Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Sprobuj jeszcz eejdnego motywu - laduj power bank, a Mojo z tego power banka (rownolegle). Ze sporym rpawdopodobienstwem to rozwiaze Twoje problem. Daj znac.

niestety przez powerbank podobnie się zachowuje - skwierczy na początku na pauzach i przerwach w nagraniach, a potem jak juz się ,,rozkreci'' to już daje normalnie nonstop też podczas odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, nie mam Mojo ale chyba chce, stąd moje pytanie. Słucham w HifiMan HE-400i  + xDuoo xd-05, w tym zestawieniu dźwięk jest dość jasny, taki lubię, ale mało delikatny i czasem wręcz dobitny, basu mało ale ma odpowiednią fakturę i to mi pasuje. Całościowo muzyka płynąca krętymi strugami z xd-05 jest nieczysta, jak nasze największe rzeki.  Czy jest szansa, że w połączeniu z 400i, Mojo zadziała jak oczyszczalnia. Co proponujecie, macie swoje doświadczenia związane z mojo i 400i ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie mam Mojo ale chyba chce, stąd moje pytanie. Słucham w HifiMan HE-400i  + xDuoo xd-05, w tym zestawieniu dźwięk jest dość jasny, taki lubię, ale mało delikatny i czasem wręcz dobitny, basu mało ale ma odpowiednią fakturę i to mi pasuje. Całościowo muzyka płynąca krętymi strugami z xd-05 jest nieczysta, jak nasze największe rzeki.  Czy jest szansa, że w połączeniu z 400i, Mojo zadziała jak oczyszczalnia. Co proponujecie, macie swoje doświadczenia związane z mojo i 400i ? 

Witajcie, nie mam Mojo ale chyba chce, stąd moje pytanie. Słucham w HifiMan HE-400i  + xDuoo xd-05, w tym zestawieniu dźwięk jest dość jasny, taki lubię, ale mało delikatny i czasem wręcz dobitny, basu mało ale ma odpowiednią fakturę i to mi pasuje. Całościowo muzyka płynąca krętymi strugami z xd-05 jest nieczysta, jak nasze największe rzeki.  Czy jest szansa, że w połączeniu z 400i, Mojo zadziała jak oczyszczalnia. Co proponujecie, macie swoje doświadczenia związane z mojo i 400i ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jajoslaw napisał:

Witajcie, nie mam Mojo ale chyba chce, stąd moje pytanie. Słucham w HifiMan HE-400i  + xDuoo xd-05, w tym zestawieniu dźwięk jest dość jasny, taki lubię, ale mało delikatny i czasem wręcz dobitny, basu mało ale ma odpowiednią fakturę i to mi pasuje. Całościowo muzyka płynąca krętymi strugami z xd-05 jest nieczysta, jak nasze największe rzeki.  Czy jest szansa, że w połączeniu z 400i, Mojo zadziała jak oczyszczalnia. Co proponujecie, macie swoje doświadczenia związane z mojo i 400i ? 

Witajcie, nie mam Mojo ale chyba chce, stąd moje pytanie. Słucham w HifiMan HE-400i  + xDuoo xd-05, w tym zestawieniu dźwięk jest dość jasny, taki lubię, ale mało delikatny i czasem wręcz dobitny, basu mało ale ma odpowiednią fakturę i to mi pasuje. Całościowo muzyka płynąca krętymi strugami z xd-05 jest nieczysta, jak nasze największe rzeki.  Czy jest szansa, że w połączeniu z 400i, Mojo zadziała jak oczyszczalnia. Co proponujecie, macie swoje doświadczenia związane z mojo i 400i ? 

Nie znam He 400i, posiadam dość podobne he 400, których używam  z mojo. Moge powiedzieć, że 400 setki grają nadal przybrudzonym dźwiękiem, ale taka ich uroda. Z tego co czytałem 400i grają czystrzą górą, ale i tak lepiej spróbować i nie kupować w ciemno. Mojo lepiej gra z klasycznymi dynamikami jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki koledze @Karmazynowy mam okazję posłuchać Mojo i jestem naprawdę zdumiony co to maleństwo potrafi.

A i współpraca z telefonem świetna, nic nie trzeszczy czy przerywa i to mino użytej przejściówki.

Nie wiem czy dźwiękowo nie odpowiada mi bardziej od Opusa.

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Dzięki koledze @Karmazynowy mam okazję posłuchać Mojo i jestem naprawdę zdumiony co to maleństwo potrafi.

A i współpraca z telefonem świetna, nic nie trzeszczy czy przerywa i to mino użytej przejściówki.

Nie wiem czy dźwiękowo nie odpowiada mi bardziej od Opusa.

 

 

Jak wypada względem Cayina C5? To chyba jego funkcjonalny konkurent.

Ja porównywałem Mojo z iDSD Black Label i jednak dźwiękowo wolę Chorda, mimo, że iFi rozwala go funkcjonalnością, baterią i jest dużo mocniejszy na wyjściu. Na tyle, że w zasadzie zastępuje już stacjonarkę.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2018 o 07:55, tilt napisał:

Mialem Mojo na testach niedawno, z PC gral bardzo dobrze, ale z iPhone juz duzo gorzej co mnie musze powiedzeic bardzo zdziwilo.

dac się nie stabilizuje całkowicie w trybie mobilnym - bateria nie ma wystarczającej mocy i układ samodoskonalenia się co pewien czas w trybie mobilnym resetuje

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tilt napisał:

Nie powinno miec to znaczenia, czy z kompa czy z telefonu zasilanie idzie z akumulatora.

ale... ma - bateria nie zasila wystarczająco co można samemu rozpoznać po 20-30 minutach pracy na zasilaniu własnym / zewnętrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym się zapytać o piszczenie Mojo.

Otóż podłączam go do ładowarki od telefonu Samsung 5V 2A i  się ładuje, w pewnym momencie zaczyna piszczeć z Mojo.

Patrzyłem, że to moment kiedy Mojo jest naładowane do niebieskiej diody czyli 75%-100%. Do tego momentu nic nie piszczy. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi? 

Czy to dźwięk końca ładowania czy co?

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mojo z najnowszego batcha tak maja odnosnie ladowania (M057xxx), w trakcie ladowania jest cisza, kiedy bateria dochodzi do konca ladowania, a przetwornica wchodzi na luz, zaczyna tak skwierczec i syczec, ze az sie noca przebudzilem, pewnie cewki wpadaja w drgania bo zmienia sie czestotliwosc pracy i zaczynaja wibrowac mechanicznie tak, ze slychac to juz akustycznie, moze jakis rezonans, szkoda ze nie zalali tego po prostu klejem lub jakas pianka jak to zwykle robi sie w takich przypadkach zeby wytlumic to mechanicznie (ladowarka nie ma tu znaczenie, pomimo ze korzystalem z najlepszych - czyli apple 2A od tabletow oraz zwykly 1A od iphone 5s, jesli ladowarka jest za slaba pradowo, bedzie Wam migal po prostu wskaznik ladowania jesli kontroler zrobi pomiary, natomiast to ze piszczy, syczy, skwierczy, to jest inna bajka, znana od lat z wchodzeniem przetwornic na luz i cewkami wpadajacymi w mechaniczne wibracje, co ciekawe chord twierdzi, ze tak ma byc, dla mnie to jest kpina i ladowanie np noca nie ma dla mnie racji bytu)

 

druga sprawa jest taka, ze kiedy korzysta sie z USB, co kilka-kilkanascie sekund slychac glosny trzask (jakby gubil sample, rozsynchronizowywal sie), jest tak tylko kiedy slucha sie z youtube lub cokolwiek innego bezposrednio pod winda, na toslink nie ma tego, coaxial tez, co ciekawe pod foobarem z minieciem systemowego kmixera czyli wasapi, ks lub asio rowniez jest ok, zatem kwestia obslugi direcsound-a podejrzewam, drivery najnowsze, sprawdzone na 3 calkowicie roznych komputerach, roznych standardach usb 2.0/3.0 itd, dla mnie to porazka, podejrzewam ze kontrola jakosci jest slaba od pewnego czasu w zwiazku z masowym zapotrzebowaniem tego klocka na swiecie, czytalem, ze ktos probowal kilka egzemplarzy na miejscu i z kazdym cos nie bylo halo, tak wiec radze uwazac na najnowsze batch-e i dobrze posprawdzac, bo pozniej bedziecie sie uzerac z bublem za wcale nie takie male pieniazki

 

nie uzywalem z telefonem, ale jak ludzie pisza, ze lapie zaklocenia ktore ida w tor audio, to juz mi sie odechcialo calkowicie, widac z testami emc podatnosc/emisja nie poszaleli, to ma w ogole jakis certyfikat przejscia takich testow ? bo pierwszy lepszy chinczyk typu aune nie ma takich problemow i na tych samych usb nic nie przerywa, nie ma zadnych trzaskow (pewnie przekombinowal z tym atmelem na obsludze usb, toslink i coax [spdif] sa obslugiwane przez fpga w wewnetrznej petli dpll, usb leci na atmelu i pewnie jakims dziwnie malym oknie synchronizacji/buforze, gdzie jesli cos mu sie nie miesci juz w oknie czasowym, to urywa te fragmenty, nie wiem, generalnie moze tez byc tak, ze trafilem na nowke z wada)

 

oj Panie Watts, pomimo naprawde super koncepcji i proby zrobienia dcs-a w ludzkich pieniazkach dla mas, jeszcze dluga droga zanim bedzie mozna wolac za swoje produkty tyle ile Pan wolasz, jeszcze sporo trzeba sie nauczyc od konkurencji w pewnych kwestiach/aspektach

Edytowane przez bona_max
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych nowych to nawet jest postęp względem starych sztuk :D. Nie wydaje mi się, żeby to była wina kontroli jakości, a raczej oszczędzanie ze strony Chorda. Chociaż niektórzy niby narzekali na usb dalej w hugo 2 więc nie wiem, może baterie i technologia Chorda nie lubią się.

 

Chord przypomina dCS-a w sekcji DAC-a, ale reszta już inaczej wygląda. Nie powiedziałbym, że to coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2018 o 07:14, bona_max napisał:

witam

 

mojo z najnowszego batcha tak maja odnosnie ladowania (M057xxx), w trakcie ladowania jest cisza, kiedy bateria dochodzi do konca ladowania, a przetwornica wchodzi na luz, zaczyna tak skwierczec i syczec, ze az sie noca przebudzilem, pewnie cewki wpadaja w drgania bo zmienia sie czestotliwosc pracy i zaczynaja wibrowac mechanicznie tak, ze slychac to juz akustycznie, moze jakis rezonans, szkoda ze nie zalali tego po prostu klejem lub jakas pianka jak to zwykle robi sie w takich przypadkach zeby wytlumic to mechanicznie (ladowarka nie ma tu znaczenie, pomimo ze korzystalem z najlepszych - czyli apple 2A od tabletow oraz zwykly 1A od iphone 5s, jesli ladowarka jest za slaba pradowo, bedzie Wam migal po prostu wskaznik ladowania jesli kontroler zrobi pomiary, natomiast to ze piszczy, syczy, skwierczy, to jest inna bajka, znana od lat z wchodzeniem przetwornic na luz i cewkami wpadajacymi w mechaniczne wibracje, co ciekawe chord twierdzi, ze tak ma byc, dla mnie to jest kpina i ladowanie np noca nie ma dla mnie racji bytu)

 

druga sprawa jest taka, ze kiedy korzysta sie z USB, co kilka-kilkanascie sekund slychac glosny trzask (jakby gubil sample, rozsynchronizowywal sie), jest tak tylko kiedy slucha sie z youtube lub cokolwiek innego bezposrednio pod winda, na toslink nie ma tego, coaxial tez, co ciekawe pod foobarem z minieciem systemowego kmixera czyli wasapi, ks lub asio rowniez jest ok, zatem kwestia obslugi direcsound-a podejrzewam, drivery najnowsze, sprawdzone na 3 calkowicie roznych komputerach, roznych standardach usb 2.0/3.0 itd, dla mnie to porazka, podejrzewam ze kontrola jakosci jest slaba od pewnego czasu w zwiazku z masowym zapotrzebowaniem tego klocka na swiecie, czytalem, ze ktos probowal kilka egzemplarzy na miejscu i z kazdym cos nie bylo halo, tak wiec radze uwazac na najnowsze batch-e i dobrze posprawdzac, bo pozniej bedziecie sie uzerac z bublem za wcale nie takie male pieniazki

 

nie uzywalem z telefonem, ale jak ludzie pisza, ze lapie zaklocenia ktore ida w tor audio, to juz mi sie odechcialo calkowicie, widac z testami emc podatnosc/emisja nie poszaleli, to ma w ogole jakis certyfikat przejscia takich testow ? bo pierwszy lepszy chinczyk typu aune nie ma takich problemow i na tych samych usb nic nie przerywa, nie ma zadnych trzaskow (pewnie przekombinowal z tym atmelem na obsludze usb, toslink i coax [spdif] sa obslugiwane przez fpga w wewnetrznej petli dpll, usb leci na atmelu i pewnie jakims dziwnie malym oknie synchronizacji/buforze, gdzie jesli cos mu sie nie miesci juz w oknie czasowym, to urywa te fragmenty, nie wiem, generalnie moze tez byc tak, ze trafilem na nowke z wada)

 

oj Panie Watts, pomimo naprawde super koncepcji i proby zrobienia dcs-a w ludzkich pieniazkach dla mas, jeszcze dluga droga zanim bedzie mozna wolac za swoje produkty tyle ile Pan wolasz, jeszcze sporo trzeba sie nauczyc od konkurencji w pewnych kwestiach/aspektach

Okej dzięki za odpowiedź.

Co do tych trzasków przy USB to ich nie zauważyłem przy słuchaniu YT.

Wczoraj ładowałem Mojo i piski pojawiły się na kilkanaście minut przed końcem ładowania, o ile to zawsze będzie te kilkanaście minut to da się przeżyć.

 

Fakt faktem, że przy takiej cenie, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale nic na to nie poradzimy, a poza tym urządzenie genialne szczególnie biorąc pod uwagę promocję mp3 store, ktora niedawno była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu posiadaczy Mojka ;)I

I od razu mam do Was pytanie: słucham z foobara, zainstalowałem stery od Chorda,komponenty Asio,dsd procesor i sacd i teraz dylemat: w ustawieniach foobara jako device powinienem ustawić:

a) wyjście cyfrowe Chord async USB

b) ASIO: ASIO Chord 1.05

c) DSD: ASIO: ASIO Chord 1.05 

i jak buffer length ustawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje? Popsuli mojo? Jak go miałem, to nigdy nie występowały w/w problemy. Słuchałem i podczas ładowania, i z samej baterii; żadnych trzasków, pisków, czy innych problemów (po usb z maczka). Jeżeli popsuli, to dobrze że nie kupiłem (a mocno nad tym myślałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnych dźwięków podczas ładowania (zwłaszcza pod koniec) -  okazuje się, że to normalne przy ładowaniu kabelkiem USB.

https://www.head-fi.org/threads/chord-mojo-making-noise-when-almost-fully-charged.858422/

 

Mój też zaczął się tak zachowywać prawie przyprawiając mnie o atak paniki ?

 

Generalnie polecam wątek na head-fi, mnóstwo ciekawych informacji:

 

https://www.head-fi.org/threads/chord-mojo-dac-amp-☆★►faq-in-3rd-post-◄★☆.784602/

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy macie podłączonego Mojo Toslinkiem do czegoś? 

Podłączyłem Mojo do Aiport Express kablem optycznym żeby przesyłać muzykę,

ale to wejście Toslink w Mojo jest jakieś większe niż zwykle i mi kabel wypada. 
Czytałem, że w Hugo chyba też tak jest, że to wejście jest lekko większe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności