Skocz do zawartości

Njumobile - pytania


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Jestem obecnie w TMobile (abonament 29,99 zł ) i mam rozmowy i SMSy do wszystkich a internet tylko udostępniany 250 MB (z innego numeru).

Umowa mi się skończyła ale nie zdecydowałem się jeszcze na nic (ważniejsze problemy mam na głowie).

 

Zajrzałem do oferty NjuMobile z rachunkiem.

jeden na wszystko

nielimitowane rozmowy do wszystkich, SMSy i MMSy oraz 13 GB internetu za max. 39 zł w miesiącu.
to jest oferta podstawowa z usługą "jeden na wszystko"

w ofercie podstawowej w planie taryfowym nju buzz z usługą "jeden na wszystko" w miesiącu nie zapłacisz więcej niż 39 zł za:

  • nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi,
  • SMSy i MMSy,
  • 13 GB internetu w promocji do 30.09.2016r. Od 01.10.2016r. 13 GB dostepne będzie jako standardowy pakiet w ramach usługi.

Czy ktoś ma może ofertę w Njumobile ? Możecie mi odpowiedzieć na następujące pytania ?

- przeniesienie numeru z TMobile załatwia Njumobile ?

- Kontakt z Njumobile o przeniesienie numeru i zakup oferty - tylko przez internet/telefon ?

- Kurier przynosi umowę i kartę SIM ?

- Umowa jest bezterminowa od razu i można zrezygnować w każdej chwili ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Red Bull Mobile? Z tego co pamiętam, NjuMobile ma zasięg Orange, czyli dla mnie syf. Z kolei RBM korzysta jak Play, z zasięgu czterech sieci, a w umowie na abo na czas nieokreślony przy przeniesieniu numeru jest 29 zł za nielimitowane połączenia i smsy, 8GB neta i darmowego Tidala ;) Do tego za 5 zeta można aktywować pakiet netu tylko na Tidala, który nie ma ograniczenia danych. Ja czekam do stycznia i migruję z Play do RBM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Red Bull Mobile? Z tego co pamiętam, NjuMobile ma zasięg Orange, czyli dla mnie syf. Z kolei RBM korzysta jak Play, z zasięgu czterech sieci, a w umowie na abo na czas nieokreślony przy przeniesieniu numeru jest 29 zł za nielimitowane połączenia i smsy, 8GB neta i darmowego Tidala ;) Do tego za 5 zeta można aktywować pakiet netu tylko na Tidala, który nie ma ograniczenia danych. Ja czekam do stycznia i migruję z Play do RBM.

sprawdź sobie jakich wymagają zgód przy zawieraniu umowy (m. in. pełna zgoda użytkownika na dostęp do danych z dowodu osobistego, w tym wizerunku, rysopisu, nieograniczona zawartym kontraktem).

W tych warunkach przechodzę z t-mobile do njumobile i zobaczę. W razie czego miesięczny termin i kolejny operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Tidal w RBM to to samo co w play. I na stronie jest napisane ,,do 24 miesięcy za darmo". Czy po przedłużaniu umowy w play, aby dalej korzystać z darmowego Tidala będę musiał utworzyć nowy numer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, Tak, przeniesienie robi za Ciebie Nju.

2. Tak, można to zrobić tylko zdalnie, salony Orange w ogóle nie obsługują nju. W żadnej sprawie.

3. Tak, umowę dostarczy kurier, zostawi koperte z nowym SIM. Pewnej nocy zniknie Ci zasięg starej sieci, wtedy wkładasz nowego SIMa i masz nowy nr czynny.

4. Umowa jest bezterminowa, rozwiązanie w 30 dni. Jak przestaniesz dzwonić to oczywiście zapłacisz mniej. 7 czy 9 zł gdy w ogóle nie będziesz korzystać z tego numeru.

 

Przynajmniej tak było jak ja się przenosiłem. Ponad 2 lata temu. Do dziś z nich korzystam. Za staż mam 39Gb internetu i płacę 39zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zaglądam na 39 zł bo potrzebuję stacjonarne.

 

Ponieważ numer przeniosę, to on przejdzie na nowy SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że wcześniej stacjonarne były darmowe... z resztą i tak nigdy nie dzwonię na takie numery. Nawet dziadkowie mają komórki.

 

W każdym razie i tak bardziej opłaca się 29, skoro za stacjonarne masz max 10zł, więc w najgorszym wypadku wyjdzie na to samo.

 

Ofertę można w każdej chwili zmienić na stronce (zmiany oczywiście wchodzą w życie od następnego miesiąca), więc można sobie wszystkie samemu przetestować.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś się wypowiem na temat zasięgu.

 

Aktualnie posiadam 3 telefony. Swój prywatny to NJU od około 6 lat i za 29 zł mam 30 GB internetu za staż (chodzi wzorowo), smsy i minuty na komórkowe mam bez limitu. Stacjonarne się naliczają do 9 zł.

Dwa służbowe to Play i Plus w jakimś abonamencie. Jeżdżę ostatnio bardzo dużo po Warszawie, okolicach i po całej Polsce. Szczerze ? Play i zasięg 4 sieci ? W miejscu gdzie nie ma zasięgu nie mają go wszystkie te 3 sieci. Czasem bywa tak, że któraś sieć ma więcej kresek ale połączenia, internetu nie zrywa i po moich obserwacjach widzę, że to nie ma znaczenia która sieć. Czasami nie mogę się dogadać przez żaden telefon, a mam je aż 3 :(

 

Dla mnie dużą wygodą by było np. jakby dali TIDALA HIFI bez pobierania danych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMobile - spytałem o abo na 6 miesięcy za 29.95 zl (wszystko w abo plus 2 GB internet). Owszem mogę ale w zamian "kradną" moje dane osobowe. Czyli muszę im udzielic zgody na ich "rozpowszechnianie".

No i na razie wiszę w abo za 29.99 zl (wszystko w abo) a internet mam z Play 100 GB na routerze mobilnym zewnętrznym. Był taki trik dający te 100 GB na rok bez późniejszych dopłat. Trzeba było mieć odpowiedni sim na kartę z 2015 roku.

Myślę nad Nju ale trochę ta dopłata 9 zł martwi... czyli 39 zl abonamentu.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie orientuję się jak sprawa wygląda w innych sieciach ale Nju na przestrzeni 7 lat (chyba tyle istnieje ta siec, ja wziąłem abo prawie od samego początku istnienia) to sporo się zmieniło na lepsze i nadal się zmienia. Uważam, że 30 GB to dość dużo nawet na okazjonalny stream. Sprawdź sobie bilingi czy dużo dzwonisz na stacjonarne i zdecyduj co się bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-mobile za 25 zl daje bez problemu tą samą ofertę na połączenia co w ofercie za 29.90 oraz 5gb Internetu.

Jedyny ból to cyrograf na 2 lata i koszty aktywacji.

Gadałem z nimi i chcą wszystko wcisnąć.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mam abo w orange na firme: tel i smsy no limit + 2gb netu. Place 50zł, umowa bez telefonu. Tak czytam te wasze oferty i sie zastanawiam, czy nie jestem jeleniem:D Czy jest na sali jakis przedstawiciel orange???;-) Nie upieram sie, zeby placic mniej, ale moze da sie za te pizdziesiont wycisnac od orange wiecej...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od marca zeszłego roku jestem w Virgin i nie narzekam. Żadnych umów, za 29zł/m-c mam no limit do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne, tylko MMS'y płatne ale ja ich praktycznie nie wysyłam. Do tego co miesiąc 7GB netu, z którego nie odliczają transferu na korzystanie z Fejsa, Twita itd. Zasięg mam praktycznie wszędzie, net hula zazwyczaj na LTE. Może być :)

 

@micbud

 

W Orange Free Na Kartę o ile dobrze pamiętam masz za 30zł/m-c no limit plus jakiś duży pakiet internetowy. Wiem, bo Danka ma Orange na kartę, więc tak, trochę tym jeleniem w obecnych czasach jesteś ;) (bez urazy of course).

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności