Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie za gładki. Fajna przestrzeń, nasycenie, rozdzielczość, ale wolę mocniej rysowane brzmienie, twardsze średnie i jaśniejszy sopran. Nie chcę jednak przesądzać co do brzmienia, jeszcze kupa odsłuchów i sporo słuchawek - może być różnie.

 

all999: Ładujesz swojego jeszcze? Nie wiem o co chodzi z tymi 10-cioma godzinami. Dioda po 4 godzinach gaśnie, sprzęt stygnie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za gładki. Fajna przestrzeń, nasycenie, rozdzielczość, ale wolę mocniej rysowane brzmienie, twardsze średnie i jaśniejszy sopran. Nie chcę jednak przesądzać co do brzmienia, jeszcze kupa odsłuchów i sporo słuchawek - może być różnie.

 

Maciek a możesz go sprawdzić jako sam DAC z Bakoonem, gdyż jest to połączenie bardzo mnie interesujące. Gdyż wiadomo Chord nie robi dobrych wzmacniaczy słuchawkowych to widać w obu Hugach, ale jako DACi są wybitne. I mnie interesuje czy jako DAC będzie mocno rysował brzmienia i kontury tak jak 2qute czy Huga, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

all999: Ładujesz swojego jeszcze? Nie wiem o co chodzi z tymi 10-cioma godzinami. Dioda po 4 godzinach gaśnie, sprzęt stygnie.

Ładuję bo jestem w pracy. Piszą o tym w instrukcji, bateria ładuje się ok. 4h. ale pierwsze ładowanie polecają przeciągnąć do 10h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D muzykalny

 

To tak :) Ale na poziomie.

 

 

Dla mnie za gładki. Fajna przestrzeń, nasycenie, rozdzielczość, ale wolę mocniej rysowane brzmienie, twardsze średnie i jaśniejszy sopran. Nie chcę jednak przesądzać co do brzmienia, jeszcze kupa odsłuchów i sporo słuchawek - może być różnie.

 

Maciek a możesz go sprawdzić jako sam DAC z Bakoonem, gdyż jest to połączenie bardzo mnie interesujące. Gdyż wiadomo Chord nie robi dobrych wzmacniaczy słuchawkowych to widać w obu Hugach, ale jako DACi są wybitne. I mnie interesuje czy jako DAC będzie mocno rysował brzmienia i kontury tak jak 2qute czy Huga, czy nie.

 

 

Sprawdzę. Kombinacja klawiszy odpali niby ten maks napięcia, zobaczymy. Sam Bakoon już mocno rysuje brzmienie, więc raczej tego się można spodziewać.

 

 

all999: Ładujesz swojego jeszcze? Nie wiem o co chodzi z tymi 10-cioma godzinami. Dioda po 4 godzinach gaśnie, sprzęt stygnie.

Ładuję bo jestem w pracy. Piszą o tym w instrukcji, bateria ładuje się ok. 4h. ale pierwsze ładowanie polecają przeciągnąć do 10h.

 

 

Ok, u mnie było z 9 h i 30 minut ;) Po 4 godzinach nic się już nie działo... jedynie wystygł :)

 

kto tak poleca?

 

Na opakowaniu jest info.

 

Kolorki jednak ładne i niebrzydki na żywo :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam innych Chordów.

 

Znalazłem takie info: For info purposes, Rob Watts stated on Head-Fi that the initial 10 hour Mojo charging stipulation was to future proof stored units that had lost battery power over time, so Mojo's purchased a few months from now. For current units (October 2015) it is sufficient to charge them until the charging light goes out.

 

http://www.hifiplus.com/articles/first-look-chord-mojo-portable-dacheadphone-amp/

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdzę. Kombinacja klawiszy odpali niby ten maks napięcia, zobaczymy. Sam Bakoon już mocno rysuje brzmienie, więc raczej tego się można spodziewać.

 

 

Nie maks, sztywno 3VRMS (9Vp-p), on jest w stanie więcej wypuścić. Będzie to i tak więcej niż standardowy pre-amp, bo one mają chyba około 2VRMS

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej analogowe, więcej średnicy niż P1 - moim zdaniem to inne brzmienie. Bliżej mu do Calyxa M, ale jest bardziej naturalny, mniej gęsty i nie tak podkoloryzowany, a bliżej równowagi, ale odbieram go jako ciepłego (tak naturalnie) i gładkiego w średnicy. Bardzo przyjemne brzmienie.

 

razvizion: Racja.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z tych, co odebrali PM3 jako łagodniejsze/lekko przyciemnione w sopranie (szczególnie w porównaniu do PM-2) i sam szukałbym do nich czegoś mocniejszego w górze. Może iBasso D14. To jednak preferencje, Mojo nie brzmi jakby miał sprawiać problemy synergiczne, po prostu wolę jaśniej i bardziej twardo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyby Teac był samym DAC/AMPem.... Płacisz za player jeszcze a jest do użytku tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Choć w sumie podobna cena co Mojo.

 

@All999 - z czym planujesz posłuchać kanapke AK100 i Mojo ?

 

@Maciux - a z ciekawości przejdę się do Kuropa i posłucham D14. Przy okazji - piszesz o PM-2. Mimo tego co pisali Koledzy ,że w sumie nie warto (mając PM-3), PM-2 trochę mnie kuszą jako domowe, stacjonarne. Że może jednak nie 400i. Ale PM-2 nie słuchałem, testówek nie ma. chyba,że kupię i oddam...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D14 ma pewien akcent na skrajnych i czystszą średnicę, więc jeśli basu jest akurat w PM-3, to może zostać lekko wzmocniony, będzie energiczny, szybki.

 

Według mnie PM-2 to jednak wyższa półka, bardziej mi się podobały od PM-3, bo jaśniejsze, bardziej analityczne i klarowne + otwarta scena.

 

Ale temat o Mojo. Ten mniej efektowny od D14, bliższy naturalnej równowagi, gładszy. Scena bardziej proporcjonalna w szerokości, głębi i wysokości, ogólnie większa + pewien dystans do pierwszego planu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę za bardzo tego porównania, jedynie informację, że Chord spodobał się bardziej i że jest subiektywnie lepszy. Też postawiłbym Mojo wyżej.

 

Ale trudno zgodzić się z porównaniem do DX100 - basowy i ciepły? Moim zdaniem zdecydowanie nie.

 

Oppo HA-2 mocniej zarysowany, także w średnicy, bardziej sprężysty i zbity w basie. Za to mniej przestrzenny od Mojo, nie tak dociążony, mniej angażujący - Mojo bliżej do stacjonarnego grania, większy format dźwięku.

 

 

Ciekaw jestem waszych opinii, bo Mojo robi wrażenie - sprawdzam kolejne słuchawki i przyznaję, że kompetentny to malec :) Jeszcze nie doszedłem do LCD-2, ale niedługo.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności