Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

prośba o pomoc, nie daję rady skonfigurować foobara na win 7, tak żeby można było grać pliki DSD. konfigurowałem zgodnie z tym

https://static.qobuz.com/info/IMG/pdf/Foobar2000_DSD_Configuration_EN.pdf

ale nadal wskaź nik na mojo tego nie wskazuje ( pomarańczowa dioda ). Druga sprawa to pytanie o kabel USB, warto inwestować w coś lepszego niż ten dodawany do kompletu?

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2017 o 10:08, gardinia napisał:

2 Pytanie do użytkowników macbook z mojo, jakich playerów używacie? Tak żeby można było grać z dysków zewnętrznych i serwerów NAS. I tunes i ten cały vox to szit straszny. Czy jest coś takiego jak foobar dla mac? 

 

Ja korzystam z Audirvana Plus. Masz możliwość synchronizacji folderów, podfolderów i chyba nawet całych dysków. Poza tym synchronizuje się z TIDAL, możesz tworzyć, zmieniać playlisty. Dodatkowo synchronizuje się z HighResAudio, wystarczy kupić muzykę i masz ją w playerze, bez potrzeby ściągania na dysk kompa. Nie wiem jak z dyskami NAS, nie posiadam. No i Audirvana odtworzy wszystkie dostępne formaty audio. Jest płatny, ale moim zdaniem wart swojej ceny. Twoja decyzja, możesz ściągnąć trial i zadecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, gardinia said:

prośba o pomoc, nie daję rady skonfigurować foobara na win 7, tak żeby można było grać pliki DSD. konfigurowałem zgodnie z tym

https://static.qobuz.com/info/IMG/pdf/Foobar2000_DSD_Configuration_EN.pdf

ale nadal wskaź nik na mojo tego nie wskazuje ( pomarańczowa dioda ). Druga sprawa to pytanie o kabel USB, warto inwestować w coś lepszego niż ten dodawany do kompletu?

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

 

potrzebujesz tych wtyczek:

https://sourceforge.net/projects/sacddecoder/?source=navbar

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

i sterowników Mojo 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hibi napisał:

nie no wszystko miałem  poinstalowane, nie wiem o co biega. W sumie to tylko ciekawość, bo w większości korzystam z plików PCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał kontakt z serwisem Chorda, jak działa?

 

Dziś odsyłam mojego Mojo do Mp3store - poddaję się, nie jestem w stanie wyczaić dlaczego sobie wesoło pstryka i strzela po USB, czy to ze stacjonarki czy z laptopa, telefonu, dapa. Najgorzej w Tidalu z telefonu - przerywa co chwilę.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Karmazynowy said:

Ktoś miał kontakt z serwisem Chorda, jak działa?

 

Dziś odsyłam mojego Mojo do Mp3store - poddaję się, nie jestem w stanie wyczaić dlaczego sobie wesoło pstryka i strzela po USB, czy to ze stacjonarki czy z laptopa, telefonu, dapa. Najgorzej w Tidalu z telefonu - przerywa co chwilę.

Normalna procedura, sprawdzają i wysyłają nową sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ktoś miał kontakt z serwisem Chorda, jak działa?

 

Dziś odsyłam mojego Mojo do Mp3store - poddaję się, nie jestem w stanie wyczaić dlaczego sobie wesoło pstryka i strzela po USB, czy to ze stacjonarki czy z laptopa, telefonu, dapa. Najgorzej w Tidalu z telefonu - przerywa co chwilę.

 

Ja czekałem jakieś 1,5 miesiąca. Plus jest taki, że raczej nie naprawiają tylko wymieniają na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2016 o 12:34, andi napisał:

Chyba zostałem forumowym "szczęściarzem" jeśli chodzi o mojo ;-)

Tym razem syczenie/piszczenie przy ładowaniu okazało się dla mnie nadto uciążliwe, szczególnie jeśli chodzi o ładowanie w nocy.

Chciałbym wierzyć że mam tak super czułe uszy, ale... po szybkiej prezentacji uprzejmy Pan w serwisie miał takie samo zdanie.

Cześć, mam chyba podobny problem z mojo, jak opisywałeś. Jak ładuję na wyłączonym mojo, to zaczyna buczeć i wibrować. Dzieje się tak pod koniec procesu ładowania. Jak bateria jest juz prawie pełna. Nie wiem, martwić się /  nie martwić się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mój to niby nowa sztuka, kupiona 10 dni temu. ( nr ser M050xxx ) Baterię sprawdzałem, na usb ok 7 godzin trzyma, po optyku może z 9 ( 10 to na pewno nie ). Wysyłałeś do serwisu w Cieszynie, czy do Anglii? Naprawiali, czy wymieniali na nową sztukę?

na stronie chorda w sekcji FAQ jest opis tego problemu i uznają to jako normalne zachowanie, to ja już nie wiem.......

 

Why does my Mojo make a hissing sound?

Don’t worry, this is completely normal. Whilst all 5v 1amp USB chargers and above are compatible with Mojo, some will cause Mojo’s internal charging circuit to make a hissing sound whilst the internal battery is charged. You can experiment with different charges to try and elevate the hissing sound, but rest assured that your unit is not faulty.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki wysoki numer to faktycznie nowa sztuka i nie powinieneś mieć tego problemu. Bateria jest raczej w porządku. Spróbuj podłączyć do innych portów usb przez oryginalny kabel i napisz jakie to da efekty. Może twój obecny port nie jest wydajny prądowo.

 

U nas wszystko idzie przez Cieszyn, dopiero oni działają z serwisem w Anglii.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, gardinia said:

ten mój to niby nowa sztuka, kupiona 10 dni temu. ( nr ser M050xxx ) Baterię sprawdzałem, na usb ok 7 godzin trzyma, po optyku może z 9 ( 10 to na pewno nie ). Wysyłałeś do serwisu w Cieszynie, czy do Anglii? Naprawiali, czy wymieniali na nową sztukę?

na stronie chorda w sekcji FAQ jest opis tego problemu i uznają to jako normalne zachowanie, to ja już nie wiem.......

 

Why does my Mojo make a hissing sound?

Don’t worry, this is completely normal. Whilst all 5v 1amp USB chargers and above are compatible with Mojo, some will cause Mojo’s internal charging circuit to make a hissing sound whilst the internal battery is charged. You can experiment with different charges to try and elevate the hissing sound, but rest assured that your unit is not faulty.
 
 

czas pracy masz prawidłowy, mój 3xxxx też ma ten dźwięk przy końcu ładowania

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jak się ma mojo do xdp 100r? Może ktoś porównać brzmienie?
Równe, rozdzielcze i napowietrzone granie vs ciepłe, analogowe, ale bez muła i utraty detali. Przynajmniej tak wynika z opisów na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Play napisał:
49 minut temu, adr31 napisał:
Jak się ma mojo do xdp 100r? Może ktoś porównać brzmienie?

Równe, rozdzielcze i napowietrzone granie vs ciepłe, analogowe, ale bez muła i utraty detali. Przynajmniej tak wynika z opisów na forum

 

W skrócie można to tak opisać, dodałbym jeszcze, że Mojo deklasuje Pionka barwą, XDP gra matowo i zapobiegawczo, Mojo ma ciekawszą, cieplejszą barwę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

W skrócie można to tak opisać, dodałbym jeszcze, że Mojo deklasuje Pionka barwą, XDP gra matowo i zapobiegawczo, Mojo ma ciekawszą, cieplejszą barwę.

 

Czy mojo ma jakąś konkurencję jesli chodzi o dac w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności