Skocz do zawartości

Jaki dobry konwerter usb-spdif


touok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dac: http://www.soundstage.com/revequip/duvall02.htm

Ma on niestety tylko SPDIF, więc potrzebuję konwertera.

 

Do tej pory miałem XMOS Leaf Audio z zegarami TCXO, grało to jak dla mnie (chyba) tak samo, jak Stello U3. Wcześniej miałem też podobnego daca z xmosem, Breeze Audio, co prawda bez tych zegarów, ale nie jestem pewien, czy grał gorzej, czy czasem nie tak samo. Miałem także WaveIO, ale też nie kojarzę jego przewagi względem innych xmosów. Czy XMOS to XMOS i raczej różnic brzmieniowych nie będzie? Na to by wychodziło z moich doświadczeń.

 

No bo właśnie, zepsuł mi się ten Leaf Audio, wróble ćwierkają (a konkretnie jeden z Groblic), że to nie do odratowania i zostałem bez transportu, a że ten Muse Dac to dobry klocek jest, dla mnie lepszy od np. od Cayin Idac-6, teraz mam także Mytec 192 dac i ten jest dobry zawodnik, używam tych źródeł zamiennie, ale i tak większą kulturę grania i klasę ma Muse Dac, szczególnie dobrze zgrywa się ze Staxami i chyba go wolę, dlatego potrzebuję tego konwertera.

 

Będzie to w torze z Eurydyką i Staxami.

Czy kupić po prostu jakiś XMOS czy jest coś lepszego, w co można zainwestować i co da wymierne efekty, bo nie chodzi mi o to, żeby wydać pieniądze, np. takie Stello U3 nie miało dla mnie przewagi nad Xmos Leaf Audio z TCXO, a było ze 4 x droższe.

 

Ostatnio kupiłem gramofon i będę zgłębiał temat czarnej płyty, potem czas transport CD, bo mam sporo płyt, ale to odrębny temat. Co by nie było potrzebuje czegoś do USB-SPDIF do codziennego słuchania.

 

Będę wdzięczny za rady i ewentualnie także propozycje zakupu na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kombinował, to tylko konwerter i na najpopularniejszym chyba xmosie..

http://www.mp3store.pl/article/smsl-x-usb-black-ean.2016120400000,2016360363946123105.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FunGD, dlaczego akurat ten? Po prostu, jako przykład, czy może to się czymś wyróżnia in plus?

@Compton, pamiętam, że przerabiałeś trochę tego, WaveIO ode mnie, potem Stello, jak z perspektywy oceniasz różnice, na granicy percepcji, małe, ale istotne, a może kluczowe? Tego M2tech też testowałeś?

@Synthax, słyszałem o tym drogim gówienku, ale nie wiem, co by się musiało stać, żebym wydał 5-10 tysięcy na konwerter :) Ale nie powiem, posłuchałbym z ciekawości, jednak z tym pewnie może być ciężko. Czy Ty miałeś przyjemność obcować z nim?

 

Generalnie Panowie bardzo dziękuję za wszystkie typy, ale byłbym wdzięczny, gdyby każdy napisał jaki ma do tego tematu stosunek, doświadczenia i dlaczego poleca to co poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem chyba 3-4 implementacje xmos'a i nie słyszałem różnicy w ich działaniu, a tego SMLS'a masz po prostu na miejscu w mp3store i nie musisz kombinować z odsłuchem, poza tym teraz zauważyłem,że Mayster sprzedaje potestowy egzemplarz za 300zł...ja bym się nie zastanawiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekb, m2tech nie jest chyba na xmosie, czy się mylę? a w ifi co siedzi?

 

Bo może tak być, że różnice wynikały z batalii xmos vs. reszta świata. Ja się zgadzam, że xmos jest dobry, ale różnice pomiędzy różnymi implementacjami to już nie jestem taki pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iFi też jest XMOS.

Są duże różnice między XMOSami, spotykam z tym się prawie codzienne, np. w dacach Auna, T1se na systemach OSX nie działa, urządzenie jesy poprawne wykrywane, ale dźwięku nie przetwarza, a już na X1S wszystko jest w porządku, gdzie tu logika, skoro do T1se ściągą się na widowsie sterownik od X1s albo najlepiej XMOSowy. Czyli z tego wynika sama implemetacja XMOS też nie jest taka sama. Nie mówiąć już o sterownikach czy innych rzeczach, np. fltry, odbiorniki, nadajniki, które są w konwerterach czy dacach. Gdyż sprawdziłem u siebie Gustard U12 połączony z Yulongiem D18 i są różnice w dźwięku między połączeniem coaxial a AES/EBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie, zepsuł mi się ten Leaf Audio, wróble ćwierkają (a konkretnie jeden z Groblic), że to nie do odratowania

Bo "cienki" wróbel z niego ;)))

A tak w ogóle to fajnie, że ktoś używa DACów starszej daty, jak dobitnie widać nie wszystko co nowe musi być najlepsze, szczególnie na Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Muse jest rewelacyjny! Ja do Citrone używałem Stello U3 i było spoko, ale u mnie różnice były na granicy percepcji - chyba bym się tym nie zadręczał, tylko kupił, cokolwiek na XMOSie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@touok, sorki za zwłokę w odpowiedzi.

Moja propozycja jest trochę z czapy, bo zdaje się, że przewrotnie zroumiałem Twoją wypowiedź, jakoby nie rozróżniasz konwerterów na Xmosie i nie wiesz czy jest sens ich nabycia. ;)

 

Nie wiem jak bardzo bezkompromisowo chcesz podejść do tematu, stąd pomysł Hiface Two zdaje się najbardziej bezpiecznym, co nie znaczy że optymalnym rozwiązaniem.

Jedynie co mógłbym zasugerować, to pójście w stronę odbiorników USB na procesorze ARM i układzie FPGA np. Spartan 6.

Mam taki w 2Qute i przyznać muszę, że spisuje się rewelacyjnie.

Natomiast jeżeli chodzi o zewnętrzne konwertery, to bardzo dobre opinie zbiera Audio Byte Hydra X, zasilana akumulatorowo, przez co wystarczy kabel USB tylko z żyłami sygnałowymi.

Cena nie mała, ale rozwiązanie iście audiofilskie. :P

 

Co do Xmosów i Amanero, to z perspektywy czasu, poza dobrym brzmieniem, wkurzała mnie ich obsługa (może win7x64?), niepozwalająca mi z nimi zostać na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja oczywiście planuję rozwiązanie kompromisowe, bo jakby miało być bezkompromisowo, to musiałoby się pewnie skończyć na tej BADZIE lub czymś tego pokroju. A 4 czy 5 tysięcy raczej na konwerter nie wydam, bo nie sądzę, żeby wprowadził aż tak duże zmiany na plus. Oczywiście może się mylę - nie słuchałem. Ale to tak można z wieloma rzeczami - wiele osób pisze, że dobry zewnętrzny zegar do dac robi super robotę - np. 5 czy 10 tysięcy na to można też wyłożyć. Możliwe że warto, ale no cóż, nie słyszałem tych różnic i na pewno w ciemno nic takiego nie kupię, a jak posłuchałbym, to też nie sądzę, że uznałbym, że są tych kwot warte. Mowa o torze z Eurydyką oraz Stax 009 i oczywiście jest to sprzęt z najwyższej półki, więc zasługuje na najlepsze źródło, ale to wszystko zależy ile można ugrać i jakimi kwotami. Nie znaczy to, że do tego systemu kupię zaraz kable za 2000 czy 3000, bo to jest dla mnie zwyczajnie bez sensu. Tak samo może być z konwerterem, dlatego zastanawiam się. Chcę coś dobrego, ale miałem WaveIO, Stello (na test), Leaf Audio, Breeze Audio i jakby ktoś spytał pod pistoletem czy jestem pewien, że to wszystko nie grało tak samo, to na pewno bym nie powiedział. Stello miałem wrażenie, że gra bardziej sprężyście, soczyście, bardzo mi się to podobało, ale po kilku dniach stwierdziłem, że może mi się wydaje. Ostatecznie ryłem sobie bańkę porównaniami i wyszło mi że to na granicy percepcji. Porównywane z Leaf Audio na TCXO. Oczywiście, gdybym chciał to mógłbym pitolić o zmianach, różnicach, ale będąc uczciwym względem siebie nie mogę powiedzieć, że te różnice na pewno były, gdyż podejrzewam, że w ślepym teście bym poległ.

 

Dlatego skłaniam się do zakupu jakiegoś XMOSa, ale chętnie kupiłbym tego Gustarda za 400-500 zł, jeśli faktycznie jest lepszy od pozostałych. A jeśli to nieprawda, to trudno, przynajmniej lepiej bym się czuł mając coś bardziej audiofilskiego :)

Natomiast żeby kupić jakieś urządzenie, tak jak @Compton piszesz, za 699 euro tylko na podstawie recenzji to nie ma mowy, naczytam się kwiecistych opisów a potem po prostu nie będzie różnicy. O sieciówkach też piszą cudowne opowieści, a jakoś nigdy sieciówki nie usłyszałem. Nie miałem jakichś super, ale mimo wszystko, nie kupuję tego. Nie wykluczam, że ma wpływ, ale musiałbym usłyszeć.

 

Wiem, że transport to nie w kij dmuchał i ma duże znaczenie, dlatego nie chcę bagatelizować i porównywać do sieciówek, ale mimo wszystko muszę być sceptyczny. Dlatego jeśli nie nadarzy się okazja, to pewnie kupię tego xmosa od Maystra, albo poszukam Gustarda.

Jak ktoś ma jeszcze inne opcje, propozycje, rady, to śmiało piszcie, będę wdzięczny.

Najbardziej mnie interesuje opinia dot. doświadczeń, miałem X, porównwałem z Y, były/nie były różnice i ew. jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że masz ufać recenzjom i tym bardziej wydawać 700 euro w ciemno na konwerter (poza tym już nie produkowany).

Chodziło mi bardziej o zwrócenie uwagi na inne rozwiązania niż Xmos czy Amanero, które to być może Ciebie zainteresują.

A że nie są one tanie, tak to wyszło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki :)

 

A jakie problemy użytkowe miałeś z XMOSEM? Problemy z wykrywaniem?

Miałem lekkie trzaski przy zmianie utworu, czy podczas przsuwania suwaka czasu utworu.

Nie zawsze komp po starcie widzaił konwerter i potrzebny był restart.

Niby nic, ale np. w Gungnirze cm6631a był totalnie bezproblemowy. Podobnie jak teraz 2Qute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności