Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CAL recabling


Sims

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś rok temu robiłem recabling w swoich słuchawkach przy użyciu kabla: Conducfil Sonolene 3014. Niestety kabel ten okazał się zbyt sztywny (+ do tego oplot) i teraz ze słuchawkami jest problem i jestem zmuszony ponownie wykonać recabling.

 

Żebym ponownie nie trafił na coś co może przeszkadzać chciałbym się zapytać co byście polecili - zastanawiam się nad cordialem cmk 209.

 

Wymagań praktycznie nie mam (słuchawki mają działać, najlepiej długo), korzystam w tej chwili z integry a nawet jakbym w przyszłości chciał kupić normalną kartę dźwiękową to mogę ponownie wykonać recabling :)

 

Chciałbym się jeszcze zapytać o wtyk i splitter, czy dalej polecany jest neutrik - jeśli tak to spróbuję wykorzystać ten który już mam oraz czy 20zł za splitter to cena "normalna" czy da się znaleźć taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra cmk 209, ale miałem CALe na Cordialu CPK220, a potem z Canare Starquad L-4e5c. Brzmieniowo bardziej podobają mi się z tym drugim. Jeśli chodzi o sztywność to Canare jest ciutkę sztywniejszy od Cordiala cpk 220. Średnica Cmk209 jest jeszcze mniejsza, więc teoretycznie ten będzie najbardziej giętki. Ale w praktyce Canarek jest IMO wystarczająco giętki i nie ma z nim żadnych problemów podczas użytkowania. Canare jest ciut droższy - ok 11 zeta za metr, ale bardzo dobrej jakości (zresztą o jakość do Cordiala też raczej nie można mieć pretensji). Canare natomiast jest 4-żyłowy. Dla mnie osobiście było łatwiej go zamontować niż bawić się w lutowanie splitera z Cordialem. Dwie żyły do jednej muszli, dwie do drugiej i już. Oczywiście "obrane" żyły z ekranu trzeba włożyć w oplot a jedyną trudność może sprawić umocowanie tego oplotu na wysokości splitera. Ale za pomocą termokurczki można sobie poradzić.

 

Co do wtyków Neutrik jest bardzo dobrej jakości. Ale (cytując za Majkelem) może troszkę wyostrzać brzmienie. Jeśli twojemu torowi to podpasuje stosuj Neutrika. Jeśli wolisz mniej ostro zastosuj wtyk Amphenol - też przyzwoity. Różnice w brzmieniu może nie będą duże, ale cena mniej więcej taka sama co Neutrik.

Jeszcze jedno - jeśli chcesz zastosować Canare Starquad i małego jacka Neutrika - to kabelek będzie minimalnie za gruby. Znaczy da się go wcisnąć, ale na kabelku zostanie ślad po wciskanej w jedną i drugą obudowie jacka. Nie wiem czy ci na estetyce tak zależy. A jeśli chciałbyś oplotem pojechać po całości aż do jacka, to wtedy raczej na pewno w małego jacka Neutrika Canarek nie wejdzie. A Cmk209 już tak. Jak z Amphenolem to nie wiem.

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Czy zdjęcie izolacji na odcinku "splitter" muszla nie wpłynie na jakość/wytrwałość?

Planuję założyć oplot od samego jacka po muszle czy mój wtyk jest mały? Model: NYS231BG-LL - wydaje mi się że spokojnie zmieszczę canare z oplotem :)

 

 


jedyną trudność może sprawić umocowanie tego oplotu na wysokości splitera

 

Obecnie mam termokurczkę, bo szkoda było wydawać 20zł na "głupi" splitter :P

 

 

Czy jest ktoś kto miał szansę porównać te kable pod względem giętkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy zdjęcie izolacji na odcinku "splitter" muszla nie wpłynie na jakość/wytrwałość?

 

 

Ja kabel lekko poluźniłem w oplocie napinając maksymalnie oplot. Więc całość trzyma się na oplocie. Ale na pewno zostawienie izolacji (w Cordialu) będzie trwalsze.

Faktycznie twój jack to ten z dużym wlotem; ja wciskałem Canarka do tego z mniejszym. Ale czy wejdzie z oplotem - nie mam pojęcia, ale faktycznie na zdjęciach wlot wygląda na spory.

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Canare zdejmiesz izolację i ekran (zostawić w pergaminie, bo praktycznie nie pogrubia a łatwiej oplot założyć), a na to założysz oplot, to wejdzie w otwór normalnego Neutrika, nie trzeba tego LL.

 

Jak chcesz mieć bardzo elastyczny kabel, to można wypruć (4) żyły z tego Cordiala i zapleść (nie za mocno jak ma być elastyczny). Można to potem w oplot wciągnąć (zwłaszcza jakby niezbyt pięknie plecenie wyszło ;) ). Jakie to będzie brzmieniowo względem Canare to nie wiem, bo nie robiłem nigdy z tego Cordiala (jedynie z CMK422 i to w izolacji, a nie zaplatanego).

 

Taka uwaga co do oplotów, to też nie naciągać ich zbyt mocno, powinien mieć trochę luzu, żeby nie usztywniać i żeby potem nie wyłaził z wtyczki, muszli czy splittera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 22.09.2016 o 08:32, Perul napisał:

 (jedynie z CMK422 i to w izolacji, a nie zaplatanego).

Mam właśnie na tym kablu i... gra to nieźle. Wtyki Neutrik na całości + gniazda w obu muszlach. I właśnie kombinuję z modem Perulowym na "2 komory".
Próbowałem z otwarciem komór - zdjęcie dekielków i siatka jako zabezpieczenie, ale mizernie to wygląda, komora rezonansowa się rozlewa, bas się gubi i... no nie. Te przetworniki jednak lepiej grają w zamknięciu. Już duży plus jest na wytłumieniu ramki. Drugi plus na wytłumieniu dekielka - ale tu z kolei już trzeba się pobawić mocniej w strojenie, bo efekty mogą być różne... :)

Edytowane przez zaroowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności