Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

To ja w takim razie wspomnę jeszcze o moim zestawieniu:

 

Mojo + Oppo PM-2 - do muzyki rockowej i wszelkiej maści elektroniki jest to świetne połączenie, przy muzyce klasycznej powiedziałbym że jest bardzo dobrze, natomiast przy niektórych kawałkach akustycznych przydałoby się nieco więcej oddechu (choć np. płyta Yellowcard - Ocean Avenue Acoustic brzmi rewelacyjnie). Można powiedzieć, że po raz kolejny potwierdza się fakt, że w zasadzie nie ma słuchawek, czy nawet całych torów idealnych pod każdy gatunek muzyczny.

 

Wspomnę jeszcze o jednej kwestii, dla mnie bardzo istotnej w kontekście połączenia Mojo + PM-2. Okazało się, że Mojo idealnie mieści się w futerale razem ze słuchawkami, dzięki czemu swój ,,stacjonarny zestaw przenośny" mogę transportować bez najmniejszych obaw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Advanced Battery Technology

The Chord Mojo utilizes new advanced high-temperature battery technology that allows for faster charging (four hours) which is up to twenty hours faster than competitor units. http://www.bluebirdmusic.com/products/mojo.html

jest gdzieś opisana ta magiczna technologia ogniwa

na marginesie, mojo a testowałem już 2 szt. niezależnie od ładowarki od 0 ładuje się 5:40 h a nie jak wszędzie jest podawane 4h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje luźne spostrzeżenie:

Przypadkiem odkryłem, że: przy cichym odsłuchu materiału typu: Spotify Premium, Tidal HiFi, pliki Flac 16/44 - na standardowym driverze (Direct Sound) w systemie Windows - bardzo pomaga ustawienie drivera na upsampling sygnału do 24 bit / 96 kHz. Niby wiem że upsampling to jeden z audiofilskuch "grzechów głównych" - ale w przypadku Mojo i słuchaek Philips Fidelio X2 oraz Sennheiserów HD650 - w moim odczuciu dźwięk bardzo ładnie się dociążył i nabrał masy. W sumie całkiem mnie to cieszy - bo rozdzielczość i szczególowość Chorda Mojo zachęca do odkręcenia potencjometru - ale ja prawdziwą przyjemność znajduję przy małej ilości decybeli (w warunkach domowych).

 

PS. Co do technologii ustawiania Chorda w tryb Line Out wspomnianego powyżej - to instrukcja opisuje to dokładnie tak:

Po włączeniu urządzenia - kulka pokazująca częstotliwość obróbki ma przez kilka sekund fazę "tęczową" (mieni się kolorami). W czasie trwania tej fazy należy przycisnąć naraz oba przyciski regulacji głośności - przyjmują one biały kolor (w moim odbiorze lekko zabarwiony na fioletowo) i urządzenie przechodzi do trybu Line Out. Natomiast równoczesne przyciśnięcie obu przycisków regulacji głośności po zakończeniu początkowej fazy "tęczowej" powoduje rozjaśnienie / ściemnienie poziomu podświetlenia kulek.

Edytowane przez dominikpl72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie , chce kupić smartfon pod Mojo, zainteresowany jestem LG V10 i Huawei Mate 8. Wbudowany DAC raczej mnie nie interesuje, bardziej zależy mi na pamięci (128GB) i ogólnej jakości -solidności wykonania. Lubię telefony masywne, mocne, wielkość 5,5-6"

a wziąłem Moto x play w rozsądnej cenie dobrym aktu i czystym andku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Sony nie przepadam ;-( Używam z Mojo Nexusa 5(Cyanogenmod), tylko on ma 16GB pamięci i cała rodzina Nexus niestety z tego właśnie powodu odpada ( a bardzo lubię ;-).

Najchętniej chciałbym czystego Androida z możliwością wgrania Cyanogenmoda, ale chyba się nie uda ?

LG V10 ,czy Huawei Mate 8 oba chyba maja zwykle USB 2 z OTG ?

 

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym wyborem i póki co wygrywa Moto X Style. Jestem fanem Nexusów, ale brak slotu na kartę pamięci dyskwalifikuje je jako transport. Motka to praktycznie czysty Android i 'nexus feel like', ale właśnie ze slotem. Jedynie bateria średnia, a sam rozmiar dosyć spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Huawei Mate 8 przemawia czas pracy na baterii.

Niektórych może zdziwić wielkość ,ale nie chcę z Mojo budować tzw. kanapki, nie interesuje mnie słuchanie w drodze.

Potrzebuje tandemu do słuchania w pracy (w czasie wolnym;-), na wsi w domku itp. Oglądałem oba i bardziej mi się podoba LG V10, ma lepszy wyświetlacz, nagrywa filmy w 4K, ale już soft wolniejszy w LG. Z kolei Mate 8 ma też lepsze wykorzystanie powierzchni ekranu.

 

Sprawdzałem wczoraj jakiegoś Huawei 7 czy 8 Lite i ni jak nie udało mi się połączyć z Mojo (przez Onkyo też nie ).

Nie wiem na ile ta strona jest godna zaufania ,ale tu stoi napisane ,że ma USB v2.0 OTG ?

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/huawei/mate8/

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z Huwaeiów (P8, G8. Mate 7, Honor 7) nie udało mi się połączyć z przetwornikiem w trybie OTG. Ani dychnął w jakimkolwiek trybie, natywnym, z Onkyo HF Playerem itp.

Nie zdziwiłbym się, gdyby w Mate 8 kontynuowali tę niechlubną "tradycję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego tylko w wersji potrójnego USB ,ten drugi link ;

https://seltrade.pl/ladowarka-sieciowa-z-kablem-aukey-pa-u28-quick-charge-2-0

https://seltrade.pl/ladowarka-sieciowa-aukey-3x-usb-pa-t2-quick-charge-2-0

I dokupiłem też takie kable ;

http://www.portablepowersupplies.co.uk/portapow-fast-charge-data-block-micro-usb-cable/

W sumie nie ma to większego sensu i wpływu na Mojo i na czas ładowania ;-(

Szkoda kasy.

 

P.S

Na Allegro jest taniej ;-)

Nie mam żadnego piszczenia z żadnej ładowarki ;-)

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o czas ladowania. Jedynie o piszczenie cewek podczas ladowania. Anker zostal przetestowany juz i polecony na headfi, gdzie na zestawie Anker + kabel z kompletu chord lub kabel Anker piszczenie jest prawie ze nie slyszalne. Dlatego sie pytam moze juz ktos przetestowal te 5 portowe zasilacze ktore podalem wyzej pod katem tegoz piszczenia podczas ladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia też bez problemu. A wracając do mojo - podłączyłem je wczoraj jako dac do Cayina iha-6, wziąłem SWSy i dałem do posłuchania żonie, która w swoim życiu słyszała już dużo różnych torów. Powiedziała: "jakość tego dźwięku jest już jakaś kosmiczna".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia też bez problemu. A wracając do mojo - podłączyłem je wczoraj jako dac do Cayina iha-6, wziąłem SWSy i dałem do posłuchania żonie, która w swoim życiu słyszała już dużo różnych torów. Powiedziała: "jakość tego dźwięku jest już jakaś kosmiczna".

z monitorami Focala też jest super + najlepsza regulacja VOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności