Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Burson Conductor V2+


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje ze Evil się nie pogniewa, że dorzucę parę swoich spostrzeżeń dotyczących wersji bez DAC J

Na początku pozwólcie ze zrobię małą gwiazdkę

Lubię lampowe granie …lubię je i już a tranzystory miały u mnie zawsze pod górkę -)

Poległo ich wiele najpierw z WBA Masterem potem z Virtusem .

Co mi w tranzystorach przeszkadzało …… suchość, średnica bez magii i sposób prezentacji, gdzie zamiast muzyki słyszałem instrumenty.

No ale gwiazdka jest, zwierzęta mogą mówić ludzkim głosem to i może tranzystor zagra przyzwoicie J

 

Co i jak słuchałem:

· Aries Mini -> IC FW-> DAC80->WBA Virtus

· Aries Mini -> IC FW-> DAC80->Burson V2

 

Słuchawki to :

· Denon 2000 po modach

· Fostex TH900 MKI

· Oppo PM1

 

Muzyka :

  • Mike Oldfield Tabular Bell II 16/44
  • Agens Obel Citizen of Glass 24/48
  • Disturbed Immortal 24/48
  • Miles Davis Tutu 24/192 i Kind of Blue 24/96
  • Metallica Black Album 24/96
  • Marilion Misplayed Childhood 16/44

 

No to jak było ?

Pierwsze 40 h tylko zaglądałem do systemu zgodnie z sugestia ze trzeba dać czas.

Nie wiem tylko czy to nie bardziej mózg nam się wygrzewa adaptując się do nowej prezentacji dźwięku czy sprzęt.

No to na pierwszy ogień Oppo i Burson plus muza w różnej kolejności, powrót do WBA …. Odpalam MD Kind of Blue …. I zostaję na dłużej …dużo dłużej.

Myślę pozamiatane jak zwykle.

Pakujemy do pudelka i do sklepu …… może jeszcze tylko MO TB II ….słucham …WBA słucham Bursona …..i zostałem na dłużej , na tyle by o 2 w nocy usłyszeć ze jestem nienormalny …. To akurat wiem, ale zobaczmy co z Panią Agnes Obel i jej nowa płyta …. przełączam się, kombinuje i głupieje - jest inaczej, ale nie potrafię powiedzieć, gdzie lepiej.

No to Disturbed i ich ostatnia płyta …… Burson dal czadu a żona wyprowadziła mnie na wycieraczkę, jako że słuchanie w Oppo tego typu muzyki w 4 rano nie miesi się w tym co nazywa zdrowym rozsądkiem.

Następnego dnia znowu żaglowanie płytami i wzmacniaczami ….. i mozg to straszna padaka jest … zmęczony jestem, ewidentnie nieprzespana noc, praca …. Burson mnie drażni za dużo wysokich i takie klujące a na lampie nirwana i odpoczynek. Daje sobie odpocząć.

Dzień kolejny zaczynam od TH900 (D2000 posłuchałem chwile i nie polubiły się z Bursonem ) czyli klasyczna V ….. i WBA rules dodając magiczną średnią w Kind of Blue , widać synergie w tym zestawieniu brzmi właściwie wszystko może z wyjątkiem Disturbed i Metallica . TH 900 potrafią zakłuć wysokimi i to główna wada w zestawieniu z Bursonem który potrafi zmęczyć, jeśli się jest tak jak ja uczulonym na wysokie J

 

Coś jeszcze?

Burson dużo lepiej reagował na gęste pliki, podczas gdy WBA nie był aż tak czuły na zmiany.

WBA grał ciemniej z lepszym dociążeniem i intymnie, Burson szerzej lepiej separując dźwięki.

Zresztą to chyba główny problem WBA ze trochę gra bąblem J

 

Jakość wykonania – WBA góra

Burson problem z trzaskiem przy mute (tylko po wejściu nr I, na II cisza jak makiem zasiał),

klekoczący pilot, oraz śruby które wyglądają jak by nie były do końca przykręcone J

A jak się porówna cenę to nasza rodzima produkcja nie ma się czego wstydzić J

 

Co dalej ?

No nic ciągle kila dni a potem decyzja ….. najbliżej mi do …zostawieniu obu ale chyba wspominałem już o wycieraczce a teraz zimno jest wiec ……

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze Evil się nie pogniewa, że dorzucę parę swoich spostrzeżeń dotyczących wersji bez DAC J

 

Wsio svabodna. Każda obserwacja ciekawa.

 

Z WBA dochodzi przede wszystkim temat konkretnej synergii i odejścia od punktu środkowego prezentowanego przez CV2. Przy takich słuchawkach jak TH900 to zresztą tym bardziej normalne. WBA mógłby pełnić u mnie rolę najwyżej stopnia wyjściowego w torze "prywatnym", co to od koloryzacji na mój gust stronić nie powinien (i w tej roli mam M-35).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięki/trzaski na lewym wejściu, po wyciszeniu go przez odcięcie sygnału ( funkcja mute), to chyba taki "urok" tej konstrukcji. W soloiście sl jest to samo, tzn nie ma tam funkcji mute, ale po wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym wzmak nadal przekazywał na lewym wejściu sygnał ze źródła (trzeszczący z czasem) przez co najmniej kilkanaście minut (dłużej nie sprawdzałem). Prawe wejście (twarzą do frontu wzmaka) - cisza :).


Dodam (za Maystrem), że w innych egzemplarzach soloistów sl jest to samo; to cv2 ma być gorszy?


Mi to w ogóle nie przeszkadzało i kładłem na to lagę; zresztą nabyłem wzmaka już z taką wiedzą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięki/trzaski na lewym wejściu, po wyciszeniu go przez odcięcie sygnału ( funkcja mute), to chyba taki "urok" tej konstrukcji. W soloiście sl jest to samo, tzn nie ma tam funkcji mute, ale po wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym wzmak nadal przekazywał na lewym wejściu sygnał ze źródła (trzeszczący z czasem) przez co najmniej kilkanaście minut (dłużej nie sprawdzałem). Prawe wejście (twarzą do frontu wzmaka) - cisza :).

Dodam (za Maystrem), że w innych egzemplarzach soloistów sl jest to samo; to cv2 ma być gorszy?

Mi to w ogóle nie przeszkadzało i kładłem na to lagę; zresztą nabyłem wzmaka już z taką wiedzą :).

no moje podejscie jest ciut inne za ta kase ma nie trzaskac :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co ekscytować jak mrówka okresem. To nie żadne trzaski, tylko niecałkowite odłączenie sygnału wejściowego, także naprawdę spoko i luz. Gdyby to było coś istotnego, nie kupiłbym przecież wzmaka, no bez jaj.


Poza tym, można jechać na drugim wejściu, jak komuś krwawi audiofylskie serce :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co ekscytować jak mrówka okresem. To nie żadne trzaski, tylko niecałkowite odłączenie sygnału wejściowego, także naprawdę spoko i luz. Gdyby to było coś istotnego, nie kupiłbym przecież wzmaka, no bez jaj.

Poza tym, można jechać na drugim wejściu, jak komuś krwawi audiofylskie serce :D.

 

Qrcze, jakbyś o tym nie wspomniał, to bym żył w błogiej nieświadomości, a tak to noce nieprzespane przede mną :(

 

:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Just for the record, mojemu CV2+ nabiłem ok. 780-800 godzin pracy. Na tym etapie z perspektywy K1000 jedyne co się ewentualnie zmieniło, to ciut więcej basu po stronie Bursona, przez co dystans względem M35 zmalał. Są utwory, w których ta ilość jest ledwo wyczuwalna, ale też są takie, gdzie M-ka nadal daje słyszalnie więcej basu. Relacja jasności pozostała bez zmian (CV2+ jaśniejszy od M35).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ten Burson to przykład, że dobrze zaaplikowana kostka Sabre może grać muzykalnie, barwnie i z dobrym wypełnieniem? Miałem pierwszą edycję i niestety tak jej nie zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

Czy ten Burson to przykład, że dobrze zaaplikowana kostka Sabre może grać muzykalnie, barwnie i z dobrym wypełnieniem?

Lepszym przykładem na to będzie aplikacja ES9018 w Matrixie X-SABRE.

Natomiast V2+ brzmi raczej jasno, ale bez wyostrzeń, bardzo dynamicznie, rytmicznie, z pulsującym basem, organiczną naturalną średnicą, świetna separacją i rozdzielczymi dźwięcznymi wysokimi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burson radzi sobie bardzo dobrze z he... nawet z he6

 

to jest sabre w charakterze ale z wygładzonymi jego "wadami" czyli technicznością i dość jasnym graniem

 

aczkolwiek najlepszy w bursonie jest wzmak, a dac po prostu bardzo dobry, choć razem tworzą zgrany duet

 

warto też dodać, że każdy sprzęt ode mnie, gra lepiej... bo jest naładowany pozytywną energią

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności