Skocz do zawartości

Venture Electronics - Monk Plus vs Monk Candy vs Asura vs Zen; UP#1


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, bigmaras napisał:

 

W zeszłym tygodniu dopiero dojechały, nie miałem czasu. Chcesz posłuchać?

Tak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Monki EE no balanced

"kawowy" (kawa z mlekiem) design, ładnie pleciony, długi kabelek ze zgrabną wtyczką. W tych edycjach niebieskie etui, pudełko, zapasik gąbek.
Granie przestrzenne raczej lekkie, swobodne. Z kulturalnie zaznaczonym basem i sopranami. Jednak nie jest to nachalna V. W basowych utworach elektronicznych , bas jest punktowy. Nie są przyciemnione, przymglone, brzmienie raczej bliżej jasnej strony. Tu bez obawy - to nie jest "Tesla" ;). To takie naturalne, jasne granie.
 
Monki SPC
Srebrno - przezroczyste, kabel nie pleciony a sklejony.
Również przestrzenne z dużą sceną. Brzmienie po jasnej stronie. Wydają się dość energetyczne, dynamiczne. Trochę bardziej niż EE ale to może być kwestia mojej percepcji albo różnice są ale subtelne. 
 
Granie obu par jest przyjemne dla ucha, niemęczące, raczej naturalne (cyfrowości i suchości raczej nie wyłapałem) Wyglądem wygrywają Monki EE, są atrakcyjniejsze. Ogólnie obie pary warte polecenia dla fanów pchełek. Służy im dobre i mocne źródło. Oczywiście nie musi to być "piec" jak dla RHA CL1 :).
 
Słuchane na Astell AK120, utwory elektroniczne, ambient i el-muzyka klasyczna. Pchełki były kilkanaście godzin wygrzewane na iPodach Touch.
 
Podziękowania dla Marka @bigmaras !!!!
Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są takie bardziej "zabawowe". Ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Wersja I to był hit cenowy i jakościowy pod względem SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to powiedział tak: V1 grają gęściej, co jest na plus, ale tracimy za to na jakości w porównaniu do EE.

 

Edit: Podłączyłem dzisiaj je do CEntrance DACport Slim i w ostateczności muszę powiedzieć, że V1 to lepiej brzmiące słuchawki.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pytanie techniczne.

W Asurach (jak i pozostałych VE) "dekielek" ma całkiem spore wg mnie otworki. Czy w przypadku przedostania się przez nie drobinek kurzu lub piasku będzie miało to wpływ na działanie Asur ?  Czy może pod "dekielkiem" osłaniającym jest jeszcze inne zabezpieczenie przetwornika ? Nie rozbierałem kontrolnie Asur (chyba klejone), a słucham bez żadnych gąbek ochronnych, bo mi lepiej brzmią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pytanie, czy warto iść w Monki Plusy w wersji SPC ?

Czy wersja SPC gra tak samo czy jednak kabel robi roznice, jesli tak to co zmienia ?

 

Mam Monki Plus wersja standard, grają znakomicie, ale oczywiście potrzeba im podbić dość mocno basy bo stockowo grają zbyt płasko w dolnym zakresie. Po podbiciu czestotliwości 31, 63Hz tak o ~9dB jest miód malina jak to gra. Mam załozone 2 gąbki oryginalne cienkie na jedną słuchawkę obecnie, ale chyba zrezygnuje bo nieco za bardzo zamula górę nie ma tej detaliczności krystaliczności góry, choć nieco mniej męczą na dłuższą odsłuchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności