Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przedstawiciele branży audio wypowiadają się odnośnie braku gniazda 3.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

master-logo-v2.png

http://www.themasterswitch.com/what-are-headphone-companies-doing-about-apple


Pod powyższym linkiem jest artykuł na TheMasterSwitch w którym wypowiadają się osoby z firm Hifiman, Meze i Sennheiser odnośnie radykalnego kroku usunięcia gniazda słuchawkowego w najnowszym iPhonie 7. Poruszane są kwestie planów firm i jaki będzie wpływ tego na kształt rynku audio.

Edytowane przez D@rkSid3
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In addition, a Lightning jack means the headphone control part needs to implant the DAC, buffer and headphone amp together into a small size PCB board, which is extremely difficult to make sound good.”

 

To mi wystarczy...

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze czekam na jak najwięcej takich artykułów.

Po co? To nic nie zmieni przecież. My jesteśmy małym ułamkiem klienteli Apple i bardziej liczy się dla nich ilość zadowolonych z dodatków wrzuconych na miejsce gniazda jack niż tych niezadowolonych z jego braku. W dodatku znaleźli metodę na zwiększenie zysku - słuchawki z nowym złączem będą musiały być certyfikowane u nich a posiadacze tych że starym będą musieli kupić nowe albo wymieniać często przejściówki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka walka ? O czym piszesz ? O promilu ludzi którzy kupują słuchawki inne niż są w zestawie. To żaden rynek. Cała reszta ma nauszniki na bt albo na lightning. Sam lekko boleje na faktem ze ip7 z aetherami zagra po przejściówce ale pewnie zaraz się pojawi ktoś z fajnym daciem na kablu i będzie po problemie. Do dużych słuchawek i tak większość kanapki nosiła. Więcej zabawek w stylu opusa11 czy oppo ha2 będzie na rynku w odpowiedzi.

 

Jedyne co jest nie przemyślane to słuchanie vs ładowanie. W obecnej chwili nie ma jak tego połączyć poza bt.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy reszta producentów pójdzie za apple...następna "generacja" smartfonów wszystko pewnie wyjaśni ;) .

Nie zdziwiło by mnie to - pewnie parę centów zaoszczędza na takim ruchu. Jedyny plus jaki potencjalnie możemy z tego mieć to szybszy rozwój słuchawek bezprzewodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już leci.

http://m.androidcentral.com/moto-z-doesnt-have-headphone-jack

Należy się spodziewać coraz więcej telefonów z górnej półki bez gniazda jack. Budżetowe telefony tak na oko jeszcze z co najmniej 3 lata będą miały gniazdo.

Za dużo plusów w wyścigu o najmniejszy najsilniejszy telefon masz jak usuniesz jacka.

 

No ale na szczęście android działa dobrze ze słuchawkami bluetooth bez certyfikatów appla :-P

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje podejrzenie, że HTC Bolt nie będzie miał gniazda jack.

http://www.tabletowo.pl/2016/09/21/htc-bolt-bedzie-kolejnym-smartfonem-bez-zlacza-sluchawkowego/

 

Być może telefony robione pod audio (jak Vienna czy LG Seria V) będą miały gniazda jack. To jednak jakaś nisza. Wiele zależy od 2 grup - potentatów typu Samsung, LG, HTC i chińskich producentów - Xiaomi, Oppo itp. Wiadomo, że fani Apple produkcji innej nie kupią więc po co dla nich robić telefony ? Gorzej z Androidziarzami. Ci potrafią skakać z jabłonki na Robocika.

 

Może będą powstawać modele Androidowe takie i takie. Z Jackiem i bez Jacka ;). Chiny dadzą radę.

 

Bardziej martwi mnie że nawet świadomi audiofani zaczynają być zwolennikami BT. Może w przypadku zwykłych smartfonów ma to mniejsze znaczenie, ale na pewno ma znaczenie w przypadku modeli nastawionych na Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kabelki znikną w przeciągu kilku najbliższych lat, a za 10 lat wszyscy się będą zastanawiać "słuchawki z kablem? żartujesz, tak kiedyś było?".

świat brnie niestety w tym kierunku ale mam nadzieję że się mylisz :) Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostanie audiofilska nisza.W końcu vinyl powrócił i wzbudza emocje. Niszowe ale przecież i my jesteśmy Elitą (ale nie tym kabaretem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kabelki znikną w przeciągu kilku najbliższych lat, a za 10 lat wszyscy się będą zastanawiać "słuchawki z kablem? żartujesz, tak kiedyś było?".

No ale ja na razie bezprzewodowych otwartych słuchawek nie widziałem. Gdzieś trzeba jednak wcisnąć ten akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nawet jeżeli BT całkowicie wyprze słuchawki przewodowe zawsze znajdą się firmy produkujące słuchawki w starym audiofilskim stylu ;)

Poza tym usunięcie gniazda jack narazie występuje tylko w telefonach, smartphone nie jest przecież sprzętem stricte do audio, dlatego apple mogło usunąć jacka i dać w zamian 2-3h dłuższego działania na baterii. Dla 99% osób brak gniazda jack tak naprawdę nic nie znaczy, będą słuchały na tym z zestawu. Słuchałem dzisiaj earpodsów tyle, że z jackiem. Nie gra to jakoś tragicznie, naprawdę można ich słuchać z przyjemnością, szczególnie wtedy gdy ktoś nie ma jakiś audiofilskich wymagań :P

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kabelki znikną w przeciągu kilku najbliższych lat, a za 10 lat wszyscy się będą zastanawiać "słuchawki z kablem? żartujesz, tak kiedyś było?".

 

 

Mi się wydaje, że nawet jeżeli BT całkowicie wyprze słuchawki przewodowe zawsze znajdą się firmy produkujące słuchawki w starym audiofilskim stylu ;)

 

Raczej wydaje mi się że w słuchawkach premium tak szybko nie będzie takiego odejścia, a już na pewno nie w przypadku słuchawek innych niż dynamiczne, bo mimo wszystko nie umiem wyobrazić sobie ortodynamików (zwłaszcza tych "większych" niż Sine/PM3) czy elektrostatów z akumulatorem. Jedyne co może to spowodować to drastyczna miniaturyzacja ogniw (już pomijając kwestię protokołów BT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że w rozwiązaniu mobilnym kabel zostanie wyparty. Powód jest prosty. Wygoda i mniejsza awaryjność. To będzie standardem. A nie Lighting. Który wymusi na producentach dodatkowe opłaty, ze względu na certyfikat Apple. Co też ogranicza zakres klientów do których produkt taki jak słuchawka, trafi. BT jest uniwersalny, każdy smartphone to posiada. Oczywiście, już nawet samo FiiO w ofercie ma dokanałówki (iF3) z wtykiem ltn do iPhona. Philips ma swoje Fidelio M2L, które są w ofercie już od dwóch lat. Firmy są przygotowane na nowych klientów. Jednak osobiście uważam że ltn to ślepa uliczka. Kosztowna i stwarzająca same problemy.

 

W zastosowaniach mobile / home hi-fi nic się nie zmieni. Firmy stricte audio nie zmienią standardów. Poszerzą najwyżej ofertę.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie na co poszlo to miejsce? Na tak wyczekiwany przez wszystkich haptic engine do niemechanicznego przycisku home. Ale super.

Jak windows. Co chwila jakies pomysly ktorych nie chcesz ale one napewno cie uszczesliwia, z tym ze jeszcze o tym nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rkSid3 Nie wiem co to za wygodna mieć kolejne urządzenie które trzeba codziennie ładować.

 

Nie wiem jak Tobie, ale mi nie zrobiło by to różnicy. Swoją drogą. Słuchawki które używasz po 3 godzinny dziennie maks, na mieście, będziesz ładował co kilka dni. Jeśli będzie się pamiętało o wyłączaniu ich na okres kiedy nie są Ci potrzebne. Mówię tu o konstrukcja z pałąkiem, gdzie w muszlach można schować już większy akumulator. W dokanałówkach magiczna granica to pewnie jakieś 6 godzin odtwarzania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie z bluetooth 5.0

To jeszcze kawałek czasu ale sporo ograniczeń zniknie szczególnie w zasięgu połączenia i ilości danych na sekundę.

Na razie nie wiadomo jak będzie z wymaganiami co do zasilania.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności