Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam jak podlączyć mojo do iphona 6s i gdzie kupić odpowiednie kable , oraz jak podlączyć do galaxy s4

 

 

 

Na przyszłość proponuję najpierw użyć szukajki, potem poczytać to co się tam znajdzie, a dopiero na koniec pisać w odpowiednim temacie. Nie każde pytanie, cy problem wymaga nowego wątku.

 

Owocnej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak podlączyć mojo do iphona 6s i gdzie kupić odpowiednie kable , oraz jak podlączyć do galaxy s4

 

 

Mojo do iPhone 6s podłączasz przejściówką ze złącza lightning na złącze usb aparatu-kod Apple MD821ZM/A do kupienia m. in. u resellerów apple lub kablem fiio l19-do kupienia w sklepach z akcesoriami Fiio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Mam Mojo, którego używam z iPhonem i JHA Roxannes. Słucham głównie przez Spotify i Tidal + Onkyo HF player. Ponieważ kończy mi się miejsce na iPhonie na flacki, zacząłem myśleć o jakimś źródle.

 

Dwa pomysły i dylemat: czy kupić jakieś Fiio czy jakiś tani telefon z Androidem. Budżet do PLN 750. Rozumiem ze ponieważ to tylko źródło gdzie Mojo jest DAC'kiem to na jakość dźwięku to nie ma dużego wpływu.

 

Za telefonem przemawia wifi i spotify (w przeciwnym wypadku nie potrzebuje telefonu). Za Fiio możliwość słuchania bezpośrednio z urządzenia w lepszej jakości.

 

Jakiś pewny i tani Android do polecenia? A może jakiś lepszy player?

 

Dzięki!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak mawia chiczyk: "chuuyt matetindody", co nie zmienia faktu że gra fajnie.

Panowie z chorda nie odkryli ameryki, zachwalają jako własny wynalazek, to co od dawien dawna siedzi wewnątrz scalaków (większość współczesnych przetworników delta sigma jest co najmniej 5 bitowych) to co robi największą różnicę to zastosowanie odpowiednich filtrów cyfrowych i modulacji szumu, dzięki temu że jest to układ z programowalnym scalakiem wykonawczym, można po zbudowaniu całości pomierzyć wszystko i stworzyć odpowiednie filtry, co w przypadku gotowych scalków jest niewykonalne, można jak w większości sprzętów z wyższej półki dołożyć dodatkowy układ filtra cyfrowego, jednak nie zmienia to faktu że przetwornik będzie stosował wewnętrzne algorytmy i nałoży pewnie ograniczenia, ale zbliża się to niebezpiecznie blisko tego co robi chord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek interferencje z iphonem robił mi takie, że trzeba było natychmiast zrywać słuchawki, żeby nie zostać na wieczność w świecie ciszy. W rezultacie czego musiałem pożegnać się z chord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie "wałkuje" temat interferencji z telefonem (bo to mega wkurzające jest), zaliczyłem kilka dni temu pierwszy sukces!

Tak że nie porzucajcie nadziei i szukajcie sposobów.

 

ps.

Chord - weź zrób mojo 2 bez problemu interferencji i "balanced mode".

 

ps2.

Sposób: trochę folii alu między telefonem a mojo z połączeniem do masy gniazda usb telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę alufolii na płask to za mało żeby stworzyć barierę, już lepiej zawinąć mojo tą folią, tworzy się klatka faradaya, o ile pochodzi to z anteny srajfona to pewnie pomoże, są ładne obudowy z amylanium dla mojo jeśli ten parent zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie połączysz folii z masą portu usb to możesz wszystko owinąć folią i nic to nie da.

Proponuje nie teoretyzować tylko praktykować.

 

Telefon i tak noszę w "obudowie/case", ułożenie w nim folii to ok 2min pracy, rozwiązuje to 2/3 problemu interferencji (zależnie też od transmisji lte/3g/edge).

Tak, na razie tyle dzieciaki pozwoliły mi poeksperymentować, oczywiście że chciałbym rozwiązać problem całkowicie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę że takie uziemienie to by rozwiązało problem :-)

 

A poważnie, to sporo dac'ów testowałem z telefonem, teraz mam dragonfly, poprzednio pha-3 i inne.

Żaden nie reagował na "interferencje" z telefonu tak jak mojo.

Tak że nie jest to chyba specjalnie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość telefonów ma anteny z tyłu, robiąc ekranowanie "na plecach" znacząco ograniczamy zasięg, a co za tym idzie zmuszamy telefon do mocniejszego wzmocnienia sygnału, który to będzie skierowany już tylko w przód.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wejdę wam w słowo, czy coś wiadomo o modułach do Mojo? Zaraz nam się rok skończy a tu jakiś badziewny adapter tylko wypuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności