesięczna gwarancja( tylko zwrot kasy).

 

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez rgomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam białego Kindle'a 8 i to nawet nie Gut, tylko Akzeptabel - brak jakichkolwiek śladów użytkowania, działa bez zarzutu. Podejrzewam, że to zwrot nieudanego prezentu albo ktoś się po prostu rozmyślił.

 

Różnica między ponad 400 PLN w naszych sklepach a niecałymi 250 PLN w Amazonie - jest się o co bić. :) Używane Paperwhite'y niestety poszły mocno w górę, bo dawniej były chyba za mniej niż 75 Euro, ale i tak jest sporo taniej, niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.amazon.co.uk/Kindle-Paperwhite-E-reader-High-Resolution-Display/dp/B00QJDO0QC

 

nigdy się czytnikami nie interesowałem, bo lubiłem czytać z normalnych książek. ale wyjazd zrobił swoje i fajnie by było mieć wszystko pod ręką. dobrze rozumiem, że to jest trzecia wersja paperwhite bez reklam? bo jeśli tak, to biorę od razu

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.co.uk/Kindle-Paperwhite-E-reader-High-Resolution-Display/dp/B00QJDO0QC

 

nigdy się czytnikami nie interesowałem, bo lubiłem czytać z normalnych książek. ale wyjazd zrobił swoje i fajnie by było mieć wszystko pod ręką. dobrze rozumiem, że to jest trzecia wersja paperwhite bez reklam? bo jeśli tak, to biorę od razu

 

pzdr

 

Tak, dokładnie. Chociaż ja mam reklamy i generalnie w ogóle nie przeszkadzają...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Stoję przed wyborem czytnika e-book i mam pewien dylemat. Otóż, po przeczytaniu wielu artykułów oraz opinii waham się nad zakupem Pocketbook Touch HD a Kindle Paperwhite 3. Kindle kusi renomą, natomiast Pocketbook ceną do jakości i również nienagannymi opiniami. Chciałem zacząć czytać książki w obcojęzycznych wersjach, na początku rozwinąć swój j. angielski następnie spróbować opanować inne języki. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności