Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne+DAC muzyka/filmy


dullea

Pytanie

Cześć

Posiadam skromny zestaw Tannoy M2 + Rotel RA-01 (pomieszczenie 13m^2). Służą mi one do słuchania muzyki z komputera (przeważnie flac) i jako nagłośnienie do filmów. W tym drugim zadaniu kiepsko się spisują, a poza tym i tak wolę oglądać filmy ze słuchawkami. Dlatego planuję zakup słuchawek i DACa - ten ma współpracować ze słuchawkami i kolumnami. Ogólnie chciałbym kolumn używać głownie do muzyki, a słuchawek do muzyki i filmów.

 

Jeśli chodzi o gatunki muzyki, to zależy mi głownie na: wielu odmianach muzyki elektronicznej, jazzu, rocka, ostrzejszym metalu, czyli sprzęt musi być uniwersalny. Nie potrafię profesjonalnie opisać, jakiego dźwięku oczekuję, chcę żeby był w miarę naturalny, z porządnym, ale nie zalewającym wszystkiego basem. Zależy mi też, żeby dialogi w filmach brzmiały wyraźnie no i "efekty" też muszą robić wrażenie.

Słuchawki mają służyć w równej mierze do oglądania filmów i słuchania muzyki, więc proszę również o dobranie DACa pod tym kątem. Do tej pory miałem do czynienia jedynie z zamkniętymi słuchawkami, więc trudno mi określić jakie będą najlepsze do tego celu.

Na DACa planuję przeznaczyć do 500zł, na słuchawki w sumie też do 500zł, choć wolałbym mniej, powiedzmy ok. 350zł, ale proszę o propozycje z zakresu 200-500 (chcę mieć większy wybór). Słuchawki koniecznie nowe, DAC raczej też, chyba że jakaś polecana używka jest łatwo dostępna.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez dullea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak PC, to aim808. Tylko nie

mam pomysłu jakie uniwersalne słuchawki by tu podać. Dałbym Tonsility, ale w metalu nie dadzą rady. M50 - jazz zabrzmi jak karykatura. K550 będą za jasne. Może ath-ad500x, ale to takie wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak PC, to aim808. Tylko nie

mam pomysłu jakie uniwersalne słuchawki by tu podać. Dałbym Tonsility, ale w metalu nie dadzą rady. M50 - jazz zabrzmi jak karykatura. K550 będą za jasne. Może ath-ad500x, ale to takie wróżenie z fusów

 

Rozumiem, że chodzi o kartę AIM SC808?

 

A skoro z uniwersalnymi słuchawkami są problemy to proszę o polecenie słuchawek dobrych przede wszystkim do filmów. Czy do takich karta zamiast daca też będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności