Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nadzieje że ta czarna skrzyka zagra podobnie do Hugo tak jak niektórzy twierdzą. Po podłączeniu do telefonu mógłby być z tego niezły zestaw mobilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pojawiła kolejna recenzja - ta już trochę bardziej kompleksowa niż dotychczasowe i w serwisie, który lubię i dość pozytywnie zapatruje się na ich opinie.

 

https://www.avforums.com/review/chord-mojo-dac-headphone-amp-review.12008

 

Spoiler:

W skrócie Mojo to wg nich najlepszy przenośny (i nie tylko) DAC do 1000£.

W porównaniu do Hugo recenzent uważa, że Mojo gra trochę lepiej z dokanałowymi ale trochę gorzej z pełnowymiarowymi. Co nie może dziwić chociażby ze względu na moc obu urządzeń.

 

Coraz bardziej zacieram ręce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pojawiła kolejna recenzja - ta już trochę bardziej kompleksowa niż dotychczasowe i w serwisie, który lubię i dość pozytywnie zapatruje się na ich opinie.

 

https://www.avforums.com/review/chord-mojo-dac-headphone-amp-review.12008

 

Spoiler:

W skrócie Mojo to wg nich najlepszy przenośny (i nie tylko) DAC do 1000£.

W porównaniu do Hugo recenzent uważa, że Mojo gra trochę lepiej z dokanałowymi ale trochę gorzej z pełnowymiarowymi. Co nie może dziwić chociażby ze względu na moc obu urządzeń.

 

Coraz bardziej zacieram ręce:)

 

Wreszcie jakieś konkrety. Z pierwszych relacji wynika, że moc wyjściowa Hugo i Mojo jest taka sama. To zdaje się potwierdził facet z Chord'a. Pełnowymiarowe słuchawki, nie powinny zagrać dużo gorzej z Mojo, natomiast Mojo był strojony ze szczególnym naciskiem na iemy i tu ponoć wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręcajcie się, nakręcajcie. Czekamy na wasze rychłe recenzje. Im bardziej się nakręcicie na początku, tym większa szansa na obiektywną ocenę, bo oczekiwania będą duże i poprzeczka postawiona wysoko ;). Tak samo się nakręcałem swojego czasu na iFi iDSD Micro, opisy też były cudne. A jak go dorwałem to wyszło jak zawsze.

Dobrze, że Mojo podrożał w wątku promocyjnym, bo już prawie się dopisałem do listy. Ale taki kubeł zimnej wody zawsze się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dobrze, że Mojo podrożał w wątku promocyjnym, bo już prawie się dopisałem do listy. Ale taki kubeł zimnej wody zawsze się przydaje.

No ja cieszę się, że się dopisałem przed podwyżką :) Postaram się coś skrobnąć, pewnie nawet zabiorę ze sobą na Audio Show, aby mieć z czym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, powiem szczerze, że zawsze ignorowałem tego typu "zabawki", ale teraz widzę odrobinę sensu w takim urządzeniu. Zamiast kupować DAPa, i 2 lub nawet 3 osobne przetworniki do mieszkania rozwiązeniem może być takie Mojo - w pracy podpinam do smartfona lub ipoda i słucham na iemach, w domu, w salonie pod kolumny, gdzie za transport robi tablet, przy biurku do PC używam go do gier i YT i do słuchawek typu K550, a przy łóżku podłączam do staxowego energizera do nocnych odsłuchów... hmmm...

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja Ci powiem ze nawet jak się zdecydujesz i kupisz ww bohatera to i tak to nie zastąpi wszystkiego. Nie mam na myśli tego że on źle gra, to porostu choroba, szukanie wymienianie, testowanie. Takie błędne koło z którego nie bardzo jest wyjście, bo im więcej sprzętu przesłuchany, tym mniej wiesz czego chcesz :)

 

mobilne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, powiem szczerze, że zawsze ignorowałem tego typu "zabawki", ale teraz widzę odrobinę sensu w takim urządzeniu. Zamiast kupować DAPa, i 2 lub nawet 3 osobne przetworniki do mieszkania rozwiązeniem może być takie Mojo - w pracy podpinam do smartfona lub ipoda i słucham na iemach, w domu, w salonie pod kolumny, gdzie za transport robi tablet, przy biurku do PC używam go do gier i YT i do słuchawek typu K550, a przy łóżku podłączam do staxowego energizera do nocnych odsłuchów... hmmm...

 

Dlatego na niego czekałem od pierwszych uzyskanych informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja Ci powiem ze nawet jak się zdecydujesz i kupisz ww bohatera to i tak to nie zastąpi wszystkiego. Nie mam na myśli tego że on źle gra, to porostu choroba, szukanie wymienianie, testowanie. Takie błędne koło z którego nie bardzo jest wyjście, bo im więcej sprzętu przesłuchany, tym mniej wiesz czego chcesz :)

 

mobilne...

Według mnie jest odwrotnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wielu użytkowników z wieloletnim stażem i dalej szukają :) A z nadejściem nowości każdy myśli sobie, "o..! to chyba będzie w końcu to"

:)

 

mobilne...

Dobra starczy OT

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć ostateczny docelowy sprzęt, po którym się już nic nie szuka i nic więcej nie kupi, z całą pewnością i z pełnym przekonaniem, jest bardzo łatwo. Wiem coś o tym, znalazłem taki sprzęt już ze 40 razy i tak raz na miesiąc znajduję ten ostatni i docelowy :D

 

Ta choroba nazywa się Audiofilia Nervosa.

To tak jak z rzucaniem palenia, cytat: "rzucić palenie jest bardzo łatwo, wiem coś o tym, bo rzucałem już kilkadziesiąt razy".

 

Ewentualnie, bliżej po tematyce, pozwolę sobie zacytować Jimmiego Dragona w odpowiedzi na znalezienie (po raz kolejny) świętego Gralla przez Kolegę Soundmanna1200, co obwieścił wszem i wobec w statusach.

 

"Dzisiaj święty, jutro świętej pamięci.." To oddaje istotę tej choroby w 100%.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja Ci powiem ze nawet jak się zdecydujesz i kupisz ww bohatera to i tak to nie zastąpi wszystkiego. Nie mam na myśli tego że on źle gra, to porostu choroba, szukanie wymienianie, testowanie. Takie błędne koło z którego nie bardzo jest wyjście, bo im więcej sprzętu przesłuchany, tym mniej wiesz czego chcesz :)

 

mobilne...

 

Wiesz, takie stwierdzenie można zastosować z powodzeniem do każdego, w miarę dobrego sprzętu. Tu nie chodzi o to jak on gra, bo tego nie wiem, tylko o zmianę podejścia w ogóle. Ja wiem czego chcę, ale chcę to uprościć. Zamiast osobnego DACa do kolumn, do staxów w sypialni i do biurka z PC mógłbym zastosować jedno rozwiązanie, nawet nie koniecznie Mojo... bo w nim nie bardzo pasuje mi wygląd (to bym jeszcze przeżył) ale co gorsze - zasilanie bateryjne, przy dosyć intensywnej eksploatacji nie wiem co z tą baterią za rok będzie się działo, a nie wygląda na wymienną.

 

Teraz mam Marantza i mi się sprawdza na biurku, ale niedługo sie przeprowadzam, dojdą mi kolumny, to nie będę z tą cegłą latał od salonu, przez szafkę nocną do biurka. Jeśli Mojo zagra jak stacjonarne DACi w okolicach 2k zł, to czemu nie?

 

Inna opcja w moim przypadku to po prostu dokupić kolejnego DACa do Marantza, albo Marantza wymienić na 2 tańsze...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm a ja Ci powiem ze nawet jak się zdecydujesz i kupisz ww bohatera to i tak to nie zastąpi wszystkiego. Nie mam na myśli tego że on źle gra, to porostu choroba, szukanie wymienianie, testowanie. Takie błędne koło z którego nie bardzo jest wyjście, bo im więcej sprzętu przesłuchany, tym mniej wiesz czego chcesz :)

 

mobilne...

 

Wiesz, takie stwierdzenie można zastosować z powodzeniem do każdego, w miarę dobrego sprzętu. Tu nie chodzi o to jak on gra, bo tego nie wiem, tylko o zmianę podejścia w ogóle. Ja wiem czego chcę, ale chcę to uprościć. Zamiast osobnego DACa do kolumn, do staxów w sypialni i do biurka z PC mógłbym zastosować jedno rozwiązanie, nawet nie koniecznie Mojo... bo w nim nie bardzo pasuje mi wygląd (to bym jeszcze przeżył) ale co gorsze - zasilanie bateryjne, przy dosyć intensywnej eksploatacji nie wiem co z tą baterią za rok będzie się działo, a nie wygląda na wymienną.

 

Teraz mam Marantza i mi się sprawdza na biurku, ale niedługo sie przeprowadzam, dojdą mi kolumny, to nie będę z tą cegłą latał od salonu, przez szafkę nocną do biurka. Jeśli Mojo zagra jak stacjonarne DACi w okolicach 2k zł, to czemu nie?

 

Inna opcja w moim przypadku to po prostu dokupić kolejnego DACa do Marantza, albo Marantza wymienić na 2 tańsze...

 

Sprawdź X1S - można się zdziwić. Jest dobrze, zwłaszcza za tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich ;)

Jestem tutaj pierwszy raz i pewnie nie ostatni . Z reguły przesiaduje na forum które każdy z was zna ..... i z racji tego rownież iż nie mieszkam od 13 lat w Polsce .

Nie będę owijał w bawełnę swój do swego ciągnie i poprosi chce zacząć udzielać sie tutaj :) Dziś nie będzie recenzji oraz żadnych wrażeń , ale postaram sie coś napisać na dniach o nowym Chordzie .

Dostałem go dziś , trzeba podładować miniumum 10 godzin , więc pierwsze wrażenia bedą dopiero jutro lub pojutrze . Będę go sparował z Sony zx2 przed digital out (lod) oraz odsłuchiwał na znieslawionych niczym senki hd 700 moje Sony Mdr z7 z 8 rdzeniowym srebrym kablem oraz końcówka TRRS :) Wiec stay tuned i do napisania ? pozdrówka

Sorka za off top , ale starałem sie wkleić zdjęcie w post i coś nie widać ....

ps. budowa nowego chorda jest świetna czuć go dobrze w dłoni i obudowa jest zrobiona z solidnego metalu wykończona matowo ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tego chorda do wzmaka się podpina, przez jack 3,5mm > RCA? Nie ma żadnych degradacji na takim kablu? Dźwięk przechodzi w takim wypadku przez wbudowanego ampa jak dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tego chorda do wzmaka się podpina, przez jack 3,5mm > RCA? Nie ma żadnych degradacji na takim kablu? Dźwięk przechodzi w takim wypadku przez wbudowanego ampa jak dobrze rozumiem?

Chord nie obsługuje Analogowego sygnału. Tylko przez digital out , do zx2 trzeba dokupić kabel digital out (lod) który nie jest dostępny w Europie . A dla przykładu do iPhone wystarczy camera kit . Dla ibasso może byc coax dla alternatywy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tego chorda do wzmaka się podpina, przez jack 3,5mm > RCA? Nie ma żadnych degradacji na takim kablu? Dźwięk przechodzi w takim wypadku przez wbudowanego ampa jak dobrze rozumiem?

Tak, jest jakaś kombinacja przycisków i masz LO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności