Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DT-R10 v2.0 Padouk


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję kolejnych R10-tek :) . Jak tym razem dźwiękowo wyszło? Podobne do tych 600-omowych na bazie vintage DT990?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę kombinowania, bo pady z HM5 są jaśniejsze i mają nieco mniejszą scenę, a na celu było dodanie nieco energii do przekazu DT880, które to bywają nieco nudnawe w przekazie.

Pałąk z edition fajnie się spasowuje z aluminium w obudowach, i trochę przełamuje ciemną kolorystykę całości ;)

 

Zleceniodawca jak będzie chciał to się sam ujawni :D

 

Perul, ty słuchałeś przetworników wstawionych z marszu do obudów, żeby było co na meeta zabrać :D Z pamięci ci nie powiem, ale te vintage co słuchałeś były chyba ostrzejsze, tu jest bardziej gładko, ale nadal z pazurem, i więcej basu niż w DT880, więcej energii, lekkie V, szersza scena, i okrągły ale precyzyjny dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żalem i zazdrością, ale muszę się zgodzić :)

Nie martw się, Twoje są na chlubnym drugim miejscu. No i należą do klubu Palisander Santos, którego członkiem są także moje SennGrado :) Poza tym

w Twoich jest nieco mniej awangardowa, ładniejsza geometria muszli, zawsze coś :)

Za to jestem ciekaw jak wygląda to drewno Padouk sonicznie, bo palisander to sprawdzony klocek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze:

Wygląd: Z perspektywy czasu muszę powiedzieć że do końca nie mogłem się zdecydować na rodzaj drewna. Początkowo miało być jak najciemniejsze, myślałem nad czarnym dębem, ale jednak ostatecznie zwyciężył Padauk. Głównie z uwagi na odcień wchodzący w czerwień/pomarańcz ale też na raczej neutralne brzmienie (jeśli wierzyć opisom konkurencji :)). Nie będę się długo rozpisywał, ale trzeba przyznać na żywo słuchawki wywierają ogromne wrażenie. Mistrzowsko wykonane muszle, pięknie uwidoczniona struktura drewna, po prostu cud miód…

Nie można też pominąć „kabelka”. Dostaje u mnie bardzo wysokie noty z wygody użytkowania, choć to całkiem pokaźne kabliszcze. No i walory estetyczne pierwsza klasa. Co do wpływu na dźwięk to się nie wypowiadam bo raz, że nie mam drugiego do porównań, a dwa – specjalnie nie wierzę w istotne różnice w brzmieniu spowodowane tym elementem.

 

Dźwięk: Bardzo lubiłem oryginalne brzmienie DT-880, jednak chciałem trochę więcej energii niskich tonów bez zmiany ogólnego charakteru słuchawek. Co więcej, potrzebowałem słuchawek które byłby bliższe osobistemu odsłuchowi, czyli zapewniały wyższą od oryginału izolację. W końcu ciekaw byłem jak bardzo taka transformacja wpłynie na brzmienie.

W skrócie: Dostałem to co chciałem. Spokojny (jak na Beyerdynamic) charakter wersji edition 600 Ohm dostał trochę więcej energii na dole i w mniejszym zakresie podkreślenie tonów wysokich. Słuchawki grają teraz z wykopem, lub jak kto woli pazurem. Zdecydowanie bardziej wyraźny jest charakter własny niż w przypadku oryginału. Moje obawy co do negatywnego wpływu zamkniętej natury muszli były płonne. Nie słyszę efektu klaustrofobicznego zmniejszenia sceny dźwiękowej, studni. Scena generowana przez słuchawki pozostawia wrażenie rozbudowanej z dobrze rozlokowanymi artystami/zdarzeniami muzycznymi.

 

Podsumowując, piękne słuchawki w ciekawy sposób transformujące brzmienie oryginału. Poza oceną samych słuchawek pozostaje kwestia padów. Jestem trochę zawiedziony kątowymi hm5 z eko skóry, przede wszystkim w kwestii dobrego przylegania do twarzy. Druga kwestia: mam wrażenie że pady powinny być trochę większe, zważywszy na rozmaite opisy: czyżby spory rozrzut wymiarów w fabryce? Trzeba będzie odłożyć na alfa pady :P

Pozdrawiam!

Edytowane przez Lakson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności