Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jakiego dźwięku szukasz, czy takiego jak w Mojo, tj. ciepłego i analogowego?

Może Colorfly C4?, nie siedzę w DAPach więc nie wiem. Częściowo konkurencją jest AK300, ale cena inna i dźwięk też trochę inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny to jest Pionek. Więc kwestia preferencji i punktu odniesienia. Ja dla Mojo nie znajduje konkurencji w jego cenie, nawet w sprzęcie stacjonarnym (w sensie combo amp+dac).

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W skrócie można to tak opisać, dodałbym jeszcze, że Mojo deklasuje Pionka barwą, XDP gra matowo i zapobiegawczo, Mojo ma ciekawszą, cieplejszą barwę.

 

 

Jeżeli chodzi o przestrzeń to jak Pionek ma się do Mojo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojo gra naturalnie, przestrzeń zależy od podpiętych słuchawek

rozpasana przestrzeń przez podbicie góry nie jest niczym naturalnym w słuchawkach gdzie normalnie w stereo kanały R i L powinny się  nakładać 

inaczej mamy ból głowy i zmęczenie ;) 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pytał o porównanie Mojo i Oppo. Przemaglowałem dobrze Mojo i Oppo HA-2SE. Dla mnie to ten sam poziom, ale inny charakter. Mojo jest cieplejsze, delikatniejsze, ma mniejszą scenę niż Oppo i ma więcej mocy i większy bas. Oppo jest jaśniejsze (w porównaniu do Mojo - obiektywnie powiedziałbym, ze jest raczej neutralne), ale gładkie, szczegółowe i selektywne. Mimo kości Sabre'a nie ma ekscesów w górze pasma. U mnie Oppo było bardziej uniwersalne niż Mojo - grało dobrze zarówno z jasnymi Grado jak i ciemnymi IEM'ami. Mojo ma więcej własnego charakteru więc nie do wszystkiego będzie pasować. Oppo jest bardziej funkcjonalne niż Mojo - działa (bez dodatkowych przejściówek) ze sprzętami Apple, czego Mojo nie potrafi. Reasumując oba są fajne i wybór to kwestia preferencji i reszty toru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.09.2017 o 12:53, rollomay napisał:

Myślę, że źle odczytałeś moją wypowiedź: Uważam, że Mojo i Oppo są równorzędnymi rywalami  jednak różnią się charakterem brzmienia i funkcjonalnością. Różnica w cenie jest pomijalna więc wybór to kwestia preferencji. 

Wielkie dzięki za to porównanie. Słuchałem mojo, ale nie miałem kontaktu z oppo. Szukam właśnie jak najbardziej uniwersalnego daca do telefonu, bo dosyć często bd zmieniał słuchawki(beyerdynam i akg m.in.). A masz porównanie oppo do Pioneer xdp100? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem co prawda Pionka, ale nie robiłem porównań. Imho Pionek gra ok, ale ma mało mocy więc odpada w kwestii basu, dynamiki i swobody. W Pionku nie do końca podobała mi się też barwa. Jeżeli szukasz daca do telefonu to Oppo bardzo dobrze sprawdza się funkcjonalnie (lepiej niż Mojo): masz bezproblemową komunikację z Apple i Androidem, funkcję powerbanku i kształt, który był projektowany pod kanapkę z telefonem + fajny set kabelków w pakiecie, które do Mojo trzeba dokupić. Nie do pogardzenia jest też opcja szybkiego ładowania w Oppo. Mojo ładuje się całe wieki:rolleyes:.

 

Oppo ma (już na stałe) mój kolega. Pędzi go z AK70 w roli transportu i gra na Fiio F9, RHA 750 a z nausznych z HE560 i Beyer'ami chyba 880 i jest bardzo zadowolony. Z tego co mówił to preferował go nad Mojo. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 13.08.2017 o 16:42, hibi napisał:

czas pracy masz prawidłowy, mój 3xxxx też ma ten dźwięk przy końcu ładowania

Chyba mój mojo zaczął bardziej fixować. Do syczącego dźwięku przy końcu ładowania już się przyzwyczaiłem, ale teraz zauważyłem., że jak jest naładowany na maxa,  jest włączony i jednocześnie ładowany to też się dziwnie zachowuje. Syczy kiedy zastopuję nagranie, zaczynam grać przestaje. To chyba nie powinno tak działać?  To strasznie irytujące. Jak jest u Was?

Ostatnio nawet było tak, że słuchałem sobie z jednoczesnym ładowaniem i wygląda na to że nie ładował, a zgodnie z wypowiedzią producenta podczas takiego grania zasilanie powinno iść wprost z portu USB. Jest tak, czy coś mieszam?. Sprawdziłem różne porty, ładowarki i  kable , bez zmian. Wysyłać do serwisu, czy czekać, aż zupełnie padnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ładowarka jest wydajna i sprawna nic nadzwyczajnego nie powinno się dziać, ładujesz i słuchasz, wszystkie inne rzeczy oznaczają że coś jest nie tak.

W instrukcji nic nie ma że nie można ładować i słuchać może być tylko gorący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hibi napisał:

Jeżeli ładowarka jest wydajna i sprawna nic nadzwyczajnego nie powinno się dziać, ładujesz i słuchasz, wszystkie inne rzeczy oznaczają że coś jest nie tak.

W instrukcji nic nie ma że nie można ładować i słuchać może być tylko gorący. 

nie no generalnie mogę ładować i słuchać ( dioda świeci na biało ), ale problem występuje jak bateria jest na full naładowana i wtedy się dziwnie zachowuje. Ten syczący dźwięk jest irytujący najbardziej. Kiedy podczas ładowania słucham i zastopuję nagranie  - wtedy syczy, a pewnie nie powinien....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności