Recommended Posts

hibi    1310

dopiszę jeszcze tylko że optyk będzie lepszy bo nie zbiera żadnych zakłóceń z zewnątrz 

coax coś tam zawsze ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gardinia    0
2 minuty temu, hibi napisał:

dopiszę jeszcze tylko że optyk będzie lepszy bo nie zbiera żadnych zakłóceń z zewnątrz 

coax coś tam zawsze ;) 

wielkie dzięki:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gardinia    0

prośba o pomoc, nie daję rady skonfigurować foobara na win 7, tak żeby można było grać pliki DSD. konfigurowałem zgodnie z tym

https://static.qobuz.com/info/IMG/pdf/Foobar2000_DSD_Configuration_EN.pdf

ale nadal wskaź nik na mojo tego nie wskazuje ( pomarańczowa dioda ). Druga sprawa to pytanie o kabel USB, warto inwestować w coś lepszego niż ten dodawany do kompletu?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 31.07.2017 o 10:08, gardinia napisał:

2 Pytanie do użytkowników macbook z mojo, jakich playerów używacie? Tak żeby można było grać z dysków zewnętrznych i serwerów NAS. I tunes i ten cały vox to szit straszny. Czy jest coś takiego jak foobar dla mac? 

Ja korzystam z Audirvana Plus. Masz możliwość synchronizacji folderów, podfolderów i chyba nawet całych dysków. Poza tym synchronizuje się z TIDAL, możesz tworzyć, zmieniać playlisty. Dodatkowo synchronizuje się z HighResAudio, wystarczy kupić muzykę i masz ją w playerze, bez potrzeby ściągania na dysk kompa. Nie wiem jak z dyskami NAS, nie posiadam. No i Audirvana odtworzy wszystkie dostępne formaty audio. Jest płatny, ale moim zdaniem wart swojej ceny. Twoja decyzja, możesz ściągnąć trial i zadecyduj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hibi    1310
11 hours ago, gardinia said:

prośba o pomoc, nie daję rady skonfigurować foobara na win 7, tak żeby można było grać pliki DSD. konfigurowałem zgodnie z tym

https://static.qobuz.com/info/IMG/pdf/Foobar2000_DSD_Configuration_EN.pdf

ale nadal wskaź nik na mojo tego nie wskazuje ( pomarańczowa dioda ). Druga sprawa to pytanie o kabel USB, warto inwestować w coś lepszego niż ten dodawany do kompletu?

Dzięki z góry za odpowiedź.

potrzebujesz tych wtyczek:

https://sourceforge.net/projects/sacddecoder/?source=navbar

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

i sterowników Mojo 

Edytowane przez hibi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gardinia    0
10 godzin temu, hibi napisał:

nie no wszystko miałem  poinstalowane, nie wiem o co biega. W sumie to tylko ciekawość, bo w większości korzystam z plików PCM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Karmazynowy    2415

Ktoś miał kontakt z serwisem Chorda, jak działa?

Dziś odsyłam mojego Mojo do Mp3store - poddaję się, nie jestem w stanie wyczaić dlaczego sobie wesoło pstryka i strzela po USB, czy to ze stacjonarki czy z laptopa, telefonu, dapa. Najgorzej w Tidalu z telefonu - przerywa co chwilę.

Edytowane przez Karmazynowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hibi    1310
8 minutes ago, Karmazynowy said:

Dziś odsyłam mojego Mojo do Mp3store - poddaję się, nie jestem w stanie wyczaić dlaczego sobie wesoło pstryka i strzela po USB, czy to ze stacjonarki czy z laptopa, telefonu, dapa. Najgorzej w Tidalu z telefonu - przerywa co chwilę.

Normalna procedura, sprawdzają i wysyłają nową sztukę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
awayeah    534
8 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ja czekałem jakieś 1,5 miesiąca. Plus jest taki, że raczej nie naprawiają tylko wymieniają na nowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hibi    1310

Spokojnie, mój ok tygodnia i był wysłany nowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
awayeah    534

Mi bateria trzymała 2,5h.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hibi    1310

Zakłócenia po coaxie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nsk    149

Regulator pewnie się zepsuł, to częsta usterka we wczesnych numerach. U mnie 2 tygodnie cały proces trwał, ale chyba święta albo wolne było po drodze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gardinia    0
Dnia 30.03.2016 o 12:34, andi napisał:

Chyba zostałem forumowym "szczęściarzem" jeśli chodzi o mojo ;-)

Tym razem syczenie/piszczenie przy ładowaniu okazało się dla mnie nadto uciążliwe, szczególnie jeśli chodzi o ładowanie w nocy.

Chciałbym wierzyć że mam tak super czułe uszy, ale... po szybkiej prezentacji uprzejmy Pan w serwisie miał takie samo zdanie.

Cześć, mam chyba podobny problem z mojo, jak opisywałeś. Jak ładuję na wyłączonym mojo, to zaczyna buczeć i wibrować. Dzieje się tak pod koniec procesu ładowania. Jak bateria jest juz prawie pełna. Nie wiem, martwić się /  nie martwić się? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nsk    149

Sprawdź ile bateria trzyma, bo możliwe, że z czasem będzie krócej. To syczenie to jest właśnie wada uwalonego regulatora, bo też miałem ten efekt. Usunięto tą wadę w nowych sztukach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gardinia    0

ten mój to niby nowa sztuka, kupiona 10 dni temu. ( nr ser M050xxx ) Baterię sprawdzałem, na usb ok 7 godzin trzyma, po optyku może z 9 ( 10 to na pewno nie ). Wysyłałeś do serwisu w Cieszynie, czy do Anglii? Naprawiali, czy wymieniali na nową sztukę?

na stronie chorda w sekcji FAQ jest opis tego problemu i uznają to jako normalne zachowanie, to ja już nie wiem.......

Why does my Mojo make a hissing sound?

Don’t worry, this is completely normal. Whilst all 5v 1amp USB chargers and above are compatible with Mojo, some will cause Mojo’s internal charging circuit to make a hissing sound whilst the internal battery is charged. You can experiment with different charges to try and elevate the hissing sound, but rest assured that your unit is not faulty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nsk    149

Jak taki wysoki numer to faktycznie nowa sztuka i nie powinieneś mieć tego problemu. Bateria jest raczej w porządku. Spróbuj podłączyć do innych portów usb przez oryginalny kabel i napisz jakie to da efekty. Może twój obecny port nie jest wydajny prądowo.

U nas wszystko idzie przez Cieszyn, dopiero oni działają z serwisem w Anglii.

Edytowane przez nsk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hibi    1310
3 hours ago, gardinia said:

ten mój to niby nowa sztuka, kupiona 10 dni temu. ( nr ser M050xxx ) Baterię sprawdzałem, na usb ok 7 godzin trzyma, po optyku może z 9 ( 10 to na pewno nie ). Wysyłałeś do serwisu w Cieszynie, czy do Anglii? Naprawiali, czy wymieniali na nową sztukę?

na stronie chorda w sekcji FAQ jest opis tego problemu i uznają to jako normalne zachowanie, to ja już nie wiem.......

Why does my Mojo make a hissing sound?

Don’t worry, this is completely normal. Whilst all 5v 1amp USB chargers and above are compatible with Mojo, some will cause Mojo’s internal charging circuit to make a hissing sound whilst the internal battery is charged. You can experiment with different charges to try and elevate the hissing sound, but rest assured that your unit is not faulty.

czas pracy masz prawidłowy, mój 3xxxx też ma ten dźwięk przy końcu ładowania

Edytowane przez hibi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta