Skocz do zawartości

Komputer "jak najwięcej za jak najmniej".


Oskar2905

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę tak. Zamierzam pograć w cztery ostatnie gry w życiu i kończę z tym,. Dishonored 2, Shadow Warrior 2, itp. Do tego zestawu kupię sobie za jakiś czas RX 460 4 GB by pograć w średnich lub niskich detalach. Bo dobra gra nie wymaga ultra detali. Bo do mocniejszych kart musiałbym zmienić zasialcz. Po co to piszę? Bo pytający kolega ma zasilacz 500 W OCZ. Ja mam 400, ale nie OCZ. A OCZ dla mnie jest spalony po tym jak wypasiony na ówczesne czasy pendrive ot tak przestał działać, a miałem tam co nie co. Nie wiem więc czy te 500 W OCZ to nie jest jak 300 Codegena. Nie wiem czy młodzi wiedzą co to był Codegen. Mam nadzieję, że był.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam, a to komputer dla mnie ;) . Ten zasilacz działa mi już bardzo długi czas (jakieś 7 lat już chyba będzie) i jak inne zasilacze u kumpli/rodziny się posypały to on działa dalej. Ostatnio w nego zaglądałem i wszystko jest w jak najlepszym porządku ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomińmy ten temat. Polecam zainwestować w SSD. Do systemu i programów Goodram Iridium Pro. Pojemność do wyboru. W codziennym użytkowaniu komputera to jest największa zamiana jakiej nawet się nie spodziewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 950 lub 960 (jeśli masz budżet).

Dlaczego?

Używane są w bardzo dobrych cenach i długą gwarancją.

Chłodzenie mają rewelacyjne (np. Asus, Evga, MSI).

I mają tryb półpasywny.

Dodatkowo 960 ma 4GB.

To Twój komputer. Fajnie gdyby nie tylko był wydajny, ale i CICHY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zobaczeniu SSD w akcji wsadzam go do każdego kompa jakiego mogę. Jak nie chcesz to nie. To tylko była propozycja. Pamiętaj tylko, że chocby głupia przeglądarka www skeszowana na SSD działa zupełnie inaczej.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 950 lub 960 (jeśli masz budżet).

Dlaczego?

Używane są w bardzo dobrych cenach i długą gwarancją.

Chłodzenie mają rewelacyjne (np. Asus, Evga, MSI).

I mają tryb półpasywny.

Dodatkowo 960 ma 4GB.

To Twój komputer. Fajnie gdyby nie tylko był wydajny, ale i CICHY.

No niby tak tylko że 950 jest mniej wydajny od rx 460. Dopiero 960 może z nim powalczyć. Testem z pclab raczej się nie kieruje bo wiem że czasami ich testy potrafią odbiegać od rzeczywistości ;) . A jeśli chodzi o tryb półpasywny to szczerze "smyra mnie to" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kieruje się jednym testem, bez obaw :) Różnica między 950 a rx460 4GB jest niewielka (biorąc pod uwagę, że 950 można podkręcić to zerowa), na plus na pewno dodatkowa ilość pamięci. Możesz też poczekać na 1050ti i 1050. Segment kart budżetowych (śmiesznie to brzmi przy tych cenach...) jest po prostu mocno olewany przez producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"śmiesznie to brzmi przy tych cenach...)"

 

No śmiesznie bo kiedyś prawie topową kartę 5900XT kupowałem za 750 zł. A te bez XT były za około 1000 zł. Zresztą ze słuchawkami dzieje się dokładnie to samo.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, a co do tego że karty budżetowe brzmią przy tych cenach śmiesznie to się zgadzam. Kiedyś miałem kompa z podzespolami za parę słów i chodziło wszystko, a teraz jest masakra pod względem optymalizacji gier. Dokładnie to miałem kiedyś cpu p4 3.2ghz mobo od jakiegoś siemensa i (chyba) 2gb ramu ddr1 (też chyba) i grafikę gt9500. Chodziło na tym wszystko co miało premierę, a teraz to nie wiem co się stało z tym rynkiem :( . Jak tak teraz patrzę na te ceny to zastanawiam się czy nie mieć tego gdzieś i nie kupić malinki...

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie trzeba tu już nic dodawać. Najważniejszą rzeczą było przekonać Ciebie, że to na kartę trzeba wydać większość budżetu.

Co do karty... Jaką nie wybierzesz, będziesz zadowolony. Jedna będzie te 10% lepsza, inna ma wsparcie (Vulcan itp.), inna jeszcze więcej pamięci.

Prawda jest taka, że źle zoptymalizowana gra zmiecie je wszystkie :)

I może taka 1060 ma tylko 3GB, ale kosztuje 150zł więcej niż 960 i spokojnie może być 2 razy wydajniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie trzeba tu już nic dodawać. Najważniejszą rzeczą było przekonać Ciebie, że to na kartę trzeba wydać większość budżetu.

Co do karty... Jaką nie wybierzesz, będziesz zadowolony. Jedna będzie te 10% lepsza, inna ma wsparcie (Vulcan itp.), inna jeszcze więcej pamięci.

Prawda jest taka, że źle zoptymalizowana gra zmiecie je wszystkie :)

I może taka 1060 ma tylko 3GB, ale kosztuje 150zł więcej niż 960 i spokojnie może być 2 razy wydajniejsza ;)

I na Vulcanie czy DX 12 zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukaj 950 lub 960 (jeśli masz budżet).

Dlaczego?

Używane są w bardzo dobrych cenach i długą gwarancją.

Chłodzenie mają rewelacyjne (np. Asus, Evga, MSI).

I mają tryb półpasywny.

Dodatkowo 960 ma 4GB.

To Twój komputer. Fajnie gdyby nie tylko był wydajny, ale i CICHY.

No niby tak tylko że 950 jest mniej wydajny od rx 460. Dopiero 960 może z nim powalczyć. Testem z pclab raczej się nie kieruje bo wiem że czasami ich testy potrafią odbiegać od rzeczywistości ;) . A jeśli chodzi o tryb półpasywny to szczerze "smyra mnie to" ;) .

 

Z rx460 powalczyć może 750ti;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności