Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 200 zł - jazz, Sandisk Clip Sport


Bednaar

Pytanie

Szanowni Koledzy!

Jakie polecilibyście słuchawki dokanałowe do Sandisk Clip Sport w cenie do 200 zł? Obecnie mam stockowe dokanałówki, ale bardzo łatwo wypadają z uszu (niezależnie od rozmiaru założonych gumek) i są problemy z izolacją, zatem jest to główny powód wymiany słuchawek mobilnych, bo dźwiękowo nawet dają radę. Co do dźwięku: preferowałbym brzmienie a'la Koss Porta Pro (mam te słuchawki i lubię ich dźwięk, ale używam ich tylko w domu). Słucham głównie jazzu, sporadycznie rocka progresywnego (King Crimson itp), elektroniki (szkoła berlińska: Tangerine Dream, K. Schultze) i sporadycznie klasyki i awangardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakieś łatwopędne doki. SanDiski mają bardzo mało mocy więc jakieś bardziej wymagające słuchawki odpadają. Moja propozycja jest taka. Sprzedaj tego clipa, kup sobie mini 2g (tylko tu wymiana aku i cf mod obowiązkowy) albo taczke i mh1.

Ten clip ciebie blokuje całkowicie. Sam miałem clipa+ i mini 2g to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za opinię, ale nie zamierzam zmieniać clipa, bo mi odpowiada. Chciałbym zmienić tylko słuchawki :)

Piszesz, że miałeś Clip+, ja mam Clip Sport - to jednak dwa rózne modele, o ile wiem Clip Sport jest jednak trochę mocniejszy i gra nieco jaśniej.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wiem to nie jest to wielka różnica. Jak chcesz. Clipy to naprawdę nic specjalnego. Miałem go jako swój pierwszy "poważny" dap ale nie chciałbym do niego za nic wracać. IMO ostra, ale anemiczna góra (nie wiem czy ktoś inny to zauważył u siebie, ale u mnie to było słyszalne, niezły paradoks), zamulona średnica z za koca, i bas bardzo zależny od słuchawek (z niewymagającymi słuchawkami ma go za dużo, a z wymagającymi trochę więcej mocy nie ma go wcale). Gdybym mial wybór to nigdy bym go nie wybrał po raz drugi ;) . Było minęło i się bardzo z tego cieszę ;) . Słuchałeś jakiś innych dap-ów na jakiś lepszych słuchawkach?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchalem tylko jakiegoś starszego iPoda. A jeszzce w mp3store słuchałem starego, solidnego iRivera (taki prawie wielkości walkmana) na słuchawkach nausznych Audio Techniki - i to było faktycznie sporo lepsze od Clipa, ale... Rozumiem, że jest wiele lepszych dap-ów, ale kazdy ma inne oczekiwania i mnie poziom Clip Sporta zadowala, chcę zmienić TYLKO słuchawki - nie ma wygórowanych wymagań do sprzętu mobilnego. Jakby mi Clip Sport nie odpowiadał, to dałbym inny tytuł wątku i inne pytanie w pierwszym poście ;) Zatem ponawiam pytanie o słuchawki :)

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki :) Z podlinkowanego zestawienia ciekawie wypadają Brainwavz ProAlpha - charakterem brzmienia chyba podobne do KPP. Do domu brałbym bardziej neutralne M1, ale z własnych obserwacji wiem, że w hałasie ulicznym lub w środkach komunikacji miejskiej cała ta neutralność nie na wiele się zda (po prostu nie słychać tego) - tutaj się sprawdzają słuchawki o przyciemnionym, basowym charakterze. Chętnie przeczytałbym opinie osób, które zetknęły się lub posiadają Brainwavz ProAlpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co to są te Tenorki? Proszę podać pełną nazwę. Jestem słabo zorientowany w sprzęcie mobilnym, raczej stacjonarny jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, wujek google tez pomógł w międzyczasie :)

Ciekawa propozycja - z tego, co przeczytałem grają ciepło, basowo i wg recenzji na zakupek.pl przewyższają jakościowo Brainwavz ProAlpha.

 

PS. Sorry, dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że Kolega jd1210 ma te słuchawki w swojej sygnaturce. Na usprawiedliwienie powiem, że to efekt przepracowania.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To przeczytaj sobie, również na zakupku recenzje sandisk clip sport. Tam pod akapitem" Clipsport i słuchawki" są wymienione różne połączenia. Mogę się podpisać pod brainwavz S0, bo tylko te słyszałem w danym połączeniu z wspomnianych z tej recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@rezystor: z Twojej sygnaturki wynika, że masz zarówno Brainwavz S0, jak i Zero Audio Carbo Tenore - jak wypadają jedne i drugie w bezpośrednim porównaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za 200 złotych na Allegro masz Remaxy RM-800MD. S0 i Tenore blado przy nich wypadają. Granie bliższe Brainwavz niż Zero Audio. Lekko ocieplone, z wyraźnym i dobrym jakościowo basem, czystą średnicą i górą, bez cyfrowego nalotu rodem z Tenore. No i wyposażenie znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ten mikrofon w Remaxach RM-800MD to jest jakoś oddzielnie? Ze zdjęć nie wynika. Nie będzie mi on do niczego potrzebny, to mają być słuchawki tylko do DAP-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@rezystor: z Twojej sygnaturki wynika, że masz zarówno Brainwavz S0, jak i Zero Audio Carbo Tenore - jak wypadają jedne i drugie w bezpośrednim porównaniu?

Chociaż carbo tenore uważam za bardziej uniewrsalne od s0, to akurat na sansie sport subiektywnie większą przyjemność odsłuchu miałem w połączeniu z s0. Takie paradoksy audio.

Przy czym nie lekcaważył bym zdania kolegów @jd1210 i @Inszego.

W gąszczu różnych opinii musisz podjąć swoją decyzję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry że nie na temat. Może Inszy popełniłbyś krótką recenzję Remaxów. Też się nimi interesuję zwłaszcza że są dostępne już. u BigMarasa.

Jak się mają do MH1?

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez rgomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Recenzja Remaxów jest na head-fi:

 

http://www.head-fi.org/products/remax-rm-800md/reviews

 

PS. Jednak skuszę się na Remaxy. Nigdy nie miałem do czynienia z armaturami, choć to jest co prawda hybryda - jestem ciekaw, co to za zwierzę.

 

PS2. Klamka zapadła - czekam na Remaxy :)

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już mam Remaxy na uszach - nawet wyjęte prosto z pudełka (bardzo eleganckiego) biją na głowę stockowe docki Clip Sporta. Po paru dniach osłuchania napiszę więcej. Od razu zaznaczam, że nie bawię się w żadne break-in - szkoda na to czasu, za dużo muzyki do słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dajcie mi jeszcze trochę czasu - paradoksalnie w długi weekend rzadziej korzystam ze sprzętu mobilnego, słucham głównie w komunikacji miejskiej w drodze do pracy i z powrotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, siedzę teraz przy kompie i słucham Pat Metheny - "Orchestrion", bardzo dobrze zrealizowana płyta, zatem ujawnia wszelkie zalety testowanego sprzętu. Oczywiście odtwarzacz to Sandisk Clip Sport, a słuchawki - Remax RM-800MD. Po kilku dniach użytkowania wyrobiłem już sobie pewne zdnie na temat tych dokanałówek: bardzo detaliczne, dość neutralne w stronę lekkiego ocieplenia. Grają głównie średnicą i górą, skraje pasma są lekko zaokrąglone, a bas lekki. Bardzo dobrze różnicują nagrania. Ze słuchawek które posiadam znacznie bliżej im do AKG K530LTD, niż do Koss Porta Pro. I tutaj pewna refleksja na marginesie - w pierwszym wpisie wątku prosiłem o propozycje słuchawek grających podobnie do KPP, a otrzymałem zupełnie inną propozycję (zatem osoby doradzające kierują się własnym gustem, a nie sugestiami osoby pytającej) - ale muszę przyznać, że nie żałuję ani złotówki wydanej na te słuchawki. Błyskawicznie łapią i trzymają izolację, są skuteczniejsze zarówno od stockowych Sandiska, jak i od KPP. W zestawie mamy sporo zapasowych tipsów różnych rozmiarów - w tym 3 pary zapewne z pianki Comply (przepraszam za ignorancję, ale do tej pory znałem ten towar tylko z netu - dodatkowo nie potrafię tego dobrze umieścić w uchu - może ktoś coś doradzi?... póki co używam standardowych silikonowych) i bardzo gustowny futerał, w którym poza słuchawkami spokojnie mieszczę też mój DAP. Zaznaczam, że są to dopiero trzecie dokanałówki, z jakimi się zetknąłem (do tej pory były stockowe Sandiska i jakiś model Soundmagic, chyba PL11), zatem do mojej mocnej rekomendacji trzeba podejść z lekką rezerwą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności