Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś w tym Mojo magicznego, dwa razy już go wystawiałem na bazarku i cieszę się, że osoba, która zadeklarowała, że go kupuje, rozmyśliła się.

Siedzę na kanapie, popijam piwko i słucham muzyki z bananem na gębie 😁

Jako źródło robi odtwarzacz CD Atoll CD 100SE2 pracujący tylko jako transport, a po drodze Mojo i na końcu Fostex TH610.

To właściwy zestaw do metalowych melodii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spacer.png

 

Taka ciekawostka na którą ostatnio trafiłem. 

Używając smartfona jako źródła (tidal, spotify czy co tam jeszcze) podpinamy go kablem do Mojo przez USB.

Czy to Lighting > microUSB, czy np. USB-C > microUSB, grunt by w standardzie OTG bo inaczej Mojo nie rozpozna.

Są jeszcze wejścia coaxial cyfrowy, optyk, ale to nie wprost ze smartfona.

I wadą Mojo jest brak łączności bezprzewodowej, coby jakiś sygnał mógł odebrać, swoim DACiem przerobić i swoim wzmacniaczem wzmocnić.

 

Owszem, jest ten dedykowany Poly, ale to sporawe i zestaw Mojo+Poly robi się taką cegiełką, wymaga dla świetego spokoju jakiegoś etui dedykowanego, miało to na początku spore problemy z softem (podobno naprawione), no i przede wszystkim worek pieniędzy kosztuje, droższe to mniejsze Poly niż większy Mojo, a tylko łączność bezprzewodową wnosi tak po prawdzie. Wiem, wiem, jest blueooth 4.2 (no to już nieco stary), jest wifi, jest Roon (o ile ktoś z niego korzysta - ja nie). Ale nadal w sklepach minimum 1990 zł, chyba że jakiś rabat czy promocja, używanych jak na lekarstwo a byli właściciele myślą że za 10% taniej niż nowy uda się im to sprzedać. 🤑

 

A jakby tak podpiąć coś może nie 100% dedykowanego, ale jakiś transmiter blueooth do Mojo?

Tylko żeby swoim DACiem i ampem nie grzebał, przesłał dane bit-perfekt i zostawił całą robotę przerobienia cyfry na sinusoidę Mojo. Musi mieć wyjście cyfrowe które podepniemy pod cyfrowe wejście Mojo, i spokojnie będzie to razem leżało w kieszeni, a my będziemy muzę ogarniać ze smartfona. Czyli cyfrowy coaxial 3,5mm lub optyk.

 

Pogrzebałem chwilę w necie i jest.

xDuoo XD-05BL Pro

 

OK, może nie tak 100% kompatybilne i estetyczne jak Poly, ale:

- mniejsze

- lżejsze

- podpina się pod coaxial 3,5mm

- ma nowszy bluetooth ("you can enjoy 24Mbps transmission speed at maximum, two times faster than Bluetooth 4.2LE. Feel easy to transmit lossless CD-Quality signals")

- ma kodeki jakie trzeba, w tym te do transmisji dużej ilości danych i gęstych plików ("-SBC: Blue light flashing, 

-AAC: Cyan light flashing, -APTX/APTX_LL: Purple light flashing, -APTX_HD: Yellow light flashing, -LDAC: White light flashing")

- jakąś nawet apkę producent daje chyba do obsługi

(można by jeszcze próbować co innego, np. FeinTech Bluetooth 5.0  po optyku, ale te 05BL Pro lepiej chyba pasuje)

 

Wada? Jest, estetyczno-użytkowa. Ma toto dwa bolce 3,5mm, jeden to potrzebny nam coaxial cyfrowy, ale drugi to chyba pusty i niepodpięty wewnątrz do niczego by to oryginalnie mocować jako bolec w przeznaczonym do tego ustrojstwa DAPie.

https://i0.wp.com/audiorealviews.site/wp-content/uploads/2019/05/DSC00309-2.jpg?w=2340

Można go chyba urżnąć bez wielkiej straty, i może przykleić, dla estetów, jakieś cuś pasujące do wejścia optyka-Mojo (jako bolec). Ale można zostawić, jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=Evyn-U4QPLM

 

Tu gość na forum cały ten pomysł opisuje:

https://www.head-fi.org/showcase/xduoo-05bl-pro-with-chord-mojo.24752/

i widać urżnął niepotrzebny bolec by mu nie przeszkadzał tak jak to widać na filmie

 

Tu taka mała recenzja (w zestawieniu z Mojo):

https://www.headphonesty.com/2020/12/review-xduoo-05bl-pro/

 

Trochę taka prowizora, ale w miarę użytkowo znośna. Za to cena, tak z 8 razy taniej niż nowe Poly...

Łupią nas ci Angole... 

No, ale łupią nasz też Amerykanie, bo wiadomo - Polska kwitnie we władzy jedynie słusznej partii, miejscowi się bogacą, to taj Amazon postawił polską wersję, to lokales płaci więcej niż np. biedny Niemiec.

Polska wersja Amazona wyceniła mi to na 313 zł:

https://www.amazon.pl/XD-05BL-gramofon-Bluetooth-wzmacniacza-sluchawek/dp/B0816N87ZQ

a niemiecka, na 241 zł:

https://www.amazon.de/Linsoul-Bluetooth-Lossless-Turntable-XD-05Plus/dp/B0814VX79S?currency=PLN&language=pl_PL

he, he... tak nam władza rządzi pięknie żeśmy już bogatsi o 30% od Niemiaszków. 

A może to ta nasza najwyższa w UE inflacja już widoczna? U Niemca drożeje wolniej.

 

No, na naszym lokalnym konkurencyjnym do Amazona serwisie, też cena koło 245 zł.

Kurde, kabelek OTG microUSB > USB-C od Forzy do podpięcia smartfona do Mojo kosztował mnie drożej (nawiasem mówiąc, bardzo zacny - niebo lepszy od tego od Fiio i jeszcze jakiegoś srebrnego Chińczyka - ale to nadal króciutki kabelek z know how z KGHM jak tu miedź lepszą zrobić raczej niż jakąś zaawansowaną technologią).

 

Poly, przypominam, najtaniej wg Ceneo 1990 zł.

Używki usiłują dziś na oeliksach czy aledrogo opchnąć za koło 1700 zeta.

To, jeśli ten transmiter zadziała jak trzeba (nie testowałem jeszcze, ale kupię), po co bujać się z Poly (szczególnie jak się nie używa Roona)? Fakt, jeszcze estetyka... ale z drugiej strony, połączony anglik z tym małym chińskim czymś gabarytowo mniejszy niż z Poly.

 

 

Edytowane przez Piotr_Mojo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka na którą ostatnio trafiłem. 
Używając smartfona jako źródła (tidal, spotify czy co tam jeszcze) podpinamy go kablem do Mojo przez USB.
Czy to Lighting > microUSB, czy np. USB-C > microUSB, grunt by w standardzie OTG bo inaczej Mojo nie rozpozna.
Są jeszcze wejścia coaxial cyfrowy, optyk, ale to nie wprost ze smartfona.
I wadą Mojo jest brak łączności bezprzewodowej, coby jakiś sygnał mógł odebrać, swoim DACiem przerobić i swoim wzmacniaczem wzmocnić.
 
Owszem, jest ten dedykowany Poly, ale to sporawe i zestaw Mojo+Poly robi się taką cegiełką, wymaga dla świetego spokoju jakiegoś etui dedykowanego, miało to na początku spore problemy z softem (podobno naprawione), no i przede wszystkim worek pieniędzy kosztuje, droższe to mniejsze Poly niż większy Mojo, a tylko łączność bezprzewodową wnosi tak po prawdzie. Wiem, wiem, jest blueooth 4.2 (no to już nieco stary), jest wifi, jest Roon (o ile ktoś z niego korzysta - ja nie). Ale nadal w sklepach minimum 1990 zł, chyba że jakiś rabat czy promocja, używanych jak na lekarstwo a byli właściciele myślą że za 10% taniej niż nowy uda się im to sprzedać. 
 
A jakby tak podpiąć coś może nie 100% dedykowanego, ale jakiś transmiter blueooth do Mojo?
Tylko żeby swoim DACiem i ampem nie grzebał, przesłał dane bit-perfekt i zostawił całą robotę przerobienia cyfry na sinusoidę Mojo. Musi mieć wyjście cyfrowe które podepniemy pod cyfrowe wejście Mojo, i spokojnie będzie to razem leżało w kieszeni, a my będziemy muzę ogarniać ze smartfona. Czyli cyfrowy coaxial 3,5mm lub optyk.
 
Pogrzebałem chwilę w necie i jest.
xDuoo XD-05BL Pro
 
OK, może nie tak 100% kompatybilne i estetyczne jak Poly, ale:
- mniejsze
- lżejsze
- podpina się pod coaxial 3,5mm
- ma nowszy bluetooth ("you can enjoy 24Mbps transmission speed at maximum, two times faster than Bluetooth 4.2LE. Feel easy to transmit lossless CD-Quality signals")
- ma kodeki jakie trzeba, w tym te do transmisji dużej ilości danych i gęstych plików ("-SBC: Blue light flashing, 

-AAC: Cyan light flashing, -APTX/APTX_LL: Purple light flashing, -APTX_HD: Yellow light flashing, -LDAC: White light flashing")

- jakąś nawet apkę producent daje chyba do obsługi
(można by jeszcze próbować co innego, np. FeinTech Bluetooth 5.0  po optyku, ale te 05BL Pro lepiej chyba pasuje)
 
Wada? Jest, estetyczno-użytkowa. Ma toto dwa bolce 3,5mm, jeden to potrzebny nam coaxial cyfrowy, ale drugi to chyba pusty i niepodpięty wewnątrz do niczego by to oryginalnie mocować jako bolec w przeznaczonym do tego ustrojstwa DAPie.
https://i0.wp.com/audiorealviews.site/wp-content/uploads/2019/05/DSC00309-2.jpg?w=2340
Można go chyba urżnąć bez wielkiej straty, i może przykleić, dla estetów, jakieś cuś pasujące do wejścia optyka-Mojo (jako bolec). Ale można zostawić, jak na tym filmie:
[/url]
 
Tu gość na forum cały ten pomysł opisuje:
https://www.head-fi.org/showcase/xduoo-05bl-pro-with-chord-mojo.24752/
i widać urżnął niepotrzebny bolec by mu nie przeszkadzał tak jak to widać na filmie
 
Tu taka mała recenzja (w zestawieniu z Mojo):
[/url]https://www.headphonesty.com/2020/12/review-xduoo-05bl-pro/
 
Trochę taka prowizora, ale w miarę użytkowo znośna. Za to cena, tak z 8 razy taniej niż nowe Poly...
Łupią nas ci Angole... 
No, ale łupią nasz też Amerykanie, bo wiadomo - Polska kwitnie we władzy jedynie słusznej partii, miejscowi się bogacą, to taj Amazon postawił polską wersję, to lokales płaci więcej niż np. biedny Niemiec.
Polska wersja Amazona wyceniła mi to na 313 zł:
https://www.amazon.pl/XD-05BL-gramofon-Bluetooth-wzmacniacza-sluchawek/dp/B0816N87ZQ
a niemiecka, na 241 zł:
https://www.amazon.de/Linsoul-Bluetooth-Lossless-Turntable-XD-05Plus/dp/B0814VX79S?currency=PLN&language=pl_PL
he, he... tak nam władza rządzi pięknie żeśmy już bogatsi o 30% od Niemiaszków. 
A może to ta nasza najwyższa w UE inflacja już widoczna? U Niemca drożeje wolniej.
 
No, na naszym lokalnym konkurencyjnym do Amazona serwisie, też cena koło 245 zł.
Kurde, kabelek OTG microUSB > USB-C od Forzy do podpięcia smartfona do Mojo kosztował mnie drożej (nawiasem mówiąc, bardzo zacny - niebo lepszy od tego od Fiio i jeszcze jakiegoś srebrnego Chińczyka - ale to nadal króciutki kabelek z know how z KGHM jak tu miedź lepszą zrobić raczej niż jakąś zaawansowaną technologią).
 
Poly, przypominam, najtaniej wg Ceneo 1990 zł.
Używki usiłują dziś na oeliksach czy aledrogo opchnąć za koło 1700 zeta.
To, jeśli ten transmiter zadziała jak trzeba (nie testowałem jeszcze, ale kupię), po co bujać się z Poly (szczególnie jak się nie używa Roona)? Fakt, jeszcze estetyka... ale z drugiej strony, połączony anglik z tym małym chińskim czymś gabarytowo mniejszy niż z Poly.
 
 


Albo można prościej i taniej
default_wink.png
ba60b720e5bbd1906666ce57d7407b7b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kochani.

Ostatnio Mojo przestał się łączyć przez USB do kompa i do telefonu też. 

Macie jakiś patent na to?

Niewiem czy jest jeszcze na gwarancji, ale i tak ciężko jest z paragonem, bo pudełko znalazłem ale bez paragonu.

Sprzęt kupiłem z rynku wtórnego działał super i ..UJ.

Gdzie ewentualnie zgłosić do naprawy?

Ratujcie. He he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności