Skocz do zawartości

Fiio e18 kunlun jako stacjonarny dac/amp


xjaniux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie odnośnie tego dac/amp'a czy może on pełnić funkcję jako biurkowy dac/amp do pc aby podpiąć do niego słuchawki, albo głośniki edifier r1700bt

zakupiłem go 2 lata temu pod zastosowanie mobilne, niestety bardzo rzadko był używany w terenie i leżał głównie w szufladzie nie używany wogule, ostatnio przypomniałem sobie o nim i myślałem aby podłączyć go do PC i z niego zasilać moje nowe edifiery i beyery dt931 - czy to dobry pomysł? Czy warto rozważyć opcję sprzedaży go i kupna czegoś typowo stacjonarnego?

IMG_20160929_105509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1700bt jako system aktywny, raczej nie potrzebuje dodatkowego wzmocnienia, a chyba tylko w przypadku paskudnej dźwiękowo karty muzycznej, dac z e18 mógłby się na coś przydać. Podłączałem edifiery bezpośrednio pod pc(realtek hd audio), a także wplatałem w ten tor e18 i różnicy nie usłyszałem. Nie mówię że nie ma , ale ja nie słyszałem. Usłyszałem ja natomiast przy sparowaniu z aune s16. Tyle że s16 nie jest docelowo do edifierów, a one same z siebie grają wystaczająco dobrze .

 

A beyery dt931 sam sprawdź, bo ich nie posiadam:)

Edytowane przez rezystor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E18 to jest bardzo dobry jako entry-lvl :) Jak na takie małe i lekkie coś to bardzo się zbliżył do grania takiego jak Hifimediy+LovelyCube. Oczywiście nie wysteruje słuchawek tak LC, ale charakter brzmienia i prezentacja dźwięku podobna. No może ma jeszcze takie podbarwienie dźwięku, ale nie sądzę aby na edifierach czy beyerach ono przeszkadzało.

 

Jeśli chciałbyś przejść do nieznacznie wyższej ligi to albo idziesz w coś małego ale lepszego (używany X5, lub GeekOut) Albo składasz składasz sobie stacjonarkę szukasz FCLa z wyjściem preamp i do tego jakiegoś DACa, ale będziesz już musiał wydać drugie tyle.

 

Do cieszenia się muzyką tego nie potrzebujesz w sumie. Chyba, że w tym dźwięku co masz rzeczywiście coś Ci nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. podstawowym problemem u mnie jest brak skali porównawczej :) nie mam dostępu do sprzętu nawet (wg. Waszej zapewne "skali") klasy średniej, jestem szczęśliwy jak mam na uszach Beyerki dt931 i naprawdę niczego mi więcej nie potrzeba - wole nie kusić losu i nie zaglądać głębiej do króliczej nory bo mnie wciągnie ;) - jestem tylko ciekawy czy da się jeszcze więcej wyciągnąć z nich nie pchając się jednocześnie w duże koszta. Edifiery podepnę w takim razie pod integrę a fiio e18 zostawię jedynie jako dac/amp słuchawkowy. 2 lata temu przed kupnem fiio zastanawiałem się jeszcze nad aune t1 z lampą, ale wygrała wtedy mobilność fiio... teraz zastanawiam się czy to była dobra decyzja bo mówiąc krótko tryb życia się zmienił i nie mam czasu na słuchanie "mobilne".

IMG_20160929_185332.jpg

Edytowane przez xjaniux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, rasowo wyglądają te beyerki :D

jestem tylko ciekawy czy da się jeszcze więcej wyciągnąć z nich nie pchając się jednocześnie w duże koszta.


I tak się właśnie zaczyna. ;)

Pamietaj! Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.- FN :ph34r:

jestem szczęśliwy jak mam na uszach Beyerki dt931 i naprawdę niczego mi więcej nie potrzeba - wole nie kusić losu i nie zaglądać głębiej do króliczej nory bo mnie wciągnie ;)


I tego się trzymaj. :)

fiio-e18.jpg

 

 

Masz wyjście słuchawkowe i line out, Edifiery też możesz podłączać do fiiO

 

Podejrzewam, że Twoje beyery da się lepiej wysterować. Będzie to poprawa dźwięku, ale nie rewolucja. A ogólnie z tych DT pewnie da się pewnie znaleźć coś synergicznego i odpowiedniej jakości, ale w tym budżecie to jest to niepewna sprawa i robienie sobie zachodu zamiast skupienia się na muzyce. Wydaj lepiej kasę na bilet autobusowy, albo na przesyłkę i dokonaj odsłuchów na lepszych sprzętach właśnie by sobie opinie wyrobić. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaj lepiej kasę na bilet autobusowy, albo na przesyłkę i dokonaj odsłuchów na lepszych sprzętach właśnie by sobie opinie wyrobić. :)

I tak chyba zrobię :-) w beyerkach zmieniłem tylko kabel na sonolene 3014, poprzedni właściciel zresztą tutejszy forumowicz 'minczin' mi to polecił i rzeczywiście troszku się poprawiło na korzyść - góra już nie kłuje no i dostały troszku więcej mięska. Sam osobiście słucham średnio cicho nie przepadam za basowym brzmieniem, bardziej zależy mi na szczegółach w środkowym paśmie chyba a bayerki wydaje mi się, że dobrze im w wysokich tonach, średnica nie kuleje przy tym natomiast bas jest chyba jakby to nazwać mało wyrazisty (mało szczegółowy), A tak poza tym znacie/znasz może jakieś fajne miejsca w Wawie albo Radom, gdzie można z własnymi słuchawkami przyjść i posłuchać na innych dac/ampach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając moją wypowiedź, dodam, że nie miałem na myśli ,iż e18 to słaby sprzęt, sam podłączam go np. m220 pro czy q701 jako satysfakcjonujące brzmienie, ale akurat do r1700bt nic bądź za dużo nie wnosi, bo te głośniczki potrafią zagrać jakby w jego stylu. Pewnie przy mocno basowych kolumienkach mógłby coś pokazać w zakresie kontroli niskich tonów, ale edifiery naprawdę są dobre jeśli chodzi o wyrównanie tonalne, szczegółowość, więc z racji tego e18 za dużo do nich nie wnosi.

 

Jako ciekawostka, ostanio podłaczałem fiio e18 jako dac do wzmacniacza espressivo-e , a tubą dżwiękową były senn. hd 600. Brzmiało to naprawdę w porządku.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, fiio zostaje u mnie i jak narazie będzie zasilał beyerki jak przyjdą edifiery to sobie sam porównam źródła, tym bardziej, że można go zabrać w teren i porównać na innym klasowo sprzęcie ojj ciekaw jestem wynikiem tych prób :-) jak uda mi się ta wycieczka to obiecuję, że skrobnę coś tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności