Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny 3k o barwie słuchawek CAL


DjTechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję kolumn mogą być to podstawkowce bądź podłogowe,których barwa dźwięku jest podobna do słuchawek Creative Aurvana live, proszę o propozycję , nie muszą być to kolumny do 3k mogą być i tańsze

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Szczerze mówiąc to akurat w moim przypadku na razie innych nie biore pod uwagę tylko właśnie szukam czegoś do komputera za 200-300zł.

 

A co do "kupy", co kto lubi, mi CAL odpowiadają bardzo a szczególnie ich cena, chętnie kupił bym "podobne" głośniki w podobnym stosunku cena do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to akurat w moim przypadku na razie innych nie biore pod uwagę tylko właśnie szukam czegoś do komputera za 200-300zł.

 

A co do "kupy", co kto lubi, mi CAL odpowiadają bardzo a szczególnie ich cena, chętnie kupił bym "podobne" głośniki w podobnym stosunku cena do jakości.

Edifier R2600, Microlab Solo6c.

Edifier R1600Tiii, ale tutaj trzeba mocno bas podkręcić, żeby dudnił jak w CAL (mają pokrętła do regulacji basu i wysokich).

Wszystkie grają ładnie i na poziomie CAL właśnie, czyli akceptowalnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa?

W tej cenie te słuchawki są świetne, słuchałem słuchawek do 500zl i lepszego brzmienia nie znalazłem, może jakość dźwięku nie jest zbyt wysoka.

Dudniacy bas w CAL? Nie wiem na czym tych ich słuchasz?

Ja po wymianie kabla bas mam bardzo dobry choć reszta pasma się nie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ok jako słuchawki są spoko(tylko stare bo nowe mało co maja wspólnego z legendą starych), ale takie granie w kolumnach to tragedia. Kup jakiekolwiek praktycznie 2.1 z kiepskim subem i już masz brzmienie jak w CAL. Jesli ci sie to podoba ok, chwała tobie bo zaoszczędzisz masę kasy. Może z tym jakiekolwiek przesadziłem.

wszyscy co pieją z zachwytu nad nowymi CAL - kupione w okresie ostatnich trzech lat, zasmucę was nie macie CAL tylko słuchawki sygnowane tą nazwą . Nie macie kultowego przetwornika, który występował też w Denonach. Mimo to jesli brzmienie wam sie podoba to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa?

W tej cenie te słuchawki są świetne, słuchałem słuchawek do 500zl i lepszego brzmienia nie znalazłem, może jakość dźwięku nie jest zbyt wysoka.

Dudniacy bas w CAL? Nie wiem na czym tych ich słuchasz?

Ja po wymianie kabla bas mam bardzo dobry choć reszta pasma się nie zmieniła.

Słuchałem ich z wielu konfigów. Do tego mam do nich ciągle dostęp (rekablowane i modowane przez Perula) - dla mnie są przebasowione, ale gra to naprawdę znośnie. Te głośniki co poleciłem zagrają na tym poziomie szczegółowości, do tego będą (poza r1600tII - które trzeba podkręcić na basie) podobnie ciepło do CAL grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na nowe CAL (kupiłem połamane za grosze) żeby porówanać z ciekawości ze starymi, recabling i modowene przede mną. A jak byś miał wybrać między modecom mc-shf56u a microlabami b73, któreś są zbliżone czy to jednak za tanie głośniki żeby graly sensownie w stosunku do swojej ceny oczywiście?

 

Potrzebuje coś na szybko, lepsze muszę na razie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie da rady - cal są momentami strasznie sztucznie "nadmuchane". Słuchałem sporo kolumn, ale żadne nie grały tak jak CAL. Może ewentualnie jakaś mocna regulacja mega ciemnym torem dałoby rade - np. sprzętem Harmar Kardon, Advance Acoustic. Chyba, że po prostu chodzi Ci o mocne basisko wchodzące na średnice, ciepłą średnicę i przyciętą górę - wtedy coś dobierzesz - ale kolumny bez reszty toru żadne nie zagrają tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności