Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Burson Conductor V2+


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem ten akapit, ale wolałem się jeszcze dopytać. :)

Ja natomiast obserwuję (póki co) mniejszy impakt na basie niż egzemplarz odsłuchowy, który to robił na mnie kolosalne wrażenie dynamiką, sprężystością i kontrolą.

Narazie jest poprawnie, ale z tego co pamiętam, jakby trochę brakuje. Np. Aune x7s (wygrzany) spisywał się nie gorzej.

 

Natomiast to co mnie urzekło od pierwszego taktu, to brzmienie talerzy perkusyjnych.

Nie potrafię opisywać dźwięku, ale to co dociera do mnie z górnego pasma, jest czymś tak realnym, że co chwila łapię gęsiaka :)

 

Zapewne nie od razu, ale jeśli coś by się zmieniło, wrzucę uzupełnienie.

 

Pamiętaj, że masz wersję V2 bez plusa, aczkolwiek powinna ona grać identycznie jak V2+. Pytanie ile masz aktualnie godzin przebiegu? U mnie leci sumarycznie powoli 25 godzina odsłuchu (tak, sprzęt pracuje u mnie dosłownie od rana do nocy) i notuję wszystkie zmiany z recenzji. Aczkolwiek bas faktycznie na samiutkim początku wydawał się taki trochę twardy, mało organiczny. Teraz jest go i dużo i ze sprężystością.

 

Myślę że warto poczekać na te rzekome kilka tygodni, bo może wyjdzie jeszcze coś ciekawego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może być ;)

a tak serio, to jakie miałeś przedtem źródło? Teraz jest mydelniczka jak dobrze kojarzę.

...i było sie dąsać na saberka? Nie byloby tera klapsa...

Wcześniej był DAC z integry i Master-11 na PCM1704UK.

Integra było dla mnie za ofensywna na wyższej średnicy, co nie za bardzo pasiło Hifimanom. Audio-GD grało juz spokojniej.

 

Dzięki Evil. Czekam na rozwój sytuacji, tzn wygrzania, bo nie zakładam, że Burson będzie miał mniej dynamiki niż Aune, który to jeszcze parę dni temu potrafił przy niektórych kawałkach przysłowiowo wgnieść mnie w fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne egzemplarze są po ciemnej stronie mocy, mają lepszą dynamikę ;)

 

ja jestem pragmatyczny i... dostałem całkiem wygrzany egzemplarz, zapewne ten, który gościłbył u Evila

 

dynamitu nie brakuje nawet na he-6

 

sekcja wzmacniacza w cv2 i cv2+ jest identyczna, to konstrukcja modułowa, jak są różnice to kwestia źródła, DACa, no i... słuchawek, chociaż dotychczas zagrały z nim conajmniej bardzo dobrze wszystkie, jakie mam, a im lepsze tym lepiej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wczoraj narzekałem na brak impaktu na basie i okrojona dynamikę?

Dziś po powrocie z pracy, Burson bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bas ma zejście, moc, szybkość i kontrolę. Tak jak poprzedni egzemplarz.

Albo majaczyłem albo sprzęt grający już ok 30 godzin doszedł do siebie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem sterowniki do XMOS w BCV2+..

Zamiast oryginalnych ze strony Burson'a (wersja 2.24) zainstalowałem wersję beta 3.34.

Z nowym sterownikiem zmiana jest na gorsze:

- płytsza scena

- dźwięki urywają się na końcu wybrzmiewania

- gorszy bas.

Edytowane przez Blondie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji beta nie testowałem, a jedynie rzeczone 3.20 oraz domyślne 2.24. Aktualnie pracuję tymczasowo na Toslinku od ViaBlue, bo jest to pierwsza okazja jak kupiłem ten kabel aby go w pełni przetestować.

 

Miło czytać też, że z wygrzewaniem wnioski się pokryły. Zrobię później aktualizację recenzji.

 

 

dostałem całkiem wygrzany egzemplarz, zapewne ten, który gościłbył u Evila

 

Jeśli nie ma w obiegu większej liczby tych urządzeń testowych to najprawdopodobniej tak właśnie jest. Sprzęt jest w pełni wysmażony i sprawdzony. Najpierw u mnie, potem u Comptona, potem na meecie w Żywcu, także powinien mieć wbite komplet godzin. Nadal jednak poniżej deklaracji producenta (tj. kilku tygodni). Wydaje mi się, że na tą chwilę próg 24-30 godzin możemy ustawić jako najniższą bezpieczną granicę od której można rozpoczynać odsłuchy krytyczne.

 

 

Tak z nieco innej beczki: fabryczny interkonekt od CV2+ przetestowałem sobie jeszcze przed wyjazdem również z innym sprzętem i przyznam że jestem mile zaskoczony jakością na plus.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawarłem aktualizację w recenzji dot. testów na sterownikach 3.20. Wrażenia na tym etapie potwierdził również @Blondie.

 

 

 

Burson testowany był na oryginalnych sterownikach 2.24 pobranych ze strony producenta i z tej perspektywy recenzowany. Możliwa jest jednak bezproblemowa instalacja sterowników od Aune S16 w wersji np. 3.20, która zmienia brzmienie na plus: dając głębszą scenę i redukując nieco wspomniany w recenzji zakres sopranowy. Link do pobrania zawarłem w danych technicznych i zachęcam do testowania (jest to wersja oficjalna, bez panelu Tesycona).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku XMOS 2.24 ciekawym rozwiązaniem jest ikonka na pasku zadań,

czyli taki szybki dostęp do opcji.

Brakuje mi jednak w tym zakładki z elementami diagnostycznymi.

 

poniżej panel XMOS 2.24

 

 

 

1tdk25.jpg

 

2mtjne.jpg

 

3bfkj9.jpg

 

4wyjsg.jpg

 

617j3s.jpg

 

 

 

 

 

sterowniki rekomendowane przez kolegę EvilKillaruna są wg mnie lepsze od wersji poprzedniej,

ale mają uboższy panel,

poza tym nie występuje w tej wersji charakterystyczna ikona na pasku zadań (dla niektórych to plus)

 

poniżej panel XMOS 3.20

 

 

10d6jah.jpg

 

111ejez.jpg

 

 

 

Edytowane przez Blondie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to narobiliście apetytu :)

Teraz tylko posłuchać gdzieś w wawie :)

Radek

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Oby się tak dało ...jednego czego się boje to ze model będzie niewygrzany a wiec i odsłuch niekoniecznie dający pogląd :)

Ryzyk fizyk :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na tą chwilę próg 24-30 godzin możemy ustawić jako najniższą bezpieczną granicę od której można rozpoczynać odsłuchy krytyczne.

 

Nikt nie będzie myślę stał ze spluwą przy kaftanie i ze stoperem w ręku. Przy wypożyczeniu na kilka dni nie ma możliwości aby przestrzelić z odsłuchem. Plus jeśli będzie to już sztuka wygrzana przez sklep jako testówka - to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo umówić się z kolega z Warszawy na odsłuch. ;)

Nie właśnie podobno ktoś z wawy kupił wersje pokazowa :)

Podłość ludzka nie zna granic :)

A wiadomo z kim należało by sie umówić ?:)

Radek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Asknet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję przeczytać ten wątek i się trafi nagle odpowiedź kto z Warszawy je ma.

No dedektyw ze mnie słaby ..... i nie znalazłem :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Asknet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności