Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Na 5m możesz mieć problemy z sygnałem, a Mojo jest dosyć wrażliwy na to. Opcją jest... Poly. Ale cena zabójcza.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze mam opcję zakupu laptopa :). Akurat mam tak nieszczęśliwie, że komp stoi dosyć daleko od wzmacniacza. Mogę też w sumie zakupić pełną wersję Onkyo HF Player i wtedy telefon będzie robił za źródło. Może to jest najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Na 5m możesz mieć problemy z sygnałem, a Mojo jest dosyć wrażliwy na to. Opcją jest... Poly. Ale cena zabójcza.

z poly się wstrzymują właśnie z racji ceny - negatywny odzew posiadaczy mojo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, superbart napisał:

No to jeszcze mam opcję zakupu laptopa :). Akurat mam tak nieszczęśliwie, że komp stoi dosyć daleko od wzmacniacza. Mogę też w sumie zakupić pełną wersję Onkyo HF Player i wtedy telefon będzie robił za źródło. Może to jest najlepsza opcja.

 

Po co Ci HF Player? Telefon może robić za transport do Mojo  bez znaczenia z czego będziesz grał, Poweramp, Spotify, Tidal, etc...

 

@hibi skąd takie info? Ja czytałem, że to zwykła obsuwa w produkcji, a tłumaczą się tym, że dodadzą jeszcze jakieś extra-features, zmiany ceny bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Po co Ci HF Player? Telefon może robić za transport do Mojo  bez znaczenia z czego będziesz grał, Poweramp, Spotify, Tidal, etc...

 

@hibi skąd takie info? Ja czytałem, że to zwykła obsuwa w produkcji, a tłumaczą się tym, że dodadzą jeszcze jakieś extra-features, zmiany ceny bym się nie spodziewał.

z wątku mojo, ale może coś przekręciłem tylko coś w tym jest bo już dawno miało wyjść a tłumaczenia mają pokrętne - może walczą 2 kartą i wifi 5G bo bez tego cena jest za wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, superbart napisał:

To do plików 24/192 nie jest potrzebny Onkyo HF player ?

 

A tego to nie wiem, gram ze zwykłych flaców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2017 o 09:02, superbart napisał:

Muszę tego wypróbować na stacjonarce ale do tego potrzebuje długiego przewodu USB - czy przewód o długości 5 mb ma już jakiś negatywny wpływ na dźwięk ?

Spróbuj podłączyć przez huba usb na końcu tego 5 metrowego kabla, powinien skompensować efekt długości kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naturze nic nie ginie zwłaszcza kiedy stosujesz interfejs równoległy z korekcją danych ;) problemem to jest dla odbiornika w mojo a nie dla samej transmisji na usb, dlatego stosuje się bufory przesyłu na dużych odległościach, oczywiście to bardzo nie audiofilskie rozwiązanie, bo nie mają przeważnie szumów na poziomie -140db :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, mam kilka pytań dotyczących mojo, bo tak czytam i czytam i nic nie rozumiem.....:/

1 Czy do mojo można zapodać sygnał analogowy, tak aby pracował tylko jako wzmacniacz słuchawkowy, omijając jego sekcję dac? Kombinuję żeby wprowadzić do niego sygnał z LO ibasso dx 80, da się przez port usb? 

2 Pytanie do użytkowników macbook z mojo, jakich playerów używacie? Tak żeby można było grać z dysków zewnętrznych i serwerów NAS. I tunes i ten cały vox to szit straszny. Czy jest coś takiego jak foobar dla mac? 

3 Czy z mojo poprzez wyjście słuchawkowe można wyjść sygnałem nie wzmocnionym na inne urządzenia? 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, tylko cyfra. Nie da się ominąć sekcji DAC albo słuchawkowej bo ona w Mojo jest jednością.

3. Pytasz o możliwość pracy jako DAC? Tam nie ma typowej sekcji wzmacniającej, to jest po prostu wyjście bezpośrednie z przetwornika, ja go często używam w tej roli, po prostu ustawiam sobie napięcie na wyjściu na 2V jak w klasycznych przetwornikach c/a.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, gardinia said:

A jakim kablem spiąć mojo z ibasoo, szukam takiego coax mini jack do mini jack coax i nie mogę znaleźć, jakieś rekomendacje?

dzięki z góry

no nie ma takich

musisz dać komuś do zrobienia

na biedę możesz użyć zwykłego kabla 

ewentualnie optyk i tam masz przejściówkę na minijack

bądź ten z zestawu + dokupienie przejściówki na minijacka 

1 hour ago, Karmazynowy said:

 

3. Pytasz o możliwość pracy jako DAC? Tam nie ma typowej sekcji wzmacniającej, to jest po prostu wyjście bezpośrednie z przetwornika, ja go często używam w tej roli, po prostu ustawiam sobie napięcie na wyjściu na 2V jak w klasycznych przetwornikach c/a.

2V to jaki kolor, bo ten błękitny to daje 3  jeżeli dobrze pamiętam

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz z 2 kulkami to masz 3V, 4 kliki w dół i masz ok. 2V. Domyślne 3V to trochę dużo, zwłaszcza dla mojego wzmaka stereo.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, gardinia said:

kurde gość z audeos odpisał, że nie będzie działać. Że to jest kabel cyfrowy, a potrzebny na kablu  koncentrycznym. Trochę mi namieszał w bańce:( 

 

 

mojo i dx80 łączą się przez optyk również tyle że z jednej strony musi być wtyczka standardowa z bolcem a z drugiej strony mini jack a ten fiio ma chyba oba jacki

 

kupujesz standardowy plus jedna nakładka/przejściówka na jacka  

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Karmazynowy said:

plusem zwykłe kabla z nakładką jest to że można użyć go jeszcze z innymi urządzeniami łączonymi z mojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karmazynowy napisał:

wg specyfikacji ma takie i takie ze wspólnego gniazda. Kabel w zestawie jest coax jack i zakończony rca, pewnie adaptery na tynku można znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności