Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuj

Ten syczący dźwięk jest irytujący najbardziej. Kiedy podczas ładowania słucham i zastopuję nagranie  - wtedy syczy

 

Oddaj go do serwisu. Coś jest z nim nie tak, mój jest cichy. Sprawdziłem na kilku słuchawkach z ładowaniem i bez, na początku ładowania, w trakcie, pod koniec, na naładowanym... chyba wszystkie opcje. Jeżeli jest jakaś wada, awaria i będziesz go świadomie używał, to w przypadku pogorszenia się problemu/wady serwis może nie przyjąć reklamacji lub robić problemy. Ja tak miałem, co prawda nie ze sprzętem audio, ale pewne przepisy są "uniwersalne".

Inna spawa, że w przypadku rękojmi ważne jest kiedy stwierdziłeś wadę, w pierwszym roku, masz czas na zgłoszenie do końca jej obowiązywania, jeżeli w drugim roku, to masz rok na zgłoszenie reklamacji od daty stwierdzenia wady. Z drugiej strony sprzedawca ma obowiązek udowodnić, że wada którą zgłaszasz, wystąpiła w skutek złego użytkowania, a nie jest wadą fabryczną. Tylko, że Ty piszesz na publicznym forum, że masz problem...

Piszę na własnym przykładzie, może coś się w przepisach zmieniło. Ja bym nie ryzykował i oddał go do naprawy.

A masz w ogóle Mojo gwarancji?

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Oddaj go do serwisu. Coś jest z nim nie tak, mój jest cichy. Sprawdziłem na kilku słuchawkach z ładowaniem i bez, na początku ładowania, w trakcie, pod koniec, na naładowanym... chyba wszystkie opcje. Jeżeli jest jakaś wada, awaria i będziesz go świadomie używał, to w przypadku pogorszenia się problemu/wady serwis może nie przyjąć reklamacji lub robić problemy. Ja tak miałem, co prawda nie ze sprzętem audio, ale pewne przepisy są "uniwersalne".

Inna spawa, że w przypadku rękojmi ważne jest kiedy stwierdziłeś wadę, w pierwszym roku, masz czas na zgłoszenie do końca jej obowiązywania, jeżeli w drugim roku, to masz rok na zgłoszenie reklamacji od daty stwierdzenia wady. Z drugiej strony sprzedawca ma obowiązek udowodnić, że wada którą zgłaszasz, wystąpiła w skutek złego użytkowania, a nie jest wadą fabryczną. Tylko, że Ty piszesz na publicznym forum, że masz problem...

Piszę na własnym przykładzie, może coś się w przepisach zmieniło. Ja bym nie ryzykował i oddał go do naprawy.

A masz w ogóle Mojo gwarancji?

tak na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem jak syn marnotrawny do "kanapek" i mam dwa pytania do użytkowników Mojo:
1. Jaki kabel OTG micro usb na usb C polecacie?
2. Czy ktoś używał DAP'ów w stylu Hidizs 60tka jako transportu do Mojo - ewentualnie czegoś innego w małym formacie? :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem z Mojo "małego" w formacie ale niezbyt "małego" w cenie AK70:rolleyes:. Grało dobrze, ale... na transportach również jest różnica w brzmieniu. 70'tka grała gorzej od AK300 w roli transportu. Różnica była analogiczna do tej między samymi DAP'ami tylko mniejsza w skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem z Mojo "małego" w formacie ale niezbyt "małego" w cenie AK70:rolleyes:. Grało dobrze, ale... na transportach również jest różnica w brzmieniu. 70'tka grała gorzej od AK300 w roli transportu. Różnica była analogiczna do tej między samymi DAP'ami tylko mniejsza w skali.
Ech - jak bym zabierał 300tke to juz nie chce mi się taszczyć MOJO.
A jakiś kabelek pod One+3T?
Patrzyłem, że Forza ma coś w ofercie, są jakieś alternatywy gotowe?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 18.10.2017 o 13:18, gardinia napisał:

tak na gwarancji

Wysłałem sprzęt do serwisu ( dystrybutor ), dostałem nową sztukę, która zachowuje się identycznie........mam wrażenie, że nawet gorzej....

Problem występuje podczas jednoczesnego ładownia i słuchania ( osobne kable usb - nie ten magiczny rozdzielacz mojo ). Jak bateria jest na full, kiedy podczas odtwarzania zastopujemy, lub na cichych fragmentach nagrania lub przerw słychać syczenie  z mojo ( identyczny, jak pod koniec ładowania na wyłączonym sprzęcie -  z tego co słyszałem wiele egzemplarzy ma z tym problem, co uważam za  ewidentną wadę, a producent wykręca się wpływem ,,brudnego'' zasilania  - bullshit)

Po jakimś czasie ( na wpiętym zasilaniu ) już jednostajnie bzyczy, podczas słuchania czy stopowania. Lekkie ,,brumienie'' słychać też na wpiętych czułych dokanałówkach ( FLC8S ). wypinając zasilanie efekt znika. Prośba o pomoc/potwierdzenie,  czy może Wasze sztuki zachowują się podobnie? Testowałem różne ładowarki, porty usb komputerów, jitterbugi itp.

Z góry dzięki za pomoc .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając FLC8s szumy będziesz zawsze słyszał na Mojo (delikatne, ale są). Na ładowaniu chyba tez tak miałem - zresztą to samo jest w Cayin C5DAC. Mojo jest zaprojektowany pod zasilanie bateryjne, więc przyjąłbym że to normalne.

Zresztą dlatego m.in. sprzedałem swojego i inne podobne - chciałem używać jako przenośnego sprzętu stacjonarnego, a to nie to zastosowanie. Tak sprawdzają się tylko DAC/ampy, które przez 1 kabel i grają i się ładują - typu Oppo HA-2 (które też szumi na FLC8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, awayeah napisał:

Używając FLC8s szumy będziesz zawsze słyszał na Mojo (delikatne, ale są). Na ładowaniu chyba tez tak miałem - zresztą to samo jest w Cayin C5DAC. Mojo jest zaprojektowany pod zasilanie bateryjne, więc przyjąłbym że to normalne.

Zresztą dlatego m.in. sprzedałem swojego i inne podobne - chciałem używać jako przenośnego sprzętu stacjonarnego, a to nie to zastosowanie. Tak sprawdzają się tylko DAC/ampy, które przez 1 kabel i grają i się ładują - typu Oppo HA-2 (które też szumi na FLC8).

no tak, ale instrukcja użytkowania przed tym nie przestrzega:) jeżeli w założeniu jest ,,normalne'' zachowanie, to jest wielka niedoróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy układu zasilania podczas ładowania są jak najbardziej normalne. 80% sprzętu będzie Ci szumieć. I nie jest to niedróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, D@rkSid3 napisał:

Szumy układu zasilania podczas ładowania są jak najbardziej normalne. 80% sprzętu będzie Ci szumieć. I nie jest to niedróbka.

szumy w słuchawkach ok, ale to bzyczenie ze sterownika ładowania to już chyba nie bardzo. Przerobiłem trochę sprzętu i dopiero w mojo coś tekiego zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaworrr napisał:

Mam Mojo i mam FLC8. Sprawdzę wieczorem czy u mnie też brumi przy zasilaniu z USB.

ok dzięki, tylko zaznaczam, że brumienie  jest delikatne, a czy u Ciebie  słychać syczenie podczas jednoczesnego ładowania i słuchania? ( bateria musi być w pełni naładowana, )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, awayeah napisał:

Używając FLC8s szumy będziesz zawsze słyszał na Mojo (delikatne, ale są). Na ładowaniu chyba tez tak miałem - zresztą to samo jest w Cayin C5DAC. Mojo jest zaprojektowany pod zasilanie bateryjne, więc przyjąłbym że to normalne.

Zresztą dlatego m.in. sprzedałem swojego i inne podobne - chciałem używać jako przenośnego sprzętu stacjonarnego, a to nie to zastosowanie. Tak sprawdzają się tylko DAC/ampy, które przez 1 kabel i grają i się ładują - typu Oppo HA-2 (które też szumi na FLC8).

 

Nie zawsze. Na mojej sztuce nie słychać. Ale testowałem z 5 innych i 4 miały z tym problem. Mój egzeplarz pochodzi z jednej z pierwszych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy w flc8s na podłączonym zasilaniu mogę zrozumieć, ale najgorsze jest to skwierczenie z samego mojo ( sterownika ładowania ). Okey, w  założeniu jest to sprzęt przenośny, ale podczas odtwarzania nie powinno się tak dziać. Nie w sprzęcie za taka kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gardinia napisał:

Szumy w flc8s na podłączonym zasilaniu mogę zrozumieć, ale najgorsze jest to skwierczenie z samego mojo ( sterownika ładowania ). Okey, w  założeniu jest to sprzęt przenośny, ale podczas odtwarzania nie powinno się tak dziać. Nie w sprzęcie za taka kasę.

 

Sprobuj jeszcz eejdnego motywu - laduj power bank, a Mojo z tego power banka (rownolegle). Ze sporym rpawdopodobienstwem to rozwiaze Twoje problem. Daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Sprobuj jeszcz eejdnego motywu - laduj power bank, a Mojo z tego power banka (rownolegle). Ze sporym rpawdopodobienstwem to rozwiaze Twoje problem. Daj znac.

Myślę, że to rozwiąże problem, ale nie o to chodzi żeby kolejny klocek dostawiać:) a jakaś sprawdzona ładowarka do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, gardinia said:

Szumy w flc8s na podłączonym zasilaniu mogę zrozumieć, ale najgorsze jest to skwierczenie z samego mojo ( sterownika ładowania ). Okey, w  założeniu jest to sprzęt przenośny, ale podczas odtwarzania nie powinno się tak dziać. Nie w sprzęcie za taka kasę.

tej, skoro uznali ci tamtą sztukę to w czym problem - odeślij kolejną

jaki masz nr seryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hibi napisał:

sprawdzałeś na innym PC, bądź po optyku/COAKsie

tak na innym pc, przez coax i optyku podobnie się zachowuje. Przynajmniej ta pierwsza sztuka tak miała. Tej po wymianie jeszcze nie sprawdzałem, ale zakładam że będzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara ładowarka 2A od iPada -> Mojo

+
Macbook -> USB -> Mojo -> FLC8s 
=
cisza ;) i tak powinno to wyglądać...
FLC8s są mega czułe na wszelkie brumienie/szumy. Na iMacu w pracy nie da się ich używać. Niestety są idealnymi słuchawkami do wyłapywania wadliwych Mojo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, razvizion napisał:

Stara ładowarka 2A od iPada -> Mojo

+
Macbook -> USB -> Mojo -> FLC8s 
=
cisza ;) i tak powinno to wyglądać...
FLC8s są mega czułe na wszelkie brumienie/szumy. Na iMacu w pracy nie da się ich używać. Niestety są idealnymi słuchawkami do wyłapywania wadliwych Mojo :(

bateria w mojo w pełni naładowana? Bo u mnie dopiero wtedy brumi w FLC8s, dodatkowo wtedy samo mojo bzyczy. Nie trzeba się nawet za bardzo wsłuchiwać -  z odległości metra to słyszeć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności