Skocz do zawartości

Venture Electronics - Monk Plus vs Monk Candy vs Asura vs Zen; UP#1


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja mam dwie pary plusów, jedne pójdą do komisu a drugie nakarmię kabelkiem z Candy, ucho w ucho (plusy z oryginalnym kabelkiem i plusy z kabelkiem od candy) porównam, ale nie wierzę, że to ten sam przetwornik. Byt wiele różnic w brzmieniu. Wiem, że kabelki grają, ale aż tak sporych zmian po druciku bym się w pchełkach nie spodziewał. W niedzielę wieczorem dam znać ;)

Zniszczysz Candy aby rekablować Plusy ?

 

popsuć nie popsuję, gwarancja pójdzie papa i tyle, ciekawość silniejsza :)

 

@Sound John, sprawdzę i zdam relację ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiewam wątpliowści po dłuższej rozmowie telefonicznej z Lee - Candy to jedynie inny kabel, przetwornik dokładnie ten sam. Nie mam powodu aby mu nie wierzyć

kolor obudowy też robi! różnicę także każdy ma rację w tej zabawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze @bigMaras nie wiem, czy to ten sam przetwornik bo:

 

1. mam plus z kablem oryginalnym i tym z candy i z pamięci plusy z kablem od candy grają inaczej. A że pamięć zawodna to za radą @sn4ke:

 

2. mam plusy ze starym kablem i candy z kablem od plusów i to nie gra tak samo, a gumowego ucha nie mam, candy z kablem od plusów straciły piękną średnicę ale nadal są bardziej wyrównane od plusów. Scenę mają nieco szerszą (candy+kabel od plusów) o wiele fajniejszy i bardziej punkowy i kontrolowany bas i jest go nieco mniej jest za to mniej zamulony niż w standardowych plusach, średnica osiąga podobny poziom ale nadal jest bardziej szczegółowa i łatwiejsza do kontemplacji. I uwaga, candy na tym samym poziomie głośności są głośniejsze od plusów na tym samym kablu. Więc Lee albo ściemnia albo to nowa wersja drivera od plusów a ja mam plusy z jakimś starym inaczej nastrojonym driverem. Kopułki się różnią, candy od monków, detalem ale się różnią, będę miał czym zrobić foty to zrobię, na razie smatfon po zaczepistej sobotniej imprezie został w jakiejś knajpie w rynku a luszczanka u siorki.

 

Tym samym, IMO, czyli w mojej subiektywnej ocenie, to nie ten sam driver co w moich plusach, może teraz plusy mają taki sam driver jak candy ale moje plusy kupione ponad miecha z okładem od Marasa, na tym samym kablu co Candy, brzmią inaczej.

 

Pozdro Bracia i Siostry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś zgubiłeś. Najpierw konto teraz telefon ?

hehe, typowy collateral damage i to nie wynikający z urwanego filmu, po prostu musiał mi gdzieś wypaść, znajdzie się ;) nie mam dzisiaj kaca, wypity alkohol nie wpływa na moją percepcję dźwięku ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brunnerius sprawdź jak nie jest za późno czy na driverze nie ma gdzieś jakiegoś mikro symbolu. Pytałem się Lee i mówi, że po co miałby ściemniać, jakby dał inny driver to by poweidział na pewno dla niego to rybka przecież. Nie mam podstaw aby mu nie wierzyć, jaki by miał w tym interes? To na prawdę szczery chłop (jak na chińczyka)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doobra, wygrzebałem jakiegoś trupa z szuflady i... tri tu łan, przetworniki i kopułki się różnią, nie ewidentnie, detalami ale dźwięk też się detalami różni ;) sory Panie i Panowie ale mi się licencja na CC skończyła więc tworzę w paincie ;)

 

edit:

Zdjęcie plusów nieprzelutowywanych, czyli dziewiczych, te drugie wyglądają tak samo. @BigMaras, ja tu inkwizycji nie przeprowadzam, piszę co słyszę i wrzucam co widzę. Na prawdę nie jest moim celem dowiedzenie, że ktoś nam tu kit wciska, Peace :)

MONIK_PRZETWORNIK.jpg

MONK_KOPULKA.jpg

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brunnerius sprawdź jak nie jest za późno czy na driverze nie ma gdzieś jakiegoś mikro symbolu. Pytałem się Lee i mówi, że po co miałby ściemniać, jakby dał inny driver to by poweidział na pewno dla niego to rybka przecież. Nie mam podstaw aby mu nie wierzyć, jaki by miał w tym interes? To na prawdę szczery chłop (jak na chińczyka)

Spytaj go może zrobi VE Monk Candy MP3store Edition ;) Żółto-czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@brunnerius sprawdź jak nie jest za późno czy na driverze nie ma gdzieś jakiegoś mikro symbolu. Pytałem się Lee i mówi, że po co miałby ściemniać, jakby dał inny driver to by poweidział na pewno dla niego to rybka przecież. Nie mam podstaw aby mu nie wierzyć, jaki by miał w tym interes? To na prawdę szczery chłop (jak na chińczyka)

Spytaj go może zrobi VE Monk Candy MP3store Edition ;) Żółto-czarne

 

 

Co prawda może nie żółte ale nowe modele będą, jeden na bazie candy powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, Lordzie, ja tam mogę przylutować do plusów co tam chcesz ;) a no i kabelek od candy poprawił odbiór plusów więc recabling czymś dobrym na pewno plusom na plus wychodzi.

A masz jakiś fajny kabelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@up, Lordzie, ja tam mogę przylutować do plusów co tam chcesz ;) a no i kabelek od candy poprawił odbiór plusów więc recabling czymś dobrym na pewno plusom na plus wychodzi.

A masz jakiś fajny kabelek ?

 

Bigmaras ma fajne kabelki ;)

 

http://allegro.pl/kabel-diy-ofc-99-99-jack-splitter-rekabling-i6510830588.html

http://archiwum.allegro.pl/oferta/kabel-diy-ofc-99-99-srebro-komplet-rekabling-i6336278305.html

Polecam !

Edytowane przez Sound John
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności